PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tetrao
2012-11-10, 17:34
Akcja Świerklaniec
Autor Wiadomość
lagopus 

Wysłany: 2007-06-12, 21:23   

Cytat:
to przyjedź 7go lipca na Turawę :P

Z wielką chęcią ale niestety trochę za daleko, a poza tym od lipca zaczynam pracę... :mrgreen: :>

M.Wybraniec 

Wysłany: 2007-06-13, 01:12   

maciek31-88 napisał/a:
niestety trochę za daleko

tyle samo co z Opola na Świerklaniec :-D

maciek31-88 napisał/a:
od lipca zaczynam pracę...

ja cały czas pracuję ;-) :mrgreen:

...ale wracajac do wspomnien Swierklancowych, dorzuce jeszcze pare swoich fotek, ciezko bylo o jakieś inne ujęcia :-)

kszykas.jpg
Plik ściągnięto 2254 raz(y) 104,34 KB

przywackowy klimacik.jpg
Plik ściągnięto 945 raz(y) 27,98 KB

morowo bylo ;-).jpg
Plik ściągnięto 943 raz(y) 46,05 KB

sesja.jpg
Plik ściągnięto 944 raz(y) 25,72 KB

furkoczace piorka.jpg
Plik ściągnięto 943 raz(y) 39,94 KB

dawidoruba 
www.mto-kr.pl

Wysłany: 2007-06-14, 07:15   Kilka fotek

wreszcie chwila wolnego czasu po nocce. kilka fotek mojego autorstwa. Napoczatek zacne grono :)

Ekipa słowem silna.jpg
Plik ściągnięto 990 raz(y) 69,93 KB

Moda gumiakowa.jpg
Plik ściągnięto 975 raz(y) 56,78 KB

Sesja.jpg
Plik ściągnięto 960 raz(y) 74,7 KB

Strongmen and Strongwomen.jpg
Plik ściągnięto 953 raz(y) 56,83 KB

dawidoruba 
www.mto-kr.pl

Wysłany: 2007-06-14, 07:23   Pticy

Teraz kilka portrecików

Swiergotek drzewny.jpg
Plik ściągnięto 946 raz(y) 25,43 KB

Piecuszek.jpg
Plik ściągnięto 946 raz(y) 24,71 KB

Gąsiorek (samiec).jpg
Plik ściągnięto 951 raz(y) 26,21 KB

Gąsiorek (samica).jpg
Plik ściągnięto 946 raz(y) 27,6 KB

Jarzębatka.jpg
Plik ściągnięto 946 raz(y) 29,11 KB

dawidoruba 
www.mto-kr.pl

Wysłany: 2007-06-14, 07:27   Luźne

kilka luźnych fotek

Ważki.jpg
Plik ściągnięto 941 raz(y) 38,76 KB

Odwiedziny Stawowego.jpg
Plik ściągnięto 2213 raz(y) 11,31 KB

Odwiedziny Czarnego.jpg
Plik ściągnięto 2213 raz(y) 9,87 KB

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2009-07-30, 12:40   

Dziś popołudniu rozpocznie się małe siatkowanie na Świerklańcu.
Nie będzie to żadna Akcja Świerklaniec... na razie tylko badanie gruntu ;)

Planuję posiedzieć przynajmniej do soboty, więc jakby ktoś dysponował czasem to zapraszam do pomocy.
Najprawdopodobniej będę na tym "półwyspie" w Ossach, czyli jakieś 500 m na N od AŚ 2007...
A dla tych co kojarzą tylko ptasio - tam gdzie buczy bąk i gdzie pierwsza zielonka się odzywała w tym roku.
do zo

Pawelele 

gko

Wysłany: 2009-08-01, 10:15   

Kontynuując mój monolog....
Dziś z rana odwiedziłem dzielną świerklaniecką załogę (użyłem słowa "dzielną" nie bez powodów - przeżyli wczoraj atak larwy-potwora... widziałem film - nie ma żartów ;) ) . Przywitał mnie zaspany prowodyr całego łapankowego zamieszania, potem stopniowo z czeluści namiotów wyłaniali się pozostali członkowie ekipy z Leonem na czele :) A w siatach piknie - jak wyjeżdżałem po 9 na liczniku było ponad 80 ptaków, w tym obca rokita z polską blachą. Szczegółowymi wynikami pewnie sypnie Szymon jak wróci.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2009-08-01, 19:46   

Widzę, że Paweł na bieżąco komentował co się na obozie dzieje, ale chyba wszystko wymaga krótkiego podsumowanka.

