PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Śląsko-zagłębiowskie dziczenie 2013
Autor Wiadomość
c2zy 

gko

Wysłany: 2013-12-29, 20:39   

Tonicka wykluła się wiosną 2011 r. Jasne plamy na skrzydłach i nasada ogona dość długo się utrzymują i z daleka trudno dokładnie oznaczać wiek. w zasadzie u orłów przednich nie oznacza się wieku ale można próbować oznaczać szaty. Ptaki w tym samym wieku mogą mieć często odmienne szaty. Potwierdzają to obserwacje np. ptaków z obrączkami o znanym wieku a posiadają różne szaty.

Syriusz 
Damian Kurlej

gko

Wysłany: 2013-12-29, 21:52   

Krystian gdzie miałeś bielaczka? Ja dzisiaj byłem na Kuźnicy w godzinach 13-16 i miałem troszkę inne ptaki :mrgreen: Koło Ratanic perkoz rdzawoszyi, natomiast od strony Piekła z ciekawszych:
nur rdzawoszyi - 2 juv.
ogorzałka - 19 :!: (1 ad. ♀ 11 juv. 7 ♂ 1. zima)
lodówka - 1 ♀
uhla - 2 juv./ ♀ ♀

Paradoks1984 

Wysłany: 2013-12-30, 10:47   

Tetrao napisał/a:
Natomiast przy jednym z gospodarstw ktoś ozdobił drzewko, tak jak widać na zdjęciu :roll: Nie była to przypadkowa dekoracja. Sznurek był tak przywiązany, żeby ptak trzymał się stabilnie w takiej pozycji. Podobne "dekoracje" widywałem kilka razy na Podlasiu i gdzieś w Bieszczadach. Na Śląsku pierwszy raz....
Średniowiecze :|

Warto by zgłosić do KOO do ich bazy martwych ptaków szponiastych.

Videoscoping : http://www.youtube.com/us...41?feature=mhee

andol61 

gko

Wysłany: 2013-12-30, 18:12   

Od kilku już lat na mojej ulicy na przydrożnych drzewach jest noclegowisko ptaków wczoraj o godz.15.40 było:
93 sierpówki
4 kosy
4 sroki
w mroźne dni bywało ich o wiele więcej a zwłaszcza srok,niekiedy ich liczba sięgała nawet 60 ptaków.

wojtekm 

Wysłany: 2013-12-30, 22:54   

Dziś na Farskim
- czapla siwa - 2
- myszołów - 1
- łabędź niemy ca. 32
- krzyżówka - kilkanaście
- cyraneczka - ca. 26
- mazurki
- czernice - 2
- i spiżarnia srokosza...niestety z powodu braku czasu spędziłem tam tylko 15 minut i nie mogłem poczekać na właściciela :mad:

DSC02975_1.jpg
Plik ściągnięto 1730 raz(y) 103,14 KB

DSC02976_1.jpg
Plik ściągnięto 1730 raz(y) 95,99 KB

Krystian 

Wysłany: 2013-12-31, 17:29   

Bielaczek był koło pomnika Pawła.
Widziałem to stado ptaków w okolicy Piekła, ale z Marianek nie dało się nic rozpoznać - moje obserwacje z zachodniego brzegu w godz. 11-12. (Marianki, Ratanice, Kuźnica Podleśna).

Odpowiedz do tematu