PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tetrao
2012-11-10, 17:34
Akcja Świerklaniec
Autor Wiadomość
Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2007-06-06, 10:28   Akcja Świerklaniec

edit: Tetrao
Wątek wydzielony z tematu "Śląsko-zagłębiowskie dziczenie"

Cicho coś w tym naszym temacie. :roll:
Sesja, magisterka, poprawianie ocen, choroby, sezon lęgowy = zastój w terenowościach :(

To ja w takim razie ogłosze dla zainteresowanych iż od jutra (Boże Ciało) do niedzieli nad Zb. Świerklaniec od strony Oss będziemy wraz z M.Wybraniec chwytać i obrączkować ptaki wróblowate. To taka wprawka przed kursem tegorocznym. :mrgreen:
W planach jest też liczenie lęgowych rybitw białowąsych i dziwonii. Kto w tym okresie będzie dysponował czasem, a chce se potrzymac ptaka :> i zobaczyć z bliska - zapraszamy :!: Jest szansa na zdjecia makro jarzębatek i podróżniczków :tup:
Ja zagoszcze tam prawdopodobnie w piątek i w sobote, a jak Los pozwoli to może i jutro.

A dziś króka wizyta nad tzw. Bagnem Bączek w Miechowicach, zaowocowała pierwszą dla dzielnicy obserwacją dziwonii - drugoroczny śpiewajacy samiec, a także znalezieniem martwej grzebiuszki ziemnej :oki:
Ta druga obserwacja cieszy o tyle że jest to potwierdzenie jej występowania tutaj, które do tej pory było udowodnine właściwie tylko stwierdzeniem skrzeku i obserwacją kijanki... a jednak dorosła zaba, to już jakiś konkret :!: :oki:
Dziwne ze nie słyszałem nigdy głosu, choć nadstawiam ucha co wiosne :roll:
Ostatnio zmieniony przez Tetrao 2014-07-30, 11:33, w całości zmieniany 4 razy  

Krystian 

Wysłany: 2007-06-06, 13:08   

Od razu się lepiej poczułem ... :cool: :cool: :cool:
Jak od czwartku do niedzieli to na 100% wpadne ze dwa razy ... potrzymać se ptaka :lol: :lol: :lol: :twisted:
Szczegóły co do czwartku dogramy dziś wieczorem, resztę obgadamy na miejscu, miło będzie poznać Magdalenę :-P .

Syriusz 
Damian Kurlej

gko

Wysłany: 2007-06-06, 14:59   

Jutro i w piątek odpadam - dżampa sie szykuje :tup: :twisted: Ale w sobote i niedziele może gdzies skoczę - zależy jak będzie ze zdrowiem ;-)

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2007-06-06, 15:03   

Aha - jo se tak mysla że kaliło by sie chopy sam na nouc zostoć :!:
Ino namiołt, karimata i cosik do przykrycia... ;)

Nocą sam kropiutki, zielunki, i karliczki byndom drzyć sie na całygo!! :mrgreen:

dawidoruba 
www.mto-kr.pl

Wysłany: 2007-06-06, 20:20   Świerklaniec

Przydał by mi się do was (obrączkarzy) numer tela że jakbym już był przypadkiem na miejscu to bym do was zadzwonił bo świerklańca nie znam wogóle a mamy w planach z dziewczyną jakiś wypadzik jutro (w Boze Ciało) jak wróce z pracy o 14.30
Ossy juz znalazłem na mapie ;) więc kto wie moze jutro spotkamy się razem. A co do godziny to do której macie zamiar łapanke prowadzić??
Pozdrawiam Dawid

Pawelele 

gko

Wysłany: 2007-06-07, 07:10   

Mój nr jeśli się nie myle to masz... z tego co wiem to łapanka trwa do oporu ;-) znaczy się do niedzieli...

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2007-06-07, 10:02   

pani Magda M. ;) ma male opóźnienie i dopiero teraz wyjeżdża z Opola.
Także sądze ze ustawianie 24 siatek i kilku wacków siewkowo-chruścielowych rozpocznie się na dobre ok 14-15.

Dawid.Klucze - mój kom. przesyłam Ci na priv :!:

Wspaniale - z taką ilością załogi i tyloma siatkami (ok 350 m) to będzie dopiero lapanka :tup:
Do zobaczenia na Ścieklańcu :oki:

pulsatilla1214 

Wysłany: 2007-06-07, 10:18   

...łapanka trwa aż nałapią na grill odpowiednią ilość :> :res:

wacki siewkowo-chruścielowe :shock: :mrgreen: ;-) ??? a cóż to za maszyneria :?: coś jak niewód na ryby :roll: ?

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2007-06-07, 10:59   

pulsatilla1214 napisał/a:
wacki siewkowo-chruścielowe :shock: :mrgreen: ;-) ??? a cóż to za maszyneria :?: coś jak niewód na ryby :roll: ?

Tak, coś w stylu niewodu.
Zapodałbym fotke ale limit na żałaczniki na forum się skończył :/ Mam nadzieje ze chwilowo..

A Ty pulsat nie jedziesz?? :) Może być złowił cosik na ognicho :P

pulsatilla1214 

Wysłany: 2007-06-07, 11:25   

moje umiejętnosci łowieckie ograniczają sie do łapania komarów :lol: :-P Ale wczoraj na kolację smażyłem jaziki... :>

Nie, z racji pogody polowanie z aparatem po tylu dniach bez słonca, i tak szałwie mi przekwitły.... :roll:

dawidoruba 
www.mto-kr.pl

Wysłany: 2007-06-07, 13:33   

dzięki za namiary. Myslę że dojadę
Pozdrawiam

Carlos 
Karol Kubicki

Wysłany: 2007-06-07, 19:48   

Posyłam jeszcze ciepłe informacje od obozowiczów ze Świerklańca:

Pierwszym historycznym gatunkiem akcji Świerkol jest wyciągnięty przez Pawelela :oki: trznadel.

Generalnie trwa jeszcze etap rozstawiania siatek.
Siatkowanie

Bite 13m siatki

pulsatilla1214 

Wysłany: 2007-06-07, 20:15   

..widzę, ze odpowiednio zdopigowany ściśnięciem palców nawet zaśpiewał prosto do kamery... :oki:

Krystian 

Wysłany: 2007-06-08, 00:20   

W sieci na Świerklochu w pierwszym dniu wpadły:
Trznadel, Piecuszek, Dzięcioł duży, Piecuszek, Cierniówka. :res:
Widziane 2 rybitwy białoskrzydłe, Gąsiorki, 2 Czaple siwe, podobnie do Wron w tym kolorze, i inne ptaki jak na razie nie miały ochoty na ludzkie pieszczoty ... :twisted: :twisted: :twisted:
ps. fotorelacja będzie możliwa po usprawnieniu naszego forum ... :evil:

Krystian 

Wysłany: 2007-06-08, 09:40   

Wczoraj na Świerklochu zameldowali się:
M.Wybraniec, Krzysiu Kożlik z Kasią, Dawid.Klucze z Anetą, Carlos z ojcem, Pawelele, Tetrao, bladi77, influence ... no i ja, w sumie 12 osób :oki:

Jutro - w sobotę - baaaaardzo wcześnie rano, wybieram się z Pawelele na Świerkloch wspomóc załogantów, tak mniej więcej do godzin przedpołudniowych ... ktoś chętny ... :>

Odpowiedz do tematu