Na początku nic nie wskazywało na to, że pierwsza tura AŚ okaże się strzałem w dziesiątkę. Na Świerkolu zjawiłem się sam ok 16 i od razu przystąpiłem do rozkładania siatek... szło jak krew z nosa :roll: Jusznice żarły niemiłosiernie, żar lał się z nieba, a nowo postawione siatki ziały pustkami. Sukcesywnie przybywały natomiast całe zastępy pomocników.
Pod wieczór stanęły wszystkie siaty - 2 w korzokach, (tylko) 2 w trzinach i jedna smętna drapolówka.
Prawdziwy teatrzyk zaczął się dopiero rano, kiedy trzcinowe łowisko aż trzęsło się w posadach od ptactwa... Nieco gorzej działo się w krzakach, ale w końcu i tam coś nakapało.

Niemniej na półtora dnia łapania (od 30.07 ok 18 do 1.08 do 11) udało się schwytać aż 83 ptaki z 11 gatunków.
To na prawdę niezły wynik jak na taką ilość siatek. Dla porównania podczas CBP na Dzierżnie w czasie trzech dni rekord wyniósł ok 50 zablachowanych :]
Bilans ilościowy wygląda następująco:

trzcinniczek - 36
rokitniczka - 22
bogatka - 10
trzciniak - 5
łozówka - 3
modraszka - 2
remiz - 1
słowik rdzawy - 1
kwiczoł - 1
kapturka - 1
cierniówka - 1

Na uwagę zasługuje rokitniczka z obcą polską obrączką. Tukej, Syriusz i ja (potem dołączył się Pawelele) zrobiliśmy zakłady skąd toto przyleciało... do wygrania piwo, więc może pula graczy się powiększy? :mrgreen:

Podczas pobytu na wschodnim brzegu Zb. Świerklaniec obserwowaliśmy stale młode i dorosłe błotniaki stawowe, całe rodzinki białowąsek, wszędzie słychać kokochy i wodniki. Co noc ok 23 na zbiornik przylatywał 1 lub 2 ślepowrony. Regularnie przelatywały kszyki, samotniki, dziś natomiast pojedynczy brodziec śniady, kwokacz i 4 łęczaki.
Mnie chyba najbardziej ucieszyły dwa rycyki o zachodzie 31.07.
Z nieptasich klimatów warto wspomnieć gronostaja baraszkującego przy obozie, szczekającego nocą lisa no i tego potwora strasznego... :? Wg mnie to coś nie pochodziło z tej planety....

Dzięki wszystkim za przybycie. :mrgreen: W najśmielszych snach nie spodziewałem się takiej ilości ludu :res: ( i piesu ;) )

W pierwszej w 2009 roku Akcji Świerklaniec udział wzięli:
Roman (fasola wciąz daje mi się we znaki :/ ) , Leon (zdrowiej chłopie :oki: ), Marcin, Tukej, Pawelele, Bartek z dziewczyną, Dawid Klucze, skylarka, bladii, Syriusz oraz Adam (na dwa ostatnie ptaki akurat ;) )
... no i ja :]

Wrzućta jakieś pikczursy :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Tetrao 2009-08-02, 09:34, w całości zmieniany 1 raz  

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2009-08-01, 20:48   

Dodam jeszcze piątkową obserwacje dudka ganiającego się ze stawarczykiem. Wyglądało to jak typowa gra w berka bo co rusz ganiany zmieniał się w ganiającego i na odwrót. :lol: Najczęściej jednak gonił dudek :>

Dziś natomiast przed samym zwinięciem siat przyleciały sobie 4 krzyżodzioby świerkowe i latały nisko, tuż przy siatkach. Próbowały siadać gdzieś na łące, zniżały się nad trzciny, odwiedziły też okolice drapolówki... :roll:

no i na koniec przyleciał też czyż... aż powiało jesienią :/

bladii77 

gko

Wysłany: 2009-08-01, 22:59   

Nie pozostaje nic innego jak pogratulować owocnego weekendu :res: :oki:
Szkoda że pewne czynniki nie pozwolą mi raczej na uczestnictwie w łowach na świerku. Za to pozostaje mi definitywne zamknięcie rozdziału pod nazwą "CBP Dzierżno" i chyba tylko ja załuję....

