PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 14:08
Statyw i głowica
Autor Wiadomość
Hunt 
Sławomir Rykiel

Wysłany: 2007-05-10, 23:29   

Ciekawa sprawa no i ta cena...

OPIS

Na forum nikona wypowiadają się dość pozytywnie ;-)

Peter87 
dawniej batosai

Wysłany: 2007-05-10, 23:47   

Hunt, wielkie dzięki!!!

STEFN 
Marcin Stefańczyk

Wysłany: 2007-05-10, 23:52   

batosai, nie wiem ile masz wzrostu, ale ten statyw jest bardzo niski. Najlepiej jeśli używamy ststywu bez kolumny pionowej bo wprowadza ona niepotrzebne drgania. A ten ststyw bez kolumny jeśli się nie myle ma zaledwie 122 cm wysokości, a z kolumną 149.

Peter87 
dawniej batosai

Wysłany: 2007-05-11, 14:52   

171 cm mam... w sumie to jeszcze nie kupuję go, po prostu biorę pod uwagę. Dzięki wielkie :)

Hunt 
Sławomir Rykiel

Wysłany: 2007-05-13, 23:06   

Trzeba pamiętać że do wysokości statywu trzeba doliczyć głowice (około 15 cm) oraz wysokość samego apatatu (około 17 cm + grip?) i z 122 cm robi się odrobinę więcej... ;-)

matti 

Wysłany: 2008-06-29, 18:37   

Hej,

Jaki byscie polecali statyw do lunety ważącej 1,6 kg? Statyw ważący kilo osiemdziesiąt jest chyba za lekki, prawda? Myslałem o Sliku pro 300 dx ( czy jakoś tak :> ) , ale odstraszyła mnie jego waga ( właśnie 1,8 kg )
Mogę na niego wydać ok. 300 zł

Z góry dzieki :tup:

RB 

Wysłany: 2008-06-30, 18:14   

matti napisał/a:
Hej,

Jaki byscie polecali statyw do lunety ważącej 1,6 kg? Statyw ważący kilo osiemdziesiąt jest chyba za lekki, prawda? Myslałem o Sliku pro 300 dx ( czy jakoś tak :> ) , ale odstraszyła mnie jego waga ( właśnie 1,8 kg )

Niekoniecznie za lekki. On jest lekki ze względu na zastosowany stop metalu i to, że jest raczej mały. Do obserwacji mi np. całkiem wystarcza jeszcze lżejszy slik 340 (1.5-1.6 kg) do lunety ważacej z okularem jakieś 1.3 kg. Wadą zarówno 340 jak i 330 jest dośc niska wysokośc. Aby wygodnie pracowac musisz wyciągać rurę, co obniża stabilnośc. To się szczególnie daje we znaki przy próbach digiscopingu - ze swojego slika digiskopuje wyłacznie po obniżeniu rury na maksa - ale wtedy patrzysz na ekran aparatu i da się zyć.
Jesli zalezy Ci na lekkim sprzęcie możesz brać slika - to całkiem dobry lekki statyw. Jeśli przełkniesz cos cięższego - wybierz statyw z którego możesz pracowac bez wyciągania rury.

matti 

Wysłany: 2008-07-01, 14:25   

No nie wiem :? wczoraj próbowałem troche patrzec bez statywu, ale meczy to zarówno psychicznie jak i fizycznie :|
Może inne osoby które maja lunety napiszą jakie mają statywy i czy są z nich zadowolone? ;)
Bardzo prosiłbym o pomoc :]

RB 

Wysłany: 2008-07-01, 15:18   

matti napisał/a:
No nie wiem :? wczoraj próbowałem troche patrzec bez statywu, ale meczy to zarówno psychicznie jak i fizycznie :|

No to wiesz, że bez statywu nie ma sensu :-D

matti napisał/a:
Może inne osoby które maja lunety napiszą jakie mają statywy i czy są z nich zadowolone? ;)
Bardzo prosiłbym o pomoc :]

Weź lunete do sklepu, zamontuj na statywie, stuknij, puknij, spróbuj zogniskowac i zobacz jak Ci się widzi.

BJK 

Wysłany: 2008-10-24, 10:04   

darek_119 w temacie o lunetach napisał/a:
[...]A zakup lunety to raczej bym odłożył na potem, bo przeciez trzeba dokupic statyw a co... kupisz jakieś badziewie za 150 zł i na wietrze bedziesz go podpierał patykami ?
To dopiero jest meczarnia, jak prowadzisz obserwacje i wszystko Ci lata w okularze:-(

Pozdro!

tak jest, na statywie nie ma co oszczędzać! ja kupiłam , przynajmniej tak mi się wydawało, średniej klasy i teraz w terenie jak wieje koniecznie trzeba go dociążać plecakiem ;) !
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2008-10-27, 14:24   

BeaJolKa napisał/a:
dociążać plecakiem

mozna kupic woreczek szmaciany na kamienie i dociazyc w ten sposob ;)

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

BJK 

Wysłany: 2008-10-27, 22:08   

for napisał/a:
mozna kupic woreczek szmaciany na kamienie i dociazyc w ten sposob
tia :] a jak teren trawiasty ;) to skąd je wytrzasnąć ;) i kto będzie targał worek :> hę ?
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2008-10-28, 09:36   

BeaJolKa napisał/a:
a jak teren trawiasty ;) to skąd je wytrzasnąć

W GORACH ZAWSZE SIE ZNAJDA KAMIENIE - MORAL ZEBY NIE MIESZKAC NA BAGNACH :>
Cytat:
i kto będzie targał worek :> hę ?

WOREK PLOCIENNY NIC NIE WAZY - A POZA TYM PO CO MASZ MEZA :P

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

BJK 

Wysłany: 2008-10-28, 09:46   

for, wyłącz caps lock :P

męża powiadasz mam zatrudnić :] Ón już targa statyw i lunetę oraz krzesełka :P

Kamil 

Wysłany: 2008-11-08, 14:27   

Skoro mowa o statywach ,to mam pytanie: czy jest jakiś statyw ,który pasowałby i do tego Yukona i do FZ8 :?:

Odpowiedz do tematu