PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
mewa ze zlamanym skrzydlem
Autor Wiadomość
Jazon1 

Wysłany: 2016-03-11, 21:18   mewa ze zlamanym skrzydlem

Wychodzac z domu zastalem mewe, ktora nie mogla latac. W okolicy kreci sie pelno kotow wiec zabralem ja do siebie. Na poczatku nie chciala nic jesc i pic, ale po nalaniu wody do miski wskoczyla do niej napila sie i troche jadla i teraz caly czas tam siedzi. Mewa jest dorosla. Wydaje mi sie ze lecac w cos mogla uderzyc. Weterynarz w mojej okolicy nie zajmuje sie takimi zwierzetami, wiec co mam zrobic?

Alieno 

gko

Wysłany: 2016-03-11, 22:23   

Cześć Jazon 1. Poszukaj w internecie najbliższy Ptasi Azyl i tam zabierz nieszczęśnika ( albo szczęściarza ). W Twojej okolicy najbliżej jest chyba Ośrodek Rehabilitacji Ptaków w Warcinie lub Fundacja Ratujmy Ptaki w Szczecinie. Za daleko mieszkam by mieć konkretne informacje ale poszukaj, bo wysiłek który sobie zadałeś, zasługuje na pozytywne zakończenie. Gratuluję postawy i powodzenia! :oki:

Jazon1 

Wysłany: 2016-03-11, 23:10   

Niestety, ale te osrodki sa bardzo daleko ode mnie, a nie mam za bardzo czasu, ani nie posiadam wlasnego samochodu zeby ja zawiesc. Bede dzwonil jeszcze do urzedu morskiego moze tam cos powiedza, ale watpie zeby sie chcieli zaopiekowac tak pospolitym ptakiem. W ostatecznosci bede chyba musial sam sprobowac nastawic jej skrzydlo, bo z tego co widze bedzie to konieczne.

krzysztof3 

Wysłany: 2016-03-12, 02:00   

Odważny jesteś , samemu "operować" skrzydło! Alieno wskazał ci najlepszy namiar w okolicy tzn. Fundację Ratujmy Ptaki. Spróbuj zadzwonić , albo wypełnić formularz kontaktowy. Może się znajdzie inny sposób na transport do Szczecina
http://www.ratujmyptaki.org/kontakt.html

Justyna K 

Wysłany: 2016-03-12, 08:11   

W Szczecinie nie tylko fundacja Ratujmy Ptaki działa, niestety bliżej Kamienia nic chyba nie ma: https://www.google.com/ma...Xcv4j6tRY&msa=0

A skąd wiesz, że skrzydło jest złamane? Jeżeli, tak jak przypuszczasz, w coś uderzyła, to może nie latać nie z powodu urazu skrzydła, a że tak powiem, ogólnego "potłuczenia". No i też nie każdy uraz skrzydła jest złamaniem. Podobnie jak krzysztof3, myślę, że samodzielne nastawianie skrzydła to niezbyt dobry pomysł, chyba że wcześniej to robiłeś i potrafisz. Jeśli nie - łatwo nastawić źle albo jeszcze bardziej je uszkodzić, a ptak z nie do końca sprawnym skrzydłem niestety na wolność nie wróci. Jeśli nie masz możliwości dowieźć ptaszka do Szczecina, to spróbuj poszukać weterynarza na miejscu. Najlepiej takiego, który leczy gołębie, a jeszcze lepiej - zwierzęta egzotyczne. Nie każdy wet zna się na ptakach, ale taki, który potrafi pomóc gołębiowi czy papudze, mewie też pomoże.

Jazon1 

Wysłany: 2016-03-12, 12:56   

Uwazam tak, bo skrzydlo calkowicie zwisa z barku i jest napuchniete. Oczywiscie nastawienie skrzydla to tylko ostatecznosc, ktora chce uniknac. Podzwonie i pozniej dam znac czy cos udalo sie zorganizowac.

Justyna K 

Wysłany: 2016-03-12, 23:14   

Jazon1 napisał/a:
skrzydlo calkowicie zwisa z barku i jest napuchniete.
Może być zwichnięte/wyrwane ze stawu...
Jazon1 napisał/a:
Podzwonie i pozniej dam znac czy cos udalo sie zorganizowac.
:oki:

Pauczak 

Wysłany: 2016-03-12, 23:36   

Fundacja Ratujmy Ptaki od dawna nie przyjmuje pospolitych gatunków. Wystarczy poczytać na różnych forach wpisy ludzi szukających tam pomocy.. Nawet gdyby stał się cud to bałabym się (na czyimś miejscu) dawać ptaka komuś, kto jest starszy i trzyma koty. Chwila nieuwagi i tragedia murowana. Ale to moje odczucia.

Justyna K, W poniedziałek odbieram mewę więc będzie dobrze ;)

krzysztof3 

Wysłany: 2016-03-13, 18:03   

Pauczak napisał/a:
Fundacja Ratujmy Ptaki od dawna nie przyjmuje pospolitych gatunków. Wystarczy poczytać na różnych forach wpisy ludzi szukających tam pomocy.. Nawet gdyby stał się cud to bałabym się (na czyimś miejscu) dawać ptaka komuś, kto jest starszy i trzyma koty. Chwila nieuwagi i tragedia murowana. Ale to moje odczucia.

Justyna K, W poniedziałek odbieram mewę więc będzie dobrze ;)

Jakby to ocenić delikatnie? Delikatnie to się nie da, więc sobie odpuszczę

Odpowiedz do tematu