PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2013-10-21, 07:55
Odszedł Paweł Kmiecik (Pawelele)
Autor Wiadomość
Krystian 

Wysłany: 2012-06-05, 20:57   

... oddany ornitologii, nauczyciel dla młodszych i starszych kolegów ...

13.07.2009 KW Pierwszy Łowczy na fotelu.jpg
Plik ściągnięto 1842 raz(y) 64,86 KB

13.07.2009 Praca przy sieciach.jpg
Plik ściągnięto 1805 raz(y) 130,99 KB

13.07.2009 Brzegówki.JPG
Plik ściągnięto 1820 raz(y) 99,88 KB

Krystian 

Wysłany: 2012-06-05, 21:01   

Niezastąpiony kompan, czy to w górach, czy nad morzem ...

Paweł 10.05.2009 Rysianka.JPG
Plik ściągnięto 1905 raz(y) 78,87 KB

Paweł 14.11.2009 Ujście Wisły.JPG
Plik ściągnięto 1742 raz(y) 71,88 KB

Paweł na kutrze 15.11.2009.jpg
Plik ściągnięto 1732 raz(y) 66,08 KB

Krystian 

Wysłany: 2012-06-05, 21:06   

Wiele pięknej prawdy napisałi tu już moi KOLEDZY, którzy znali go tak samo jak ja .. od lat, ale mnie po głowie chodzi coś innego ... słyszę od kilku dni głos PAWŁA, który mówi mi:
Dość tego smucenia Krystian, zbieraj się w teren, ptaki czekają !!!
... i patrzy tym wzrokiem...

22.03.09 Łężczok 1.JPG
Plik ściągnięto 1774 raz(y) 85,92 KB

pulsatilla1214 

Wysłany: 2012-06-05, 23:03   

;)

oczkob.jpg
Plik ściągnięto 1889 raz(y) 253,38 KB

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2012-06-06, 10:09   

Czy osoby będące na pogrzebie mogłyby tu wskazać dokładną lokalizację grobu (mapka może jakaś) :?:
Nie dane mi było uczestniczyć w pogrzebie ale będąc kiedyś w tamtej okolicy nie omieszkałbym się udać na grób Pawła :|
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Tadeusz Hadaś 

Wysłany: 2012-06-07, 09:23   Echa tragicznej śmierci Pawła w prasie i internecie (1)

O tragicznym, śmiertelnym wypadku Pawła Kmiecika napisały:

1/ "Gazeta Sosnowiec" - lokalny portal "Gazety Wyborczej" w Zagłębiu (01.06.2012, z komentarzami internautów)
http://sosnowiec.gazeta.p..._ornitolog.html

2/ oficjalny portal miejski Dąbrowy Górniczej (01.06.2012)
http://www.dabrowa-gornic..._ornitolog.html

Nekrolog prasowo-internetowy zamówił OTOP (06.06.2012):
http://nekrologi.wyborcza...ondolencje.html

influence 

gko

Wysłany: 2012-06-10, 15:24   

Cytat:
będąc kiedyś w tamtej okolicy nie omieszkałbym się udać na grób Pawła

Zadzwoń jak się będziesz wybierał, pokaże Ci na miejscu. Pozdr. Radek

pulsatilla1214 

Wysłany: 2012-06-27, 20:53   

Przegląd Dąbrowski, czerwiec-lipiec 2012:

