PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tetrao
2012-11-10, 17:19
Śląsko-zagłębiowskie dziczenie 2006-2009
Autor Wiadomość
Pawelele 

gko

Wysłany: 2006-12-28, 21:53   Śląsko-zagłębiowskie dziczenie 2006-2009

Przed chwilą na gg nurek zauważył niezmiernie słusznie, że nie ma na forum miejsca gdzie hanysy i gorole mogłyby się informować o swoich wypadach w teren.

Wieć niniejszym uruchamiam temat, który powinien te braki zapełnić.
Informujmy się tutaj kto, gdzie się wybiera. To powinno bardziej scalić naszą frakcję :]

nurinho jeszcze raz szacuneczek za pomysł :oki:

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2006-12-28, 22:35   

Dziczki warsiafskie, które od dawna maja już takie wątki (ze cztery chyba - o Zegrzyńskim, Raszyńskich, ogólnych ze dwa i o sowach chiba tyż) - pozdrawiają niedźwiedzi z południa :
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

nurek 
Tomasz Kosut

Wysłany: 2006-12-29, 00:45   

Dzięki dziczku Krzysztofie ;) acz ja ten pomysł widzę tak, że tu się tylko umawiamy na wspólne wypady. Każdy zainteresowany sobie przeczyta i jak będzie chciał to się ustosunkuje.
To co zaobserwujemy i tak wpiszemy do odpowiednich tematów (przynajmniej ja tak zamierzam robić). Nie widzę sensu by się powtarzać. Spowodować to może również postępującą izolację od innych regionów kraju a temat ma ideę wprost przeciwną :]

Poza tym chciałbym zaznaczyć, że nie będę tu wpisywał tylko przyszłych ptasich wycieczek. Mam już kilka potencjalnych pomysłów na wypady botaniczne (mam nadzieję, że znajdą się chętni); Tet chciał poznać trochę ważki na przykład... :twisted:

[ Komentarz dodany przez: kessy: 2006-12-29, 07:32 ]
Nie wierzę normalnie :shock: :D

Pawelele 

gko

Wysłany: 2006-12-29, 08:27   

nurek napisał/a:
To co zaobserwujemy i tak wpiszemy do odpowiednich tematów (przynajmniej ja tak zamierzam robić).

Słusznie - tutaj można wg mnie wrzucać fotki takie bardziej hmm towarzyskie gdzie głównymi bohaterami są ludkowie.
nurek napisał/a:
Poza tym chciałbym zaznaczyć, że nie będę tu wpisywał tylko przyszłych ptasich wycieczek. Mam już kilka potencjalnych pomysłów na wypady botaniczne (mam nadzieję, że znajdą się chętni); Tet chciał poznać trochę ważki na przykład...

Hyhy - spokojnie - przeca temat się zwie "...dziczenie", a nie "...ptaszenie". Przecież nie tylko ptaki nam w głowie. Co do ważek to hmmm proponuje jakieś ekspedycje odonatologiczne na Kuźnicę - może nurq znajdziesz tam coś ciekawego i włożysz nam do ręki kolejny argument ochroniarski.
nurek napisał/a:
Komentarz dodany przez: kessy: 2006-12-29, 07:32 ]
Nie wierzę normalnie

A Pani to o co chodzi? :> :P

[ Komentarz dodany przez: kessy: 2006-12-29, 09:45 ]
O ważki :>

Szybszy 

Wysłany: 2006-12-29, 11:15   

Tu Gorol z Warszawy na regularnych występach gościnnych w Jastrzębiu Zdroju (rodzina) i okolicach. Fajnie macie - idę osiedlem bloków po kilkaset rodzin każda... a tu kilkaset metrów dalej kołuje bielik nad osadnikami kopalni Zofiówka. No i Goczałkowicki niedaleko. Śląsk jest całkiem fajny przyrodniczo, nie zdawałem sobie z tego sprawy wcześniej

Pawelele 

gko

Wysłany: 2006-12-29, 13:13   

Szybszy - no to jest właśnie fajowe, że nieraz nieopodal kominów i szybów kopalnianych coś rzadkiego można spotkać. Jednak przyroda jest niesamowita i radzi sobie nadspodziewanie dobrze w nawet dość trudnych okolicach :]
Oczywiście nie ma to jak prawdziwa dzicz no ale z braku laku... :mrgreen:

No a tymczasem ogłaszam niniejszym, że po Nowym Roku planuję zrobić objazd zbiorniczków - nie powinny zamarznąć więc jest szansa, żeby z grubej rury zainaugurować ranking gatunkowy 2007 :twisted:
Wstępnie myślę o 2.I.2007 - czekam na opinie zainteresowanych :idea:

Syriusz 
Damian Kurlej

gko

Wysłany: 2006-12-29, 13:53   

Ja odpadam, szkoła się zaczyna :/

PS. :res: za temat, śląsko-zagłębiowska frakcja rośnie w siłę :twisted:

