PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Śląsko-zagłębiowskie dziczenie 2013
Autor Wiadomość
saba11 

Wysłany: 2013-01-01, 12:18   Śląsko-zagłębiowskie dziczenie 2013

Wczoraj spacer wzdłuż Brynicy, od granicy Dobieszowic z Wymysłowem do zapory i potem jeszcze kawałek brzegiem zalewu. Czeczotka, bielik ( rozczarowany lodem pokrywającym cały zalew ), myszołowy, pustułka, dzwońce, trznadle, bażanty, sroki, wrony siwe, kruki, czaple siwe, szczygły, bogatki, modraszki.
Do siego roku.

Krystian 

Wysłany: 2013-01-01, 22:20   

01.01.2013r WISŁA, rzeka Wisła, dokładniej : Wisła Osada - ok 2 km rzeki, oprócz pospolitych:
PLUSZCZ - 4. :-P

... no dobra nic szczególnego, tylko w 2012 go nie widziałem (TAKI BOBOL :oops: :oops: :oops: ) i od niego zaczynam ... :-)

MAM ... MNIAM.JPG
Plik ściągnięto 3099 raz(y) 114,68 KB

saba11 

Wysłany: 2013-01-01, 22:31   

To ja dołożę jeszcze dwa pluszcze, Wisła w Ustroniu. Do tego strzyżyk, czapla siwa, krzyżówki i trochę sikorek.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2013-01-03, 15:10   

A ja rok 2013 zainaugurowałem pokrzywnicą w zadrzewieniu między BB a Brantką. Wcześniej miałem ją tu już 16 grudnia.
:mrgreen:

saba11 

Wysłany: 2013-01-03, 22:10   

Dzisiaj na KW, pogoda paskudna, ale ptaszki dopisały. Lodówka, kilkanaście uhli, gągoły,ogorzałki, czernice, nurogęś, głowienki, krzyżówki, łyski, łabędzie nieme, mewy duże, siwe i śmieszki, krogulec, szczygły, kwiczoły, wrony, sroki, sierpówka, perkozki, perkoz dwuczuby, bażanty.

saba11 

Wysłany: 2013-01-04, 00:05   

Po analizie zdjęć przez kolegów z forum dodaję jeszcze szlachara i perkoza rdzawoszyjego. Myślę, że nieźle jak na jedno miejsce N na KW.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2013-01-04, 11:31   

A ten skowronek to skąd i kiedy?

saba11 

Wysłany: 2013-01-04, 12:31   

Skowronek z Sylwestra nad Brynicą ok. 500m od zapory.

Krystian 

Wysłany: 2013-01-05, 23:28   

Będzin - komin elektrociepłowni,
Sokół wędrowny - 1.

bladii77 

gko

Wysłany: 2013-01-06, 18:29   

Witam, dziś ruszułem w dziki teren
Zacząłem od stawu Amelung w Chorzowie, tam: mewa siwa 110, śmieszka 15, krzyżówka ok 100, łabędź 11
Potem pojechałem do dzikiej i niedostępnej krainy: Dolina Lipinki w Świętochłowicach.
Teren skrajnie trudny, brak ścieżek, miejscowe plemię hoduje wiele groźnych i głodnych psów... Ale dotarłem jakoś do końca trasy. Ptaków neiwiele...1 wodnik i 1 czapla siwa...

Krystian 

Wysłany: 2013-01-06, 19:42   

06.01.2013 Kuźnica Warężyńska (lód odpuścił)
Lodówka - 1f,
Uhla - 20,
Czernica - 2,
Gągoł - 1m + 7f,
Głowienka - 2m,
Kormoran - 6,
Łyska ~300,
Perkozek - 4,
Szczygieł - 9,
Trznadel - 24,
Wrona siwa - 6
Mewa białogłowa, Mewa siwa, Śmieszka - w sumie zaledwie > 70

Chlido 
Jacek Betleja

gko

Wysłany: 2013-01-09, 00:11   

Dzisiaj w Gliwicach mewa polarna. To już 9 gatunek mewy stwierdzony na tamtejszym wysypisku śmieci.

mewa_polarna_2.jpg
Plik ściągnięto 3100 raz(y) 149,04 KB

bladii77 

gko

Wysłany: 2013-01-09, 07:56   

Chlido napisał/a:
Dzisiaj w Gliwicach mewa polarna. To już 9 gatunek mewy stwierdzony na tamtejszym wysypisku śmieci

Fajny gatunek, Jacku.
Jest tylko jeden problem, przy próbie dostania się na wysypisko w Gliwicach zawsze od ochroniarzy słyszę, że wejście surowo wzbronione, itp.
Może byś zdobył zgodę na wejście dla innych ornitologów?? Czy będzie to dla Ciebie duży problem??

Chlido 
Jacek Betleja

gko

Wysłany: 2013-01-09, 19:56   

bladii77 napisał/a:
Jest tylko jeden problem, przy próbie dostania się na wysypisko w Gliwicach zawsze od ochroniarzy słyszę, że wejście surowo wzbronione, itp.
Może byś zdobył zgodę na wejście dla innych ornitologów?? Czy będzie to dla Ciebie duży problem??

Zostawiłem wiadomość na portierni, że jest ta rzadka mewa i może ktoś poza mną chcieć wejść obserwować ptaki. Można pokazać naszą legitymację GKO aby się uwiarygodnić.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2013-01-09, 20:21   

Chlido napisał/a:
Zostawiłem wiadomość na portierni, że jest ta rzadka mewa

Adrianowi chyba nie chodziło o możliwość jednorazowego tłicza ale o stałe i bezproblemowe wchodzenie na składowisko członków GKO. Do tej pory nawet powoływanie się na prezesa nic nie dawało. Ochroniarz mówił - wstęp ma tylko Jacek Betleja i koniec :mrgreen:

Odpowiedz do tematu