PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 18:17
Ubrania terenowe
Autor Wiadomość
Joanna 

Wysłany: 2007-08-16, 10:20   Ubrania terenowe

Tak, tylko chciałam się podzielić moim uznaniem dla spodni z odpinanymi nogawkami (na suwaki), przekształcające się w szorty. Idealne zwłaszcza w góry, gdzie raz gorąco, raz zimno albo gdy nagle musimy wejść w krzaki czy pokrzywy..... ;-) U nas ta moda obejmuje kolejne osoby ;-)

kamil kowalski 
Spis-Hodowcow.pl

Wysłany: 2007-08-16, 12:22   

To przy okazji mam pytanie :/
Gdzie kupić [i jak to się fachowo nazywa] taki coś na nogi, opaska której część mocuje się na górnej części buta a część do spodni... Ehhh wiem o co chodzi a nie umiem wytłumaczyć :| to taki jak by kołnierz ... :|

Hubert 

otop

Wysłany: 2007-08-16, 12:51   

stubtuty? Getry ortalionowa?

Co prawda nie wiem, czy dobrze napisałem pierwszy termin ,ale mniej więcej tak się wymawia.

kamil kowalski 
Spis-Hodowcow.pl

Wysłany: 2007-08-16, 13:06   

W załączniku na "rysunku" w czerwonym prostokącie - to coś tam się zakłada - To wygląda jak rękaw - I naj głupsze pytanie do czego to właściwie służy.

xxx_393.jpg
Plik ściągnięto 6346 raz(y) 5,07 KB

Ptyś 

Wysłany: 2007-08-16, 13:09   

a sluży do tego żeby sie kupa badziewia do butów nie sypała ,w okresie zimowym do badziewia należy też śnieg :idea: ;-) jak laże po terenie to potem cały zielnik nasionek mam w bytach mimo dosyć starannego zasznurowania{włażą pod język}

jahod 
nosicielka Malinki

Wysłany: 2007-08-16, 13:12   

Stuptuty, ochraniacze, albo kondomy - jak kto woli :P

Można je kupić we wszelkiej maści sklepach turystycznych, a kosztują tak od 30 zł w zwyż. Zależnie od marki ;) , materiału i rodzaju zapięcia.

A służą przede wszystkim do tego, żeby ci wody górą do buta nie naleciało :roll:

kamil kowalski 
Spis-Hodowcow.pl

Wysłany: 2007-08-16, 13:13   

Aha bardzo dziękuje za informacje :D
Co ja bym bez was zrobił :mrgreen:

amikosik 

Wysłany: 2007-08-16, 18:30   

... poszedłbyś do sklepu i sobie kupił :)

maciek 

Wysłany: 2007-08-16, 19:03   

jahod napisał/a:
A służą przede wszystkim do tego, żeby ci wody górą do buta nie naleciało

poprawka, jest o sprzęt wykorzytywany głównie przy trekingu zimowym w górach oraz przez alpinistów - nazwa po prostu ochraniacze śnieżne. Ważne jest aby miały dobrze zamocowany ściągacz górny, porządny suwak (najczęściej się psują - jak się chodzi w śniegu i mrozie to zamarza).

jahod 
nosicielka Malinki

Wysłany: 2007-08-16, 19:13   

maciek napisał/a:
poprawka, jest o sprzęt wykorzytywany głównie przy trekingu zimowym w górach oraz przez alpinistów

no co ty maciek :>
już zapomniałeś, że zimą to się na skiturach jeździ i ochraniacze są wtedy całkowicie zbędne :cool: :P

maciek 

Wysłany: 2007-08-17, 06:28   

jahod napisał/a:
już zapomniałeś, że zimą to się na skiturach jeździ

hehe
ja wole ufać własnym nogom. skitury ewentualnie dla odmiany ale generalnie góry tylko pieszo :>

Diafora 

Wysłany: 2007-10-16, 13:23   

Jadę nad morze, chcę sobie kupić ciepłą kurtałkę, bo tym razem nie zmarnę, na wszystkich bogów. Jakieś sugestie? Aha i nie mam za dużo pieniędzy powiedzmy 300 (równająć w dół raczej, bo na wypadzie muszę coś jeść :P )

Może też dodam, że mimo lichej postury nie jestem strasznym zmarzluchem i rzecz nie musi być hiper ciepła, wole nawet by mnie troszkę przegwizdało niż się spocić :mrgreen:

Wychuchol 

Wysłany: 2007-10-16, 15:10   

maciek napisał/a:
jahod napisał/a:
A służą przede wszystkim do tego, żeby ci wody górą do buta nie naleciało

poprawka, jest o sprzęt wykorzytywany głównie przy trekingu zimowym w górach oraz przez alpinistów

W lecie sa ponadto bardzo przydatne kiedy idziesz przez mokrą trawę, dzięki temu nie masz mokrych spodni :oki: (sorki Diaf że spycham wyżej Twoją kurtałkę)

amikosik 

Wysłany: 2007-10-16, 16:16   

Diafora napisał/a:
Jadę nad morze, chcę sobie kupić ciepłą kurtałkę, bo tym razem nie zmarnę, na wszystkich bogów. Jakieś sugestie? Aha i nie mam za dużo pieniędzy powiedzmy 300 (równająć w dół raczej, bo na wypadzie muszę coś jeść :P )

Może też dodam, że mimo lichej postury nie jestem strasznym zmarzluchem i rzecz nie musi być hiper ciepła, wole nawet by mnie troszkę przegwizdało niż się spocić :mrgreen:

Musisz poszukać jakiejś taniej puchowej kurtki - są lekkie i ciepłe i oddychają.

amikosik 

Wysłany: 2007-10-16, 18:14   

W wersji tańszej może być kurtka z substytutem puchu na przykład Campus Optitherm,
albo szukać na wyprzedaży naturalnego puchu
http://www.e-horyzont.pl/...kat=92&prod=599

ten sztuczny jest wkładany zazwyczaj w cienkie kurtki i oczywiście jest wówczas mniej ciepły ale za to nie ma problemu z wysuszeniem przemoczonego puchu.

Odpowiedz do tematu