PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Wiacek
2015-12-30, 21:02
Uświadamianie poczatkującego ornitologa
Autor Wiadomość
mimek11 

Wysłany: 2015-11-30, 21:53   

JarekP napisał/a:
Tak " tridactyla" też zgłosi

Odsuń złośliwości na bok i napisz to spokojniej jestem "początkującym" ptasiarzem :| :| :|

mimek11 

Wysłany: 2015-11-30, 21:57   

Fumaran napisał/a:
mimek11

Polecam zapoznać się z danymi w literaturze na temat stwierdzeń czarnowrona w Polsce, może to pomoże zrozumieć dlaczego do takich obserwacji trzeba podchodzić z dużym dystansem.

Przykładowy artykuł znaleziony na szybko http://www.ornis-polonica...0_4_262-274.pdf

Tak wyglądały te czarnowrony?

Obrazek

Napisałem jak wyglądał ten ptak wcześniej.Co to mogło być?Pomożecie bez krytyki i złości? :|

ornitocetus 
Marcin Pisula

kuling

Wysłany: 2015-11-30, 21:58   

mimek11, wiec jezeli jestes poczatkujacy , to wlasnie powinienes byc bardziej krytyczy w stosunku do swoich obserwacji. I naprawde posluchaj innych , to nic nie kosztuje , a ujmy tez Ci nie przyniesie.

mimek11 

Wysłany: 2015-11-30, 22:02   

ornitocetus napisał/a:
mimek11, wiec jezeli jestes poczatkujacy , to wlasnie powinienes byc bardziej krytyczy w stosunku do swoich obserwacji. I naprawde posluchaj innych , to nic nie kosztuje , a ujmy tez Ci nie przyniesie.

Jestem krytyczny w stosunku swoich obserwacji, ale czy według ciebie naśmiewanie się ze mnie coś pomoże? :?: Mam pisać:
czarny ptak z czarnym dziobem-2
mewa czarno-biała-1???

ornitocetus 
Marcin Pisula

kuling

Wysłany: 2015-11-30, 22:09   

Pisz tylko to , czego jestes absolutnie pewny.Jezeli nie jestes pewny to mozesz opis , lub zdjecie jezeli masz , dac do identyfikacji na odpowiedniej stronie. Napewno ktos Ci pomoze i nauczysz sie przy okazji wiecej.Radze jeszcze zebys spotkal sie w terenie z jakims innym obserwatorem , to tez duzo daje.

mimek11 

Wysłany: 2015-11-30, 22:13   

ornitocetus napisał/a:
Pisz tylko to , czego jestes absolutnie pewny.Jezeli nie jestes pewny to mozesz opis , lub zdjecie jezeli masz , dac do identyfikacji na odpowiedniej stronie. Napewno ktos Ci pomoze i nauczysz sie przy okazji wiecej.Radze jeszcze zebys spotkal sie w terenie z jakims innym obserwatorem , to tez duzo daje.

Okej dzięki, że jako jedyny spokojnie próbujesz :) "Odpowiedniej stronie" chodzi o tą stronę czy jest nieodpowiednia :?:

Celtic 

Wysłany: 2015-12-04, 16:17   

mogą być i osobniki jak kto woli

Fumaran 

Wysłany: 2015-12-04, 17:36   

Na "sztuki" podaje się martwe zwierzęta np. ustrzelone na polowaniu. Co do żywych zdecydowanie lepiej używać określenia "osobnik".

Celtic 

Wysłany: 2015-12-04, 17:38   

przecież wiadomo że chodzi o ilość, chyba że nie rozumiecie przekazu

Raven 
Moderator (Pióra)

Wysłany: 2015-12-04, 18:05   

Celtic, Inni użytkownicy forum próbują ci wyjaśnić zasadę, jak należy podawać ilość osobników ptaków, które widziałeś, zaakceptuj to, że popełniłeś drobny błąd, zastosuj się do podanych zaleceń, gdyż tak jak mówią, lepiej używać nazwy "osobnik", ponieważ tak jest poprawnie, nie ma co się denerwować.

Celtic 

Wysłany: 2015-12-04, 18:09   

ja się nie denerwuję tylko uważam że 5 ostatnich postów w tym dziale to spam, jasno określiłem co, kiedy, ile i gdzie widziałem, przyjąłem do wiadomości, dalsze ciągnięcie tego tematu nie ma sensu;)

Celtic 

Wysłany: 2015-12-04, 19:46   

dzięki przedmówcom za lekcję polskiego, a ja myślałem, że to dział o ptakach

mimek11 

Wysłany: 2015-12-07, 19:56   

Celtic, Nie przejmuj się typowymi hejterami i czepialskimi ;)

Tomasz Kobylas 
Szelest

zamtop

Wysłany: 2015-12-13, 12:56   

mimek11 napisał/a:
Wprowadzam korektę 29.11.15 Zalew Zemborzycki
czarny ptak-młody mały kruk (lub czarnowron) :lol: -2
mewa z czarnymi paskami na szyi i skrzydłach-1 :?:
RESZTA BEZ ZMIAN
jeszcze zapomniałem-szary mały ptak z długim ogonem lecący nad taflą jeziora-1 :!:
Jakie to mogły być ptaki?Proszę o pomoc bez złośliwości :oki:

mimek11, to forum jest generalnie dla wszystkich aczkolwiek weź sobie do serca uwagi forumowiczów i nie zaśmiecaj forum jakąkolwiek obserwacją ptaka.

Gdybyś chociaż troszkę się wysilił i poczytał więcej, pooglądał zdjęć... To byś nie irytował forumowiczów. Co ma znaczyć - "czarny ptak - młody mały kruk(lub czarnowron)"? Pominę już zalatującego sarkazmem emotikona. Ja bym to rozumiał jako ptak jeszcze będący w gnieździe, który nie osiągnął wymiarów ptaka dorosłego... Czarnowron i kruk to są 2 różne, odmienne, pozornie podobne do siebie gatunki. Posiadając trochę opatrzenia rozpoznałbyś obydwa gatunki nawet po samej sylwetce, nie wspominając o znacznie różniących je rozmiarach. Kruk jest wyraźnie większy. Są to gniazdowniki więc młody ptak (kruk) po opuszczeniu gniazda ma wymiary podobne do dorosłego ptaka. Zrównanie "młodego kruka" do czarnowrona o tej porze roku choćby pod względem wielkości jest niedorzeczne. Zanim cokolwiek napiszesz na forum zastanów się wcześniej, ewentualnie skonsultuj z kimś kto ma większą wiedzę. Szanuj czas forumowiczów oraz swój.

Pozdrawiam
TK
http://zamtop.org.pl/, e-mail: zamtop@wp.pl
www.LTO.org.pl
FB LTO

mimek11 

Wysłany: 2015-12-13, 15:37   

Tomasz Kobylas, niech pan zobaczy wcześniejsze moje posty-wydaję mi się, że to czarnowron, ale inni pisali-niemożliwe!-itd.Po prostu to nie mógł być kruk-piszę tak dlatego, żeby inni przestali mnie hejtować i zajęli się czymś innym :roll:

Odpowiedz do tematu