PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tetrao
2012-11-10, 17:17
Do pracy Zagłębiacy i Ślązacy!
Autor Wiadomość
Pawelele 

gko

Wysłany: 2008-11-09, 12:03   

No i po akcji - prawie 4 wory dziadostwa zebrane... do tego kilka fajnych ptaków też było - szczegóły wkrótce na blogu :idea:

Syriusz 
Damian Kurlej

gko

Wysłany: 2008-11-09, 23:14   

Kurcze, panowie co tu dużo mówić, dałem ciała (na d. ;) ), chyba za późno chodzę spać, sen mnie zmógł :|
:res: dla Was za dzisiejszą akcje :oki:
Jakby co to spróbuję się załapać na kolejną odsłone...

PS. Łukasz, świetna realcja z Siekierezady, tytuł barda Zagłębia w pełni zasłużony :oki:

pulsatilla1214 

Wysłany: 2008-11-15, 16:12   

chętni na kolejne śmieciobranie w dniu jutrzejszym :tup: ..?

BJK 

Wysłany: 2008-11-15, 20:33   

wklejam tu, bo to Wasz rejon, byc może juz wiecie:

Cytat:
Les³aw Kostkiewicz do ptaki
pokaż szczegóły 17:59 (2 godzin temu)

Zwracam sie z apelem do wszystkich w sprawie zimowiska Uszatek w Nieboczowach.
W dniu dzisieszym otrzymałem informacje od gospodarzy, na ktorych terenie znajduje sie zimowisko uszatek, ze grupa młodych osob, podajaca sie za ornitologow robiacych badania, od wczesnych godzin rannych "liczyła" ptaki, a nastepnie starała sie na sile " wykonac" zdjecia wchodzac na drzewa. Zapowiedzela takze ze przymierza sie lapania ptakow i do obraczkowania. Mysle ze to jakas grupa samozwanczych obraczkarzy lub amatorow "wypchanych ptakow" . Apeluje do wszystkich ornitologow z okolicy o zwrocenie szczegolnej uwagi na to miejsce i na zachowanie przyjezdnych osob. Ptaki, byly po tym "koncercie", jaki dala ta grupa, na tyle wystraszone ze uciekly z noclegowiska i z ponad 30 ptakow, ktore sa na miejscu pozostaly dwa bardzo sploszone osobniki.
Jak tak dalej pojdzie to "koledzy" przegonia wszystkie. Prosze wszystkich ornitologow z okolicy o pomoc i okresowa kontrole tego miejsca. Szczegolnie czlonkow i sympatykow GKO z Bytomia mieszkajacych w tamtej okolicy.
Przepraszam za ewentyualne bledy w tekscie ale emocje biora gore ....
Pozdrawiam Leszek Kostkiewicz
Leon ;-) )

Cytat:
PTAKI@yahoogroups.com

doptaki@yahoogroups.com

data15 listopada 2008 17:59
temat[PTAKI] apel
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

Pawelele 

gko

Wysłany: 2008-11-16, 17:21   

No właśnie nie wiemy nic - to dość daleko..... Swoją drogą ciekawe co to za ludzie takie cuda tam wyprawiają :|

Tukej 
Gůrny Ślůnsk

Wysłany: 2008-11-22, 21:17   

I jakoś do tej pory nie mogłem się zebrać na prawdziwe śmieciobranie, choć pisałem, że coś uczynię w tym kierunku. A zima zaskoczyła i chyba nici. Chyba, że jutro coś wykopię spod śniegu.

pulstilla1214 - foty świetne ;) ino szkoda, że będąc na jachcie się tak gapię w obiektyw ciągle :?

"Paweł from Piekary w roli Kolarskich Brygad Siekierowo-Pościgowych" - czuję się zaszczycony :cool:

Pawelele 

gko

Wysłany: 2008-12-29, 10:36   

Zima tuż tuż - trzeba rozparcelować jakoś teren Zagłębia na potrzeby styczniowego zimowego liczenia :tup: Do zrobienia jest kilkadziesiąt km rzek i ponad 1500ha zbiorników.

