PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zostań Liderem i Edukatorem Regionalnym!
Autor Wiadomość
marcive 

pp

Posty: 1
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2014-09-08, 10:19   Zostań Liderem i Edukatorem Regionalnym!

Stowarzyszenie Ptaki Polskie zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnej Szkole Liderów i Edukatorów Przyrody oraz nawiązania stałej współpracy. Wraz z rozwojem Kampanii Bądź na pTAK! poszukuje potencjalnych Liderów i Edukatorów Regionalnych w całym kraju, którzy mają duszę społecznika, kochają Przyrodę i chcielibyście swoją pasją do niej zarażać innych.

Szkoła Liderów i Edukatorów Przyrody skierowana jest do przyrodników, pasjonatów przyrody, nauczycieli, animatorów, pedagogów, studentów oraz każdego, kto chce poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie edukacji przyrodniczej oraz pragnie swoją drogę zawodową przynajmniej częściowo związać ze stowarzyszeniem Ptaki Polskie oraz szeroko pojętymi działaniami edukacyjnymi i przyrodniczymi.

Jednym z podstawowych celów naszego stowarzyszenia jest efektywna, pozaszkolna edukacja przyrodnicza. Edukując chcemy uwrażliwiać, zarażać i wzbudzać pasję do otaczającego nas świata i przyrody. Działając zgodnie z naszą misją: Poznaj, Pokochaj, Pomóż, pragniemy również motywować do działania na rzecz ochrony przyrody i całej bioróżnorodności – jeśli nie na wielką skalę, to choćby we własnym ogródku.

Uczymy poprzez bezpośrednie obcowanie z przyrodą, aktywizację i zabawę – im bardziej niestandardowo, tym lepiej. By nasze działania edukacyjne mogły w jeszcze większym stopniu przyczynić się do ochrony przyrody oraz wzrostu świadomości przyrodniczej i ekologicznej społeczeństwa, postanowiliśmy rozwinąć sieć współpracy regionalnej w oparciu o stworzenie zespołu Liderów i Edukatorów Regionalnych w całej Polsce. W tym celu zdecydowaliśmy się zorganizować Szkołę Liderów i Edukatorów Przyrody.

W ramach Szkoły pragniemy wyedukować, przeszkolić i przygotować 21 osób – po jednej lub dwie osoby na województwo. Po przebytych szkoleniach i praktykach rozpoczną one długofalową współpracę z naszym stowarzyszeniem jako Liderzy i Edukatorzy, wspólnie z nami będą popularyzować idee na pTAK! oraz rozwijać działania edukacyjne i przyrodnicze w swoim regionie.

Organizacja szkoleń:
- Trzy 4-dniowe weekendy szkoleniowe (czwartek – niedziela) – łącznie 12 dni warsztatów,
- Grupa: 21 osób,
- Termin: listopad 2014 – kwiecień 2015,
- Miejsce: szkolenia odbędą się w miejscach o dużych walorach przyrodniczych. Planowane są dwie lokalizacje, w których Ptaki Polskie realizują liczne działania edukacyjne oraz duże projekty związane z czynną ochroną gatunków i siedlisk przyrodniczych: Goniądz nad Biebrzą (Biebrzański Park Narodowy) i Witnica nad Wartą (Park Narodowy „Ujście Warty”).

Co zapewniamy?
- udział w Szkole jest całkowicie bezpłatny - w ramach organizowanych szkoleń pokrywamy koszty dojazdów, wyżywienia i noclegów,
- materiały szkoleniowe i edukacyjne, pomoce dydaktyczne, gotowe scenariusze zajęć i prezentacje multimedialne do prowadzenia zajęć, w tym pakiet edukacyjny Bądź na pTAK! dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,
- wynagrodzenie w ramach przeprowadzenia 30 godzin warsztatów przyrodniczych w szkołach bądź innych ośrodkach edukacyjnych,
- pomoc i szerokie wsparcie merytoryczne, pedagogiczne oraz organizacyjne, poparte latami doświadczeń i praktyki,
- wyjątkową współpracę oraz najlepsze warunki wzrostu i osobistego rozwoju.

Program szkoleń:
Cykl planowanych szkoleń obejmować będzie następujące obszary:
1. Trening umiejętności społecznych i kreatywności.
2. Edukacja przyrodnicza na pTAK!
3. Warsztaty i wycieczki terenowe w praktyce.
4. Pozyskiwanie funduszy.
5. Idea na pTAK!

Warsztaty edukacyjne w szkołach:
Wszystkie osoby, które ukończą cykl szkoleń, będą miały za zadanie przeprowadzić 30 warsztatów przyrodniczych w szkołach bądź innych ośrodkach edukacyjnych w swoim regionie. Wszystkie warsztaty będą musiały odbyć się w okresie od marca 2015 do kwietnia 2016.


Aby zgłosić swoją kandydaturę na Lidera i Edukatora Regionalnego, należy wypełnić i wysłać Formularz rekrutacyjny online do 15 września 2014 - http://www.jestemnaptak.pl/online

Więcej informacji: http://www.jestemnaptak.p...rem-regionalnym
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  I N F O R M A C J A
Forum Przyroda wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas korzystania z naszych usług. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki

© PRZYRODA.org | Noclegi Świerże Górne, Kozienice, Chinów - wysoki standard, niskie ceny!

phpBB by przemo   - forum anime
POLECAMY
hwww.lto.org.pl

www.kuling.org.pl

www.kp.org.pl

www.nietoperze.plREKLAMA
.