Uploaded with ImageShack.us

Chlido 
Jacek Betleja

gko

Wysłany: 2012-08-16, 15:03   

Biegnący czas leczy rany po takich tragicznych wydarzeniach, ale pamięć zostaje. Zniknęła już żałoba w nagłówku forum i to też jest moment do przejścia do innych działań. Poza tym wirtualnym wątkiem ze zdjęciami i tekstami znajomych chcielibyśmy jeszcze upamiętnić Pawła w realu. W naszym Kole, już na spotkaniu po pogrzebie postanowiliśmy, że postawimy pomnik nad brzegiem zbiornika Kuźnica Warężyńska. Mamy już zgodę RZGW i wybranego wykonawcę - też członek naszego koła. Koszt pomnika to ok. 2000 zł. Będzie to czarna płyta granitowa na postumencie z piaskowca z wyrytym nowoczesną technologią tekstem i zdjęciami ptaków: czerniczka - mega gatunek znaleziony przez Pawła i mewa romańska - na podstawie zdjęcia Pawła jakie mi podesłał w tym roku. Stać nas na to aby postawić taki pomnik, ale pomyśleliśmy, że może forumowicze chcieliby się dołożyć do jego budowy. Może i w ten sposób częśc z Was zrealizuje wewnętrzną potrzebę upamiętnienia Pawła. Przy czym nie będzie to zbiórka publiczna w rozumieniu ustawy, ale koleżeńska składka. Chcielibyśmy postawić pomnik we wrześniu, najpóźniej w październiku tak aby był gotowy przed Wszystkimi Świętymi. Po zakończeniu zbiórki podamy listę osób, które przekazały datek (bez podania kwoty) i ogólne rozliczenie. Wstawimy też zdjęcie gotowego pomnika i mapę z lokalizacją i współrzędnymi. Będzie tam łatwy dojazd.

Pieniądze zbieramy do 15 września.

Proszę przelewać datki na ten cel na moje prywatne konto:
mBank
52 1140 2004 0000 3402 0321 3843
Jacek Betleja
Krzywa 31/19
Chorzów
z dopiskiem "Pomnik Pawła"

Przygotowałem też tekst na pomnik:

W tym zbiorniku 31 maja 2012 roku,
przeżywszy 29 lat, tragicznie zginął
Paweł Kmiecik
Utonął podczas obrączkowania ptaków.
Tym pomnikiem upamiętniamy naszego
nieodżałowanego kolegę.
Ornitolodzy i przyrodnicy z całej Polski.

Chlido 
Jacek Betleja

gko

Wysłany: 2012-09-20, 23:51   

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przekazali datki na pomnik Pawła. W sumie pieniądze przekazały 54 osoby w tym dwa przekazy były także w imieniu instytucji.
Łącznie zebraliśmy 3835 zł, co powinno wystarczyć na postawienie takiego pomnika jaki po konsultacjach i oglądnięciu różnych miejsc upamiętnienia w końcu wybraliśmy. Ma to być duży głaz z pobliskiego kamieniołomu dolomitu w Siewierzu z wklejoną do niego płytą granitową z napisem. Dogrywamy jeszcze szczegóły formalne i liczymy na to, że w październiku pomnik będzie już stał.

Lista osób, które przelały pieniądze na konto bankowe (wg kolejności otrzymanych przelewów):
    Błażej Wojtowicz
    Mariusz Dąbek
    Łukasz Krajewski
    Łukasz Berlik
    Łukasz Ławicki
    Maciej Buchalik
    Władysław Kucia
    Ireneusz Oleksik
    Marcin Karetta
    Katarzyna Stasiowska
    Stanisław Czyż
    Paulina Królak
    Tomasz Królak
    Osoba, która chciała pozostać anonimowa
    Kokoszka Krzysztof
    Radosław Gwóźdź
    Agnieszka Henel
    Krzysztof Henel
    Tomasz Mokwa - Stacja Ornitologiczna MiIZ Pan
    Tomasz Chodkiewicz
    Dawid Kilon
    Marcin Sowa
    Sławomir Rubacha
    Paweł Kołodziejczyk - Śląskie Towarzystwo Ornitologiczne
    Jakub Typiak
    Tadeusz Mizera
    Jakub Józefiak
    Adam Olszewski
    Maria Wieloch
    Marcin Sidelnik
    Adam Flis
    Krzysztof Dudzik
    Grzegorz Kaczorowski
    Marcin Borowik
    Przemysław Kunysz
    Marian Stój
    Wojciech Kania
    Magda Zagalska-Neubauer
    Grzegorz Neubauer
    Adam Szczepańczyk
    Agnieszka Labudda
    Krystian Jainta
    Krzysztof Belik
    Sławomir Michoń
    Waldemar Hebda
    Waldemar Michalik
    Łukasz Ifczok
    Anna Włodarczak-Komosińska
    Damian Kurlej
    Marcin Faber
    Magdalena Wybraniec
    Tomasz Grochowski
    Piotr Gawlikowski
    Jacek Betleja