Krystian 

Wysłany: 2006-12-29, 16:23   

Zgłaszam akces do klubu śląsko -zagłębiowskiego ... :-P :mrgreen: :twisted: ,
świetny pomysł :oki: :oki: :oki: !!!
Z dziczeniem w ,,tygodniu" może być u mnie teraz ciężko, bo ktoś wymyślił sobie, że jestem niezbędny w pracy od rana do zmierzchu ... :evil: :evil: :evil: , ale przecież są jeszcze soboty :cool: :cool: :cool: . Co do 02.01.2007 to miałem właśnie takie plany, ale zostały ,,wyprostowane" :mad: dziś rano.
Pawelele - jak już będziesz znał szczegóły to daj TU namiary na spotkanie GKO

Pawelele 

gko

Wysłany: 2006-12-29, 16:30   

Hmmm no myślałem o 2.I - potem może być ze mną różnie :/
No nic będę jeszcze informował o swoich planach - w sumie do 2go jeszcze daleko ;-)

pulsatilla1214 

Wysłany: 2006-12-29, 17:52   

To i ja zgłoszę swoją skromną osobę do klubu :> Acz z rozpoznawaniem ptaków to jestem na etapie odrózniania łabędzia od białej czapli :mrgreen:

Szybszy - w granicach administracyjnych Dąbrowy profesorowie botaniki z UŚ stwierdzili ponoć więcej gatunków roślin chronionych niż znamy w Puszczy Białowieskiej ;-) A to z powodu skrajnie różnych cennych siedlisk - od torfowisk i mokradeł po kserotermiczne murawy napiaskowe i nawapienne :oki:

Samo Centrum miasta jest zaś oddalone "jedyne" 20 km np od dzielnicy Błędów i słynnej pustynii (powierzchniowo DG to największa gmina województwa). I o ile Gołonóg i "stara" Dąbrowa mają charakter wielkomiejski, to pozostałe 90% miasta to zielone dzielnice o środowisku przyrodniczym w małym stopniu zdegradowanym.

Syriusz 
Damian Kurlej

gko

Wysłany: 2006-12-29, 18:42   

I mamy jedyne w Polsce stanowisko wilczomlecza pstrego :]
Po prostu Dąbrowa da się lubić ;-)

Carlos 
Karol Kubicki

Wysłany: 2006-12-29, 18:43   

Ja jakby co też jestem chętny, jeśli oczywiście towarzystwo niezbyt wprawionego miłośnika ptaków nie będzie przeszkadzać :roll: Niezależnie od odpowiedzi ja 2 odpadam, z tych samych powodów co Syriusz.

Pawelele 

gko

Wysłany: 2006-12-29, 19:08   

Carlos napisał/a:
Ja jakby co też jestem chętny, jeśli oczywiście towarzystwo niezbyt wprawionego miłośnika ptaków nie będzie przeszkadzać

Na wstępie zrobimy Ci egzamin z rozpoznawania Larus canus od Larus delawarensis ;-) A tak na serio to stary jesteś jak najbardziej mile widziany w terenie na wszelkich inicjatywach :oki:

Hmmm a co do tej daty 2.I - no mnie najbardziej pasuje ten termin - w weekend to nie za bałdzo.

Syriusz 
Damian Kurlej

gko

Wysłany: 2006-12-29, 19:21   

Carlos napisał/a:
Ja jakby co też jestem chętny, jeśli oczywiście towarzystwo niezbyt wprawionego miłośnika ptaków nie będzie przeszkadzać .

Nie przejmuj się ja też jestem początkujący :grin:

nurek 
Tomasz Kosut

Wysłany: 2006-12-30, 02:58   

Syriusz napisał/a:
Nie przejmuj się ja też jestem początkujący

Ja również :]

Pawelele napisał/a:
Na wstępie zrobimy Ci egzamin z rozpoznawania Larus canus od Larus delawarensis

Ja się na to piszę, ale tylko wtedy jak Ty mi pokażesz jak się odróżnia przywrotniki :D

pulsatilla1214 napisał/a:
od torfowisk i mokradeł po kserotermiczne murawy napiaskowe i nawapienne

Narobiłeś mi smaku :] U Was na razie odwiedziłem tylko "Młaki nad Pogorią" i to we wrześniu... Będę miał czelność w przyszłym roku wpadać częsciej :)

Pawelele napisał/a:
daty 2.I

Przecież wtedy jeszcze kac panuje, zlitujże się :mrgreen:

Ja planuję na dzień dobry wpaść pooglądać gliwickie mewki na składowisko. Chętnych pewnie nie będzie bo każdy ma mewy u siebie. Informuję pro forma ;)
Co do wtorku to uczelnia, nie ma zmiłuj...

P.S.: Teraz rozumiem fora i Logana. Dobrze mieć własny temat do offtopicowania :twisted:
P.S.: Chyba jutro poszperam po użytkownikach i wyłapię jakieś gopowskie dusze bo przecież nas więcej było ;)

Odpowiedz do tematu