PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Śląsko-zagłębiowskie dziczenie 2010
Autor Wiadomość
Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2010-11-10, 18:19   

Dziś w Miechowicach dość standardowo. Nad Bączek powrócił znajomy myszołów w typie "extremely light form" ;) Dzięki charakterystycznym elementom upierzenia wiadomo, że to ten sam osobnik spędzający tu zimę od ponad 5 lat.
Rzepołuchy nadal na stanowisku, natomiast dziś dołączyły do nich jeszcze czeczotki.
Natomiast przy moim karmniku (stoi od wczoraj) dziś 3 piękne samce jera. Zdjęcie fatalne bo zrobione przez brudną szybę na max zoomie. :lol:

A nocą rządzą droździki - lecą jeden za drugim :oki:

Ostatnio zmieniony przez Tetrao 2010-11-12, 20:14, w całości zmieniany 1 raz  

tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrz

gko

Wysłany: 2010-11-10, 19:26   

Tetrao napisał/a:
Zdjęcie fatalne bo zrobione przez brudną szybę na max zoomie. :lol:
dobre na zagadke typu: gdzie jest ptak ;)

http://piotr-tadeusz-photography.weebly.com/

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2010-11-11, 17:27   

Miłośnikom czesania rzadkich okazów łódeczek z wędkarzami polecam Świerklaniec. Jest w czym czesać. Łatwiej było dziś natrafić lunetą na łajbę niż na skrawek tafli. Generalnie więc bida.
Z ciekawszych ptaków jedynie:

nur czarnoszyi - 1
nur rdzawoszyi - 3
mewa mała - 5 ad + 1 juv.
rzepołuch - 1

Na koniec zdjęcie nura, który zrobił rundkę w powietrzu wokół wału. Zrobiłem mu tylko dwa "udane" zdjęcia i pewny ich jakości identyfikacyjnej nie podnosiłem lornetki na ptaka.
Niestety muszę przyznać, że patrząc na nie mam teraz szkopuł z tym ptakiem. Jakieś sugestie mile widziane. :mrgreen:

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2010-11-14, 12:18   

Z obowiązku kronikarza napiszę kilka słów odnośnie wczorajszej wspólnej wyprawy z Krystianem po akwenach SW Górnej Silezii ;)
To co widzieliśmy zrelacjonował już Krystian TUTAJ
Ptakiem dnia był sokół wędrowny z Dzierżna. Piękny, dorosły, zdybany z całkiem bliska gdy siedział na piaskowej łasze zupełnie jak w Ujściu Wisły :mrgreen: . Szkoda, że nie poczekał na uwiecznienie w siadzie bo w locie był już mniej widowiskowy :roll:

No i szkoda, że Łężczok i Wielikąt - najlepsze akweny na gęsi w regionie - są praktycznie w 100% spuszczone. Każdy większy staw to fura błota, niestety prawie zawsze bezptasia. :roll:

Pawelele 

gko

Wysłany: 2010-11-14, 13:31   

W kontekście tego nura ze Świerkola to gdybym miał wybierać to postawiłbym na stellatę.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2010-11-14, 20:01   

Pawelele napisał/a:
miał wybierać to postawiłbym na stellatę

ehhh no to jesteś w mniejszości. Wszyscy mi postawili na tego drugiego. Ja sam się wahałem, bo na pierwszym zdjęciu wygląda jak czarno a na drugim jak rdzawek.
Chyba pozostanie sp. :?

