PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 14:08
Statyw i głowica
Autor Wiadomość
amikosik 

Wysłany: 2005-10-05, 15:40   Statyw i głowica

Jak by kto potrzebował statyw pod aparat
http://allegro.pl/show_item.php?item=66420664

nurek 
Tomasz Kosut

Wysłany: 2005-10-05, 17:05   

Post mogłe umiecić w dziale rozrywka czy inszym podobnym heheh. I już ma jednego chętnego nawet :D

Kamikazi 

Wysłany: 2005-10-05, 17:06   

Hahaha "jedynie w czasie deszczu troche przybiera na wdze".
Nie kupie go bo ciężko by było na nim robić fotki w pionowym kadrze ;)

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

Hunt 
Sławomir Rykiel

Wysłany: 2005-10-05, 22:59   

"Aukcja zost?ł usunięta przez..." może kto ma screna albo napisze co tam było :wink: :mrgreen:

amikosik 

Wysłany: 2005-10-05, 23:13   

Usuneli? A to szkoda, trzeba było to zobaczyć jak? ludzie maj? fantazję

beskidzianin 

Wysłany: 2005-10-26, 19:39   

Kupiłem statyw Bilora Galaxy Multi 993 bez kostki. Gdzie tak? kostkę można kupić i za ile.

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2006-05-02, 10:59   

himself napisał/a:
[...]statyw pownnien być nieco solidniejszy, ja osobiście mam taki co ma udźwig 3kg - niestety za mało jak na mój sprzęt, ale daje sobie narazie radę,[...]
a na co zwracać uwagę przy zakupie statywu (oczywiście poza ceną) :?: udźwig, wysokość, ciężar własny... i coś jeszcze :?:

co to jest tzw. "szybkozłączka" i jak się mocuje aparat do statywu (obraca się aparatem czy można obracać śruba od statywu, nakręcając w ten sposób aparat) :?:

pytam, bo planuję przymocować aparat - Panasonic'a Lumixa FZ30 :idea:

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2006-05-02, 12:00   

krotom napisał/a:
a na co zwracać uwagę przy zakupie statywu (oczywiście poza ceną) udźwig, wysokość, ciężar własny... i coś jeszcze

własnie na niżej opisaną szybkozłączkę........ koniecznie musi ją posiadać.

krotom napisał/a:
co to jest tzw. "szybkozłączka" i jak się mocuje aparat do statywu (obraca się aparatem czy można obracać śruba od statywu, nakręcając w ten sposób aparat)

szybkozłaczka to podstawa!!!!!!!!!
to taka stopka którą przykręca się do apartu od dołu( masz w korpusie aparatu taki otwór z gwintem..) a potem tą stopkę wczepia za pomocą specjalnego klipsu do specjalnego wyprofilowanego miejsca w głowicy statywu. można też szybko odczepić aparat wraz z szybkozłączką od statywu.

Lanius 

Wysłany: 2006-11-20, 10:07   

Ja wtrące jeszcze o sprzęcie. Ciekawym patentem na zmniejszenie drgań aparatu w czasie, gdy nie ma się rozłożonego statywu jest mały woreczek z np grochem na którym położyć można aparat. Oczywiście waży on nieco ale może się przydać później jeszcze do podwieszenia pod statyw coby zwiększyć jego masę a tym stabilność.
Ewentualnie (to już mój wczorajszy pomysł) można sobie sprawić sam woreczek i napełniać go czym popadnie na miejscu. Ale to może się przydać w zasadzie tylko do podwieszenia pod statywem (chyba, że wypełnimy go piaskiem).

Nikt nie wspomniał jeszcze o filtrach do obiektywów a to sprawa ważka. Ale od tego jest już temat i chyba nie warto tu się rozpisywać.

Lanius 

Wysłany: 2006-12-03, 14:59   

Mam takie pytanie. Ktoś używa(ł) monopoda? Jak się z tym chodzi w terenie? Czy jest to warte zakupu?

corelli 
Future is NOW.

Wysłany: 2006-12-04, 22:28   

Plusy:
-ułatwia życie przy pstrykaniu z użyciem długich tele i konwerterów, przy pstrykaniu w nienajlepszym świetle, przy szukaniu ostrości, przy używaniu obiektywów manualnych, przy zmianie obiektywu,
-można nim odgarniać krzaki w terenie i oganiać się od wilków (złożonym).

Minusy:
-trzeba dokupić głowicę,
-niektórym może brakować 2 nóg ;) .

Z wilkami żartowałem oczywiście.
Przed zakupem koniecznie trzeba dokładnie monopod sobie obejrzeć w sklepie.

omen 

Wysłany: 2006-12-04, 23:17   

Mam monopod od dłuższego czasu i praktycznie go nieużywam. Optymalnym wyjściem jest pożyczyć na kilka dni i wtedyzdecydować , czy naprawde jest konieczny.

kostek-brasil 

Wysłany: 2006-12-05, 11:47   

Dużo ludzi jednak sobie chwali monopod. Wydaje się, że do dynamicznych scen, dobra rzecz. Wystarczy popatrzeć na fotoreporterów sportowych imprez. Często mam takie sytuacje, że na statyw nie ma czasu, a fotografując z ręki przy dłuższej ogniskowej i niezbyt dobrym świetle, zdjęcie nie nadaje się do oglądania. Dlatego chyba jak się trafi okazja ( pieniążki ;-) ), to kupię.

morav 

Wysłany: 2006-12-06, 21:18   

Cytat:
i oganiać się od wilków

:lol: :lol: :lol: :oki:

corelli 
Future is NOW.

Wysłany: 2006-12-07, 20:55   

Dodam od siebie, że jak łażę gdzieś po krzakach nad Wisłą i nagle wychodzę wprost na kilku wędkarzy, którzy patrzą się prosto na mój aparat dłubiąc w nosie i popijając piwo, to jednak nieco lepiej się czuję, kiedy ciąży mi w łapce metalowy pręt monopodu zakończony głowicą.

Odpowiedz do tematu