PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mopek
2010-10-29, 15:38
Mundurki...

Czy uważasz żewprowadzenie mundurków do szkół to dobry pomysł ?
tak
43%
 43%  [ 16 ]
nie
54%
 54%  [ 20 ]
nie mam zdania
2%
 2%  [ 1 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Autor Wiadomość
Kamil 

Wysłany: 2007-08-11, 15:28   Mundurki...

Jako że nowy rok szkolny za pasem,chciałem się dowiedzieć co sądzić mundurkach w szkole.Ja może i nie miałbym nic przeciwko żeby nie fakt że sam będę musiał w nich chodzić :roll: .Na szczęście tylko rok (bo chyba w liceum nie będzie czegoś takiego :> ) No ale w sumie nie popieram tego,no bo np. u mnie w szkole mundurek przedstawia się tak-bluzka z krótkim i z długim rękawem (zależy od pogody) i kamizelka, na dodatek dla chłopaków jest w kolorze błękitnym :roll: .i czy to jest praktyczne :?: Chodzić cały rok w jednej koszulce :?

Accipiter 
Dreptak bagienny

Wysłany: 2007-08-11, 16:25   

Jeśli chodzi o samo wprowadzenie mundurków to nie mam nic przeciwko temu..tzn. do tej pory nie miałem. Jak juz wprowadzać mundurki do szkół no to niech one będą robione z jednakowego materiału, niech będą jednakowego pokroju itp. itd! Wczoraj dowiedziałem się, że zostaną wprowadzone mundurki z lepszego materiału (droższe, dla bogatszych dzieciaków) oraz mundurki zrobione z materiału dużo gorszej jakości (dla dzieci z uboższych rodzin). Przecież przez takie coś dzieciaki z biedniejszych rodzin też będą wyśmiewane i dyskryminowane. A dlaczego? Dlatego, że będą nosić badziewiarskie mundurki, w których dziura wyskoczy przy najmniejszym otarciu!
Są kretyny na tej polskiej ziemi , oj niestety! :roll:

Kamil 

Wysłany: 2007-08-11, 16:59   

Accipiter, no właśnie a celem mundurków było to że nikt ma się nie wyróżniać i tak oto mija to się z celem :roll:

Hubert 

otop

Wysłany: 2007-08-11, 19:30   

To nie jest tak, że w liceum nie ma, szkoła ma wybór czy mają być czy nie, ale większość zrezygnowała (ciekawe czemu).

lagopus 

Wysłany: 2007-08-11, 21:04   

Accipiter napisał/a:
zostaną wprowadzone mundurki z lepszego materiału (droższe, dla bogatszych dzieciaków) oraz mundurki zrobione z materiału dużo gorszej jakości (dla dzieci z uboższych rodzin)

ale paranoja............................!!!!!!!!!! :evil:

jaboja 

salamandra

Wysłany: 2007-08-11, 22:55   

Hubert napisał/a:
To nie jest tak, że w liceum nie ma, szkoła ma wybór czy mają być czy nie, ale większość zrezygnowała (ciekawe czemu).

Jaka różnica? Wcześniej zakazu nie było. Jeśli jakaś szkoła chciałaby mundurki i bez Giertycha by mogła je wprowadzić.

matixus 

Wysłany: 2007-08-11, 22:59   

przedstawili nam na zakończeniu roku te mundurki ...
i z tego co kojarzę to celem wprowadzenia tego miało być zaprzestanie " rewii mody " itp itd oraz żeby dekolty nie wyskakiwały etc.
sęk w tym że te nasze mundurki ( wersja dla dziewczyn ) ma 3 razy większy dekolt niż jakakolwiek bluzka :P tak oglądałem na necie inne mundurki to my chyba będziemy mieć jedne z fajniejszych ;) :res:

ogólnie sam pomysł jest tak idiotyczny że szkoda gadać , ale jak trzeba nosić to trudno

fajnie będzie :twisted: :twisted: :res:

( na szczęście został mi tylko rok , bo w liceum nie będę musiał nosić :-D )

jaboja 

salamandra

Wysłany: 2007-08-11, 23:03   

A swoją drogą u mnie w liceum niektóre klasy robiły sobie klasowe koszulki (1D swego czasu nawet takie z różnymi fajnymi liczbami [matematycy:P], np. -∞, √2), więc może coś w tych jednolitych strojach jest.

green_day 

Wysłany: 2007-08-12, 09:24   

Ja też już tylko rok ;-) Początkowo byłem przeciwny, ale teraz uważam, że to nawet w miare dobry pomysł. Starsi dali radę to i my, tylko, żeby czegoś głupiego u nas nie wymyśleli, bo zostawili wybór mundurków do września, że może wtedy będą tańsze, jak już ten szał się skończy. Może byc ciekawie, jak będą spódniczki :res:

orlik06 
ornitolog-piórolog

Wysłany: 2007-08-12, 10:22   

U mnie w technikum dzięki Bogu nie mamy mundurków,ale wiem że inne szkoły a dokładnie technika w Kielcach mundurki mieć będą.Dla mnie mundurki to blokada moich przekonań i poglądów.

Peter87 
dawniej batosai

Wysłany: 2007-08-14, 18:57   

Dzisiaj nowy minister edukacji narodowej stwierdził, że mundurki... będą...

Kamil 

Wysłany: 2007-08-14, 19:05   

batosai napisał/a:
Dzisiaj nowy minister edukacji narodowej stwierdził, że mundurki... będą...
ehh :/ :evil: a miałem nadzieję że może je odwołają :roll:

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2007-08-15, 15:55   

Tak:
Uczy szacunku do szkoły - jednak to mundur(ek)
Uczy patrzenia na człowieka poprzez zachowanie i poziom a nie kolor koszulki (czarne , czy zielono-żółto-czerowono, albo różowo....)
Ujednolica poziom materialny - nie ma że ja nosze Adidasa a ty rzeczy z Lumpexu bo nosimy to samo i nie świadczy to o naszym statusie jako człowieka....

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2007-08-15, 16:07   

orlik06 napisał/a:
Dla mnie mundurki to blokada moich przekonań i poglądów.

no popatrz........ ja to wyrażam słowami, tym co mówię i jak postępuję, swoim zachowaniem.....

...widać Ty strojem................ :roll:

Olga 
Marine Biologist

Wysłany: 2007-08-15, 16:23   

Pełek napisał/a:
Tak:
Uczy szacunku do szkoły - jednak to mundur(ek)
Uczy patrzenia na człowieka poprzez zachowanie i poziom a nie kolor koszulki (czarne , czy zielono-żółto-czerowono, albo różowo....)
Ujednolica poziom materialny - nie ma że ja nosze Adidasa a ty rzeczy z Lumpexu bo nosimy to samo i nie świadczy to o naszym statusie jako człowieka....

jestem tego samego zdania co Pełek :oki: mimio, iż w/g mnie Giertych nigdy nie powinien byc jakimkolwiek ministrem to pomysł z mundurkami jest jak najbardziej trafiony :]

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi