PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 18:10
Włodzimierz Puchalski
Autor Wiadomość
Bocian 

Wysłany: 2003-10-28, 15:46   Włodzimierz Puchalski

Drodzy Forowicze!
Jeli posiadacie w swoich zbiorach stare albumy Włodzimierza Puchalskiego które możecie odsprzedać za godziw? cenę proszę o kontakt. Jestem zawziętym zbieraczem wszelkich publikacji zwi?zanych z tym autorem. Mam w swoich zbiorach już 17 albumów i poszukuję kolejnych. Ponadto noszę się z zamiarem powołania w oparciu o gromadzone zbiory nieformalnego Klubu Miłoników Puchalskiego. Co wy na to?

KuBa 

Wysłany: 2003-10-28, 17:56   Włodzimierz Puchalski

Chętnie się do klubu przył?cze,ja ma w swojej kolekcji mam 12 albumów plus 13 w drodze.Jest ich sporo do kupienia na allegro,zagl?dałe tam ???

Marfu 

Wysłany: 2003-10-29, 07:49   

Umowcie sie, ze jak ktos pierwszy zauwazy ciekawa aukcje, to drugi juz nie startuje - nie ma sensu sie nzwzajem przebijac, a wazne ze Album trafi w dobre rece!!!

Kazik 

Wysłany: 2004-01-08, 17:22   Wlodzimierz Puchalski

Witajcie,
jestem fotografem przyrody z zamilowania, ekonomista z zawodu.., udzielam sie dosc aktywnie na Fotografii przyrodniczej ( http://www.fotografia-przyrodnicza.art.pl/ ) alw zaciekawilo mnie co tu sie dzieje; jesli chodzi o W.Puchalskiego to mam dwie uwagi: w Lodzi jest szkola Jego imienia, byla tam harcowka/ izba pamieci WP. Druga sprawa, ze tez mam troche albumow WP, z tego chyba 2 podwojne ( na pewno Wyspe Kormoranow)..
Serdecznie pozdrawiam

Kazik 

Wysłany: 2004-01-08, 17:58   

Witam po raz 2gi. jako maly prezencik w nowym domu wrzucilem do albumu 2 fotki bocianow - bialego i czarnych. lae 1sze koty za ploty - bocian bialy poszedl po skompresowaniu bez podostrzenia a ja nie umiem wycofac foty z albumu.. zapomnialem tez dopisac, ze dzialam w Lodzkim Okregu ZPFP a moim ulubionym terenem "polowan" sa STawy Milickie, gdzie wychowalem sie..

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-01-08, 19:12   

no włanie a w dodatku z tego co widzę to jedno się wgrało w 1/3... zaraz to usunę i możesz spróbować jeszcze raz

Polecam też wstawianie zdjęć do swojej prywatnej galerii

a jak tam się dostać jest w temacie >>prywatne galerie zdjęć

MoLoS.pl - ekspertyzy

Bocian 

Wysłany: 2004-01-09, 08:55   

Miło że dusze pokrewne dołanczaj?.

Szybszy 

Wysłany: 2004-01-30, 00:06   Re: Wlodzimierz Puchalski

Kazik napisał/a:
Witajcie,
jestem fotografem przyrody z zamilowania, ekonomista z zawodu.., udzielam sie dosc aktywnie na Fotografii przyrodniczej ( http://www.fotografia-przyrodnicza.art.pl/ )

To tak jak ja :) Jestem tam zarejestrowany i często zagl?dam ale na razie się tylko przygl?dam i uczę. 8)

Kazik 

Wysłany: 2004-01-30, 00:20   

nie widze powodu, dlaczego nie mozesz na FP sie ujawnic, ale top wtorna sprawa... nie ma zbyt duzego ruchu na tej stronie, a szkoda, bo bardzo podoba mi sie ta inicjatywa Mopka..

Szybszy 

Wysłany: 2004-01-30, 16:05   

Kazik, a czy byłby tak dobry i podał tytuły ksi?żek Puchalskiego, których mi brakuje? Mam (lub mam w drodze) następuj?ce tytuły:

Puchalski "Bezkrwawe Łowy"
Puchalski "Portrety zwierz?t"
Puchalski "W krainie łabędzia"
Puchalski "W krainie łowów"
Puchalski "Wyspa kormoranów"
Puchalski "Wród trzcin i wód"

Inne albumy to:
Łapiński "Wędrówki po puszczy"
Karpiński "Wycieczka do puszczy"
Wdowińscy "Tropem bobra"
Wdowiński "Wród puszcz i jezior"

Jeszcze muszę odzyskać album "W kniei" ale nie pamiętam czyjego był autorstwa - chyba Łapiński.

