PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tetrao
2012-11-10, 17:17
Do pracy Zagłębiacy i Ślązacy!
Autor Wiadomość
Pawelele 

gko

Wysłany: 2009-01-04, 17:47   

Co do zimowego liczenia to warto byłoby też "zrobić" odcinek Czarnej Przemszy gdzieś od Poręby powiedzmy po Siewierz - nigdy nie był robiony, a kto wie może gdzieś tam jakieś fajne ptaki siedzą... Ktoś może wie coś na temat tego czy są tam gdzieś w pobliżu jakieś oczka, trzcinowiska itp itd gdzie mogą jakieś chruściele przebywać??

Pawelele 

gko

Wysłany: 2009-01-05, 17:03   

A i jeszcze mi się przypomniało - warto byłoby zerknąć do Sławkowa nad Białą Przemszą - tam przy trasie na tych stawach sporo krzyżówek siedziało... jacyś chętni do odwiedzenia tego miejsca?? :>
Ja jeszcze zerknę nad Trzebyczkę w Ząbkowicach - trzeba walczyć o każdego mallarda ;)

pulsatilla1214 

Wysłany: 2009-01-05, 17:21   

dwie krzyżówki, parka, siedzą też wciąż na Strumieniu Gołonoskim, poniżej dworca ;) Babia Ława za to zamarzła, a przed mrozami trafiało się na kilometrowym odcinku ok. 10 sztuk :lol: na samym stawiku było raz 17 ;)

Pawelele 

gko

Wysłany: 2009-01-08, 20:05   

No to w terminie 10-18 styczeń zaczyna się zabawa z liczeniem zimujących pierzaków :tup: :mrgreen:

Syriusz 
Damian Kurlej

gko

Wysłany: 2009-01-11, 13:04   

To może ja zacznę... ;)
Dzisiaj policzyłem ptaki na Pogorii i osadnikach Huty Bankowej.
Ciek Pogoria: (Zamarznięty tylko ostatni odcinek przy E brzegu P3)
krzyżówka - 148
strzyżyk - 3

Osadniki Huty Bankowej (zamarznięte w 95%):
krzyżówka - 7
kokoszka - 2
zimorodek - 2

Poza tym z ciekawszych nie-wodnych na Pogorii samica dzięciołka i gila, czarnogłówka, na osadnikach samiec bażanta a na Zielonej dzięcioł średni i ca.50 czyży. Ściągnąłem też na Pogorii sidła.
Do pełni szczęścia zabrakło tylko wodnika ale pewnie limit szczęścia został wykorzystany na bezpieczne przejście przez Dzielnicę Cudów ;)

kaczyk717 
siewkolub

Wysłany: 2009-01-11, 15:57   

Czy mozna by wiedziec czy ktos liczy Dzierzno Duze? ja planuje jutro tam liczyc :]

bladii77 

gko

Wysłany: 2009-01-12, 07:01   

od 10 lat Dzierzno liczy Darek Szlama, co nie przeszkadza, abys tez policzyl....

Pawelele 

gko

Wysłany: 2009-01-16, 21:51   

Gdyby ktoś się zechciał przejść jutro Bobrkiem to dzwońcie na komóre - ja się nieco zastanawiam bo samemu mi się średnio chce...

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2009-01-17, 12:44   

Syriusz napisał/a:
To może ja zacznę... ;)
Dzisiaj policzyłem ptaki na Pogorii i osadnikach Huty Bankowej.
Ciek Pogoria: (Zamarznięty tylko ostatni odcinek przy E brzegu P3)
krzyżówka - 148
strzyżyk - 3

Osadniki Huty Bankowej (zamarznięte w 95%):
krzyżówka - 7
kokoszka - 2
zimorodek - 2

ależ nieporządek. Piszecie wyniki z liczenia gdzie bądź :lol:
Próbowałem stworzyć osobny temat na to, ale się nie przyjęło więc może piszmy już w obserwacjach 2009 a nie w "Zagłębiakach po pracy" ;)

Pawelele 

gko

Wysłany: 2009-01-17, 13:29   

Tetrao napisał/a:
Piszecie wyniki z liczenia gdzie bądź

Nie generalizuj waść :zadek:

Syriusz 
Damian Kurlej

gko

Wysłany: 2009-01-18, 20:41   

Tetrao napisał/a:
ależ nieporządek. Piszecie wyniki z liczenia gdzie bądź :lol:
Próbowałem stworzyć osobny temat na to, ale się nie przyjęło więc może piszmy już w obserwacjach 2009 a nie w "Zagłębiakach po pracy" ;)

W wydzielanym temacie nie pisałem bo moje obserwacje sie do niego nie łapały, a co do ogólnych obserwacji, jakoś tak krępowałem sie wpisywać tam kilka mallardów, ale spoko w przyszłości każdego pospoliciucha tam wpisze ;)

Pawelele 

gko

Wysłany: 2009-03-03, 17:05   

Nie bardzo wiem gdzie to wrzucić....

W związku z promocją w LKPie będę zamawiał to i owo - jeśli ktoś z ludków chce coś zamówić to dajcie znać - powyżej 5 zeszytów monografii cena spada do 10zeta/szt a jak przekroczymy 200zika to będzie frikowa przesyłka.
Prosiłbym Was do końca tygodnia o ewentualne zamówienia :tup:

Pawelele 

gko

Wysłany: 2009-03-27, 21:45   

Ostatnio biadoliłem na blogu w związku ze stanem rybitwiej wysepki na KW. Wczoraj znów na nią wnikliwie zerkałem i jednak nie ma takiego dramatu - woda nieco opadła i mam nadzieję, że do maja jeszcze opadnie i nie wydarzy się żadna katastrofa, która zmusi kierownictwo zbiornika do łapania jakiegoś nadmiaru wody z Przemszy, a co za tym idzie puszczeniem z wodą wszystkich potencjalnych gniazd.
Tym niemniej już dziś pragnę donieść o tym, że w celu ograniczeniu ogryzaniu wyspy przez wodą i schodzące lody chciałbym tak w sierpniu (jak jeszcze ciepło jest i całodzienne moczenie będzie miłym doznaniem) zabrać się za gruntowne umacniania i może powiększanie tej wyspy. Mile widziana byłaby pomoc ludków z okolicy :tup:
Do tego z planowanych akcji na dniach szykuję platformy dla rybitw czarnych, które pod koniec kwietnia zamierzam zwodować na Świerklańcu k.Oss, może jeszcze coś się zmieści w Łukaszowym "Laboratorium Platform i innych proptasich instalacji pływających" (szerzej znanym jako Pogoria II ;) ), a i może na KW po rocznej przerwie coś podryfuje :)
Również zapraszam do współpracy :oki:

Pawelele 

gko

Wysłany: 2009-08-21, 15:51   

Odświeżam wątek - wstępne manewry przy umacnianiu rybitwiej wysepki przewiduję na któryś z pogodnych dni po nadchodzącej niedzieli. Dam znać tutaj (chciałbym zaatakować w poniedziałek). Najpierw chcę przyholować kilka podkładów rozrzuconych po wyspach. Resztę weźmie się z umocnień made by Łuki"pulstalilla". No chyba, że się zdeklaruje całą armia ludzi to możnaby ryzykować próbę załatwienia całego umacniania w jeden dzionek...

Pawelele 

gko

Wysłany: 2009-09-23, 14:11   

Wstępne jeszcze info, ale mam nadzieję że już tak zostanie - w poniedziałek 28.09 planuje pierwsze starcie na KW - myślę, że cały dzionek tam pobędę.

Odpowiedz do tematu