Pawelele 

gko

Wysłany: 2010-11-14, 21:21   

Nie będę bronił tego oznaczenia jak niepodległości :) Można je traktować jako oznakę pluralizmu na tym forum ;) (lub niewiedzy :mrgreen: )

dawidoruba 
www.mto-kr.pl

Wysłany: 2010-11-14, 21:30   

A ja potrzebuje miejsc do fotografowania zwierząt w Dani na wyspie Zelandia bo jakimś trafem pojawiłem się tu moją bordową torpedą i chyba troszkę tu zabawię ;) . Był tu już ktoś kiedyś i zna takowe miejsca? Pozdrawiam z jak na razie deszczowej Zelandii :)

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2010-11-15, 01:04   

Pawelele napisał/a:
Nie będę bronił tego oznaczenia jak niepodległości :) Można je traktować jako oznakę pluralizmu na tym forum ;) (lub niewiedzy :mrgreen: )

spodziewałem się raczej merytorycznego uzasadnienia zwłaszcza że to jedyny taki typ :P

Pawelele 

gko

Wysłany: 2010-11-16, 17:03   

Tetrao napisał/a:
spodziewałem się raczej merytorycznego

Dla mnie ma taki stellatowy jizz :)

Wczoraj na KW nadal 2 pigmeje, perkoz rogaty, zaś na p3 przybywa canusa - już spokojnie ok.500 ptaków.

Pawelele 

gko

Wysłany: 2010-11-25, 14:27   

Dziś na KW nadal perkoz rogaty w cz.S, zaś w północnej świergotek łąkowy i 2 bekasiki :tup: (mają się nieźle chyba bo w miejscach z których je wypłoszyłem sporo kupsk i generalnie siedlisko idealne). Aha... brak pigmejów - może już definitywnie?

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2010-11-27, 16:47   

Dziś pogoda wygrała z nami w terenie. Na Dzierżnie w składzie bladii, ACinclus z Kasią i ja zdążyliśmy wypatrzyć z ciekawszych jedynie hełmiatkę - prawdopodobnie młodego, pierzącego się samca, oraz samicę bielaczka. Reszta standardy - rożeńce (3), świstuny, płaskonos, gągoły, kilkaset gęsi zbożowo-białoczelnych na środku zbiornika i w powietrzu.

Lepiej poszły połowy żyłkowe na Żabich Dołach i Os. Tysiąclecia. Kolejne łyski oznakowane, a do tego 3 kokoszki i śmieszka naznaczone metalem :oki:

Pawelele 

gko

Wysłany: 2010-11-27, 21:01   

A dziś przed wyjazdem na zjazd MTO razem z pulsatem i woytusem w Sosnowcu na Pogoni wyłuskaliśmy 1 uszatkę. Potem od niechcenia rzuciliśmy okiem na komin pobliskiej elektrociepłowni, a tam zamajaczył dobrze rokujący drapol. Po chwili dołączył influence z lunetą i okazało się, że na wierzchołku komina siedzi piękny dorosły sokół wędrowny :tup: Długo wyczekiwany pierwszy w Zagłębiu. Co ważne w rejonie tego komina w sumie 3x widywaliśmy już wcześniej coś w typie peregrinusa, no i wreszcie udało się go bezdyskusyjnie potwierdzić :]

pulsatilla1214 

Wysłany: 2010-11-28, 11:59   

...a tak wyglądał ptak wypatrzony przez Pawła :oki: Jedna z samospełniających się przepowiedni - żartowaliśmy wcześniej na pobliskim cmentarzu o tych sokołach i kominach, a tu... :-P

Cytat:
w Sosnowcu na Pogoni

eee, ptaki to jeszcze Będzin, i cmentarz, i EC, choć patrząc z parkingu byliśmy już w Sosnowcu ;)

3.jpg
Plik ściągnięto 2942 raz(y) 68,01 KB

Pawelele 

gko

Wysłany: 2010-11-28, 15:36   

pulsatilla1214 napisał/a:
to jeszcze Będzin

Racja, racja :oki:

W kwestii sokoła jeszcze, to okoliczne gołębie pewnie już nie raz się przekonały z kim mają do czynienia :)

A dziś na krótkim spacerze w najbliższej okolicy 3 myszaki, krogulec, jastrząb i 2 zięby.

Odpowiedz do tematu