P.S. Czy to prawda że Puchalski doć często fotografował martwe, ucharakteryzowane jak żywe zwierzęta? Kolega zarzekał się, że tak powstała większoć jego zdjęć np. łasicowatych

Kazik 

Wysłany: 2004-01-31, 14:38   

Czesc Szybszy,
mam u siebie:
WP: Film i fotografia
WP: Ptaki naszych pól, ł?k i wód
WP:przyroda Arktyki
Mam jeszcze kilka innych albumow innych autorow:
M. Wieliczko: Las, The Forest, Der Wald
Jakubiec, Szymonski: "Bociany i bocki" ( o bialych)
"Wołkow"
Praca zbiorowa: Wigierski PN
Kłosowscy: Żuraw - ptak nadziei
..
własciwie przestalem sledzic, co jest w ksiegarniach, teraz oferta jest taka bogata..

Nigdy nie slyszalem, by WP cos takiego robil. Nie wiem. Znalem przyjaciela WP - pana Rysia Wyrzykowskiego, niestety, tez udal sie w kraine wiecznych "bezkrwawych łowów"..

Kazik 

Wysłany: 2004-01-31, 22:10   

Dzis odwiedzilem w Łodzi pewnego mechanika precyzyjnego, ktory do 1962 roku pracował w Wwytwórni Filmów Owiatowych, opiekował sie m.in. sprzętem WP. Spytalem wprost czy mozliwe, by WP robił takiei sztuczki. Spotkałem sei ogromnym zdziwieniem...
Ale z innej beczki - mam w reku wstęp do ksiazki WP-film i fotografia. Znalazłem niezłe bzdury na temat mego właciwie rodzinnego Milicza na temat filmu "Ptasia wyspa": "Ekipa Instytutu Filmowego udaje się na wyspę na jeziorze Milicz :?: w okolicy Wrocławia" a potem jeszcze raz: "doswiadczenia uzyskane na jeziorze Milickim". Konia z rzędem, kto znajdzie jakiekolwiek prawdziwe jezioro w okolicachMilicza - europejskiej stolicy stawow hodowlanych objetych dzis w wiekszosci ochrona rezerwatowa jako "Stawy Milickie"...Ale poszperam w Miliczu, dowiem sie moze, gdzie byla ta slynna "ptasia wyspa"....

KuBa 

Wysłany: 2004-02-01, 11:18   

Moje albumy W.Puchalskiego :
W.Puchalski - Trofea Obiektywu
W.Puchalski - Puszcza
W.Puchalski - Przyroda Polski
W.Puchalski - Wyspa Kormoranów
W.Puchalski - Wród Trzcin i Wód
W.Puchalski - W Krainie Łabędzia
W.Puchalski - W Krainie Czarnej Hańczy
W.Puchalski - Film i Fotografia
W.Puchalski - Ptaki Naszych Pól,Ł?k i Wód
W.Puchalski - W Krainie Łowów
W.Puchalski - W Skrzydlatym ?wiecie
W.Puchalski - Mieszkańcy Lasów
W.Puchalski - Rok W Puszczy
W.Puchalski - Bezkrwawe Łowy
Inne:
G.T.Kłosowscy - Bocian Polski Ptak
G.T.Kłosowscy - Żuraw Ptak Nadziei
G.T.S.Kłosowscy - Biebrza Ptasi Raj
Z.Wdowiński - Wród Puszcz i Jezior
A.Stachurski - Przyroda Polski ?wiat Zwierz?t
J.Walencik - Dolina Nieujarzmionej Rzeki
Paweł Fabijński - Cuda Polski Parki Narodowe
Istvan Homoki-Nagy - Tajemnice Lasów,Gór i Szuwarów
W.Wołkow - Biebrza
To chyba wszystko troche sie nazbierało :D

Kazik 

Wysłany: 2004-02-01, 12:01   

A wiesz , ze z tym Nagy'm mam taka osobista historie: bylem dawno temu w Moskwie albo Wilnie, tego nie pamietam, kupilem za pare groszy po rosyjsku wydana jakas ksiazke przyrodnicza, przelezala na polce cale lata; kiedys mi sie zebralo, biore w reke: C kinokamieroj w tajnstwiennym mirie ptic i zwieriej czyli chyba to co Ty masz i nie wierze oczom - to byla ta wegierska ksiazka; przeczytalem ja od deski do deski;;; kiedys trafilem jeszcze na nia po niemiecku, juz w naszym antykwariacie.. Rosjanie robili mase przedrukow; mam tez ksiazke napisana po rosyjsku, a okazalo sie, ze to wspanialy album ze Slowacji.. Mozna na nie trafic w antykwariatach, kosztuja zwykle pare zlotych...

KuBa 

Wysłany: 2004-02-01, 13:19   

Na allegro spotkałem kiedy 2 rosyjskie wydania ksi?żek Puchalskiego w ty, jaden którego nie spotkałem po Polsku.Były to :
W Skrzydlatym ?wiecie
Ptaki Drapieżne

Odpowiedz do tematu