Chlido 
Jacek Betleja

gko

Wysłany: 2012-10-30, 23:48   

Planowaliśmy postawić pomnik Pawła w październiku ale okazało się, że dopełnienie wszelkich formalności trwa dłużej niż się spodziewaliśmy. Musimy podpisać umowę dzierżawy na kilka metrów kwadratowych terenu, który zajmie pomnik. Umowę na czas dłuższy niż 3 lata trzeba składać w Krajowym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Warszawie i procedura trwa nawet pół roku. Po ustaleniach w RZGW w Gliwicach postanowiliśmy jednak złożyć wniosek o pozwolenie na zajęcie terenu na okres 3 lat, który będziemy ponawiać po tym okresie. Dowiedziałem się dzisiaj, że w ciągu dwóch tygodni otrzymamy taką umowę i wtedy będziemy mogli przystąpić do działań na brzegu zbiornika.

Jeśli ktoś będzie w pobliżu i chciałby zapalić znicz w najbliższych dniach to może to zrobić w tym miejscu jak i oczywiście na pobliskim cmentarzu w Wojkowicach Kościelnych (2 km w stronę Częstochowy) gdzie Paweł jest pochowany. Cmentarz znajduje się bezpośrednio przy drodze krajowej 86.

Załącznik 1 - wizualizacja1.jpg
Pomnik będzie wyglądał mniej więcej jak na przygotowanej wizualizacji na zdjęciu.
Plik ściągnięto 1937 raz(y) 102,93 KB

Załącznik 3 - przybliżona lokalizacja1.jpg
Miejsce gdzie będzie postawiony pomnik. Z trasy Katowice - Częstochowa trzeba skręcić w prawo tuż za tablicą Kuźnica Podleśna (jadąc od strony Katowic).
Plik ściągnięto 1775 raz(y) 96,3 KB

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2013-04-19, 13:38   

coś się ruszyło w sprawie pomnika ?
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Chlido 
Jacek Betleja

gko

Wysłany: 2013-04-20, 13:52   

krotom napisał/a:
coś się ruszyło w sprawie pomnika ?

Tak, ciągle nad tym pracujemy. Okazało się, że nasz początkowy entuzjazm musiał zmierzyć z administracyjną rzeczywistością. Ustna akceptacja naszego pomysłu nie wystarczyła. Musieliśmy załatwić dokumenty potrzebne do wydzierżawienia 9 m kwadratowych pod pomnik. Właścicielem terenu jest Skarb Państwa, a zarządza nim RZGW w Gliwicach. Musieliśmy zlokalizować, która to działka, zrobić wypis z rejestru gruntów w starostwie powiatowym w Będzinie (w sumie 2 razy), podpisać umowę dzierżawy, zapłacić za roczną dzierżawę (ok. 250 zł), uzyskać potwierdzenie z RZGW. Nie wiem czy jeszcze nie musimy mieć zgodę n budowę. W międzyczasie odezwała się gmina Siewierz, która zażądała od nas podatku od dzierżawionego gruntu - 2 zł rocznie, ale chyba się z tego wycofają jak usłyszeli co tam ma być. Wiemy, że jest wyraźny obsuw od zapowiadanego wcześniej terminu ale pomnik na pewno stanie. Kolejny planowany termin to koniec maja. Nadzorować budowę pomnika ma Influence.

Chlido 
Jacek Betleja

gko

Wysłany: 2013-05-25, 00:15   

Mamy już podpisany protokół przekazania gruntu pod pomnik od RZGW. Zaczynamy realizować budowę pomnika.
Dziś razem z Kuba Szymczakiem załozyłem 50 obrączek jakie Paweł zostawił. Trafiły na pisklęta mew białogłowych na zbiorniku Kozielno. Początkowo myślałem aby je zakładać na Kuźnicy Warężyńskiej, tam gdzie Paweł chiał je załozyć, ale zrezygnowałem. Nie bardzo chcę tam pływać. Ptaki rozlecą się po Europie i będa odczytywane przez ptasiarzy. Będą przypominać ....
Mam nowy ponton, z silnikiem elektrycznym. W komplecie była kamizelka asekuracyjna - kapok. Dokupiłem też taką dla pasażera.

Syriusz 
Damian Kurlej

gko

Wysłany: 2013-06-01, 12:49   

Wczoraj minął rok :/

Odpowiedz do tematu