- zb.p3, p2, p1, KW, Przecyce, Sulików, Rogoźnik - najlepiej byłoby zrobić to jednego dnia, tak aby uniknąć ewentualnych przemieszczeń ptaków między zbiornikami (wypada też w tym samym kontekście dogadać się z Tomkiem, które pewnie będzie czesał Poraj); wszystko wyklaruje się dopiero tuż przed liczeniem bo może się okazać, że jednak zbiorniki pozamarzają i wtedy policzenie wszystkich jednego dnia to będzie bułka z masłem.. jeśli nie zamarzną no to będzie co liczyć...
- Bobrek - marzy mi się taki układ w którym to część osób tego samego dnia zacznie czesać rozlewiska, na których jest najwięcej roboty (wabienia), a druga grupa (ja już się deklaruje) ruszy ze Strzemieszyc Rakówką, aż na Bobrek gdzie spotka się na rozlewiskach z pierwszą grupą. Dalej wedle uznania komu będzie mało przejdzie się aż do ujścia Bobrka do Białej Przemszy, a tejże do Czarnej.
- Czarna Przemsza - od Przeczyc do Sosnowca - na 2 dni (w Sosnowcu pewnie jak co roku Adam obstawia)
- Biała Przemsza - olewamy - jak pokazał rok poprzedni ptaków tam na 12km było 30, a i tak większość na odcinku ujście Bobrka-ujście do Czarnej Przemszy, do tego teren trudny, daleko.... szkoda zdrowia
- Maczki-Bór, Kanał Główny - to już z samochodem się uzupełni jednego dnia
- Pogoria i osadniki Huty Bankowej

Syriusz 
Damian Kurlej

gko

Wysłany: 2008-12-29, 11:37   

Ja wezmę Pogorię i osadniki jak rok temu, ciekawe jakie nowe przeszkody pojawią się w tym roku :tup: ;)

kaczyk717 
siewkolub

Wysłany: 2008-12-29, 12:04   

Oczywiście wam pomogę , najbardziej pasuje mi czesanie zbiorników (p3 ,Kw )
ale jakimś (ś)ciekiem nie pogradze :mrgreen:
a u siebie zrobie:
park suble, stawy na Czółowie , Paprocany :]

pulsatilla1214 

Wysłany: 2008-12-29, 16:54   

Komunikat regionalnego synoptyka o stanie zlodzenia głównych zbiorników wodnych - stan na 29.XII.2008, godz. 15:

Pogoria I - lód (2-4 cm), najgrubszy w części N

Pogoria II - lód (3-5 cm), brak jedynie przy ujściu Pogorii (tamże kormoran i kokoszka)

Pogoria III - około 1/2- 2/3 skuta lodem, wolna od lodu część E (tam sporo grążyc) oraz pas przez środek zbiornika (na środku na krach sporo mew)

Pogoria IV/KW - częściowo zamarznięta część S (ok. 100 ha tafli), poza tym jedynie rejon wysepek i Zatoki.

Krystian 

Wysłany: 2008-12-29, 18:03   

A na kiedy przewidziane jest to liczonko ???
Bo ja planuję w sylwestra zrobić objazdówkę ... co WY na to - odpoczywacie przed baletami, czy piszecie się na mrożenie pupy ... :lol: :twisted: :cool: ;)

Pawelele 

gko

Wysłany: 2008-12-29, 18:30   

pulsatilla1214 no właśnie też mi Radek mówił, że lód się panoszy tu i tam.... No to zapowiada się, że mniej roboty podczas liczenia...
Krystian napisał/a:

Pewnie jakoś około 15 stycznia :tup:
Krystian napisał/a:
planuję w sylwestra zrobić objazdówkę ... co WY na to - odpoczywacie przed baletami, czy piszecie się na mrożenie pupy ...

Będziemy w kontakcie ale ja raczej dopiero coś około 2go stycznia ruszę nabijać gatunkowy licznik :cool: A jutro zerknę tylko na p3 i KW

Krystian 

Wysłany: 2008-12-29, 19:24   

No to nie zapomnij zrelacjonować w ,,obserwacjach" - ciekawe czy pigmeje jeszcze siedzą ... :roll:

Pawelele 

gko

Wysłany: 2008-12-29, 19:38   

Krystian napisał/a:
No to nie zapomnij zrelacjonować w ,,obserwacjach" - ciekawe czy pigmeje jeszcze siedzą

Dziś ponoć już nie było....

kaczyk717 
siewkolub

Wysłany: 2008-12-29, 19:55   

Krystian napisał/a:
Bo ja planuję w sylwestra zrobić objazdówkę ... co WY na to - odpoczywacie przed baletami, czy piszecie się na mrożenie pupy ... :lol: :twisted: :cool: ;)

Ja się chętnie piszę tylko jakie tereny wchodza w gre?

Odpowiedz do tematu