Ja myśl,e, że rokita zablachowana na Carpatice :)

dawidoruba 
www.mto-kr.pl

Wysłany: 2009-08-02, 03:58   

A ja myślę że Rokitniczka na Świerklańcu w 2007 roku została zaringowana przez Magdę :) Miło było was odwiedzić niestety siły wyższe nie dały mi więcej czasu z wami spędzić. Pozdrawiam

Pawelele 

gko

Wysłany: 2009-08-02, 09:02   

Ta rokita była tegoroczna, więc Wasze typy muszą zostać jednak zrewidowane :tup:

bladii77 napisał/a:
Szkoda że pewne czynniki nie pozwolą mi raczej na uczestnictwie w łowach na świerku. Za to pozostaje mi definitywne zamknięcie rozdziału pod nazwą "CBP Dzierżno" i chyba tylko ja załuję....

Adrianie religia Ci nie pozwala łapać na Świerku? ;)
A na DD to pewnie będzie kontynuowana akcja Riparia, więc źle nie będzie, a jak sobie wyrobisz prawko to wskrzesisz z niebytu CBP :cool:

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2009-08-02, 09:32   

Pawelele napisał/a:
Ta rokita była tegoroczna

Ano Dawidzie i Adrianie - ptak dostał obrączkę w tym roku. Miesiąc, góra dwa wstecz.

bladii77 napisał/a:
Szkoda że pewne czynniki nie pozwolą mi raczej na uczestnictwie w łowach na świerku.

...
przecież czynnik o którym mówisz wcale nie musi być obecny na AŚ...

bladii77 napisał/a:
Za to pozostaje mi definitywne zamknięcie rozdziału pod nazwą "CBP Dzierżno" i chyba tylko ja załuję....

Na Dzierżnie - tylko brzegówki i obserwacje w jesieni. Regularna akcja mija się tam z celem. Mnóstwo ludzi, kleszczy od groma i pusta tafla. :/

Pawelele napisał/a:
A na DD to pewnie będzie kontynuowana akcja Riparia, więc źle nie będzie, a jak sobie wyrobisz prawko to wskrzesisz z niebytu CBP

Ano właśnie - za rok zrób papiery. Dzięki temu kwestia kto będzie obrączkował na CBP będzie rozwiązana. :mrgreen:
A jak będziemy regularnie obrączkować w dwóch strategicznych punktach GŚ - szansa na zwrotki wzrośnie. :oki:

Tukej 
Gůrny Ślůnsk

Wysłany: 2009-08-02, 20:31   

Tetrao napisał/a:
Wrzućta jakieś pikczursy :mrgreen:

wedle życzenia, Generale Zabieg, Zabij, nie pamiętam... Zacośtam ;)

rycyki.JPG
Plik ściągnięto 950 raz(y) 32,7 KB

zapisy.JPG
Plik ściągnięto 960 raz(y) 113,84 KB

trzciniak.JPG
Plik ściągnięto 941 raz(y) 66,26 KB

Tukej 
Gůrny Ślůnsk

Wysłany: 2009-08-02, 20:34   

podczas powrotu nach Piekary spędziliśmy jeszcze kilka przyjemnych chwil na zawodach jeździeckich w Ossach :)

kuchnia Romanowa.JPG
Plik ściągnięto 964 raz(y) 148,3 KB

Leoncio.JPG
Plik ściągnięto 954 raz(y) 142,34 KB

zawody w Ossach.JPG
Plik ściągnięto 945 raz(y) 107,12 KB

Odpowiedz do tematu