PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
fajna wycieczka nad świder i Łachę Nowowiejską w józefowie
Autor Wiadomość
kania ruda 
specjalistka;)

Wysłany: 2007-03-21, 12:10   fajna wycieczka nad świder i Łachę Nowowiejską w józefowie

Ostatnia zimowa wyprawa nadwiślańska, w poszukiwaniu żab noszących się na plecach do rozlewisk Świdra starego koryta, Górki - Skrzypki. 10 kilometrów w rezerwatach wiślanych, rzeki najpiękniejszy odcinek, trudny niezmiernie. Kalosze, ponton, albo materac dmuchany obowiazkowo! Bazie kwitną, gęsi gęgają, szczupaki trą się na płyciznach, drzewa śpiewają i kwitną mirabelki - wiosna. W nadwiślańskim raju opuszczonym przez wszechmogącego zaczynają się pożary łęgów i masowe najazdy quadów, motocykli i terenówek. Zaskrońce wygrzewają się na stertach potłuczonego szkła, a żaby i ropuchy składają skrzek do plastikowych butli. Rezerwaty Wysp Świderskich i Zawadowskich, najcenniejsze tereny wiślane w upadku, ochrony skutecznej doczekać się nie mogą. Południowe rozlewiska Jeziora Łacha, bezkarnie zasypane ziemią i gruzem, stają się wzorcem postępowania dla lokalnych przedsiębiorczych developerów i zagrożeniem bezpieczeństwa powodziowego Miasta St. poważnym, którego wzrok do Józefowa nie ! sięga niestety. Dzika Wisła, Natura 2000 niczyja, pada łupem spryciarzy i zniknie jeśli opieki nie doczeka się skutecznej. Chodź nad Wisłę, weź lornetkę, patrz pod nogi. Jak tylko usłyszysz silniki w rezerwatach, dzwoń na Policję. Jak tylko zobaczysz pożar traw dzwoń do Straży Pożarnej. Miej ze sobą plan Warszawy, lub mapę, wiedz precyzyjnie gdzie jesteś. Zawsze reaguj, nikt nie zrobi tego za ciebie. Wymagaj od służb interwencji. Jesteś - jesteś odpowiedzialny.

ZBIÓRKA w NIEDZIELĘ 25 marca, o godz. 10, UWAGA O DZIESIĄTEJ !!! na pętli 702 przy Rondzie Wiatraczna na Grochowie. Autobus podmiejski 702 porywa o godz. 10.20, do wsi Górki, gdzie Świder do Wisły uchodzi, skąd do Skrzypek w kaloszach przedzierać się będziemy godzin pięć. Wycieczka ekstremalna typu surviwal max, (Wisła -Amazonka) bardzo trudny, błotnisty i mokry teren. I bardzo ładny.

Przemek Pasek

Wybiera sie ktos z was? mozliwe ze ja sie przejde :)

kania ruda 
specjalistka;)

Wysłany: 2007-03-22, 11:50   

A moze ktos z was uczestniczyl kiedys w jakiejs nadwislanskiej wycieczce organizowanej przez ta fundację?
jakie wrazenia, jaka organizaja?

Diafora 

Wysłany: 2007-03-23, 09:26   

Ja uczestniczyłam i Kejbi też, przydałby sie tam zawsze ktoś ptako się choć trochę znający, a sam Przemysław Pasek to bardzo przyjemny osobnik. Niestety nie mogę się z Wami pofatygować, ale zrobiłabym to gdybym miała czas. Były swego czasu zdjęcia z kryterium wisły, które zapuściło się właśnie do ujscia Świdra do Wisły.

Aha organizacja raczej na dziko, ale sam Pasek wie dużo o Warszawie i historii naszej rzeki, więc warto go posłuchać. Pewbnie wezmę udział w jakimś wiślanym rajdzie rowerowym, a jak w rajdzie to koniecznie z zapasową dętką, bo teren ciężki.

o tutaj :arrow: Kryterium wisły

kania ruda 
specjalistka;)

Wysłany: 2007-03-23, 10:26   

czytalam juz kiedys o tym rajdzie i byla tam tez twoja i kejbiego relacja z wyprawy rowerowej.

najprawdopodobniej jednak nie pojde w ta niedziele choc bardzo bym chciala (teren mnie strasznie interesuje i jest to niedaleko od domu), ale maz sie wykrecil a sama z nieznajomymi ludzmi nie mam za bardzo ochoty przedzierac sie przez haszcze.
moze kiedys wybierzemy sie na inna wycieczke, ktora bedzie niedaleko naszej okolicy.

mnam juz dosc siedzenia w biurze, nawet nie mam kiedy wyjsc na dwor bo trzeba kurde obiad gotowac! ;)

Odpowiedz do tematu