PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 14:08
Statyw i głowica
Autor Wiadomość
himself 
Łukasz Talaga

Wysłany: 2006-12-23, 13:28   

coż monopod to dobra sprawa, ale nie wszędzie, sprawdzi ci się na mieście, w parkach miejsckich wszędzie tam gdzie nie będzie chciało ci sie nosić ciężkiego statywu, najlepiej jeżeli posiadasz statyw i mono tej samej marki wtedy głowice możesz sobie wymieniać, ja posiadam marke slik i jestem bardzo zadowolony z jej niezawodności nawet przy 10kg obciążeniu, polecam w każdym razie, jednak to statyw jest moją główna stabilizacją.

mch 

Wysłany: 2007-03-15, 10:25   słów kilka o monopodzie, statywach i innych

Było chwilkę o monopodach i statywach
Kilka uwag z własnego doświadczenia :
- głowica statywowa i monopodowa mają nieco inną charakterystykę. Jeżlei kuisz głowicę monopodową, to nie będzie ona dobrą głowicą statywową. I na odwrót - dobra głowica statywowa będzie przy monopodzie przeszkadzała pokrętłami regulacji
- warto zadbać aby szybkozłaczki były jednakowe do głowicy statywwej i monopodowej
- manfrotto ma ciekawy model monopoda, który w razie potrzeby można przekształcić w statyw (trzy cienkie krótkie nóżki rozkładane nisko - nie jest to superstabilny statyw, ale jest pewnym kompromisem - koniecznie trzeba pamietać ile waży aparat ze statywem (obciążalnośc "statywiku") i jaki jest wiaterek. Osobiście używałem - z zadowoleniem.
- jest taki patent, który sprzedał mi kiedyś kolega - łancuszek prysznicowy przymocowany do mocowania statywu w aparacie - jak rozwiniesz, przydepniesz i napniesz - spokojnie zyskujesz 1 czas, czasem dwa (przy dużym obiektywie mocujemy oczywiście do obejmy statywowej. Pisze bo małe, niekrępujące i zawsze można mieć przy sobie.
pozdrawiam
mch

Hunt 
Sławomir Rykiel

Wysłany: 2007-04-27, 23:18   Statyw

Zastanawiam się nad statywem, w grę wchodzą spore ogniskowe (tamron 200-500) więc chciałbym coś stabilnego, mam nadzieję że bardziej doświadczeni koledzy podpowiedzą jakieś sprawdzone modele...

Z góry dziękuje ;-)

Hunt 
Sławomir Rykiel

Wysłany: 2007-04-30, 01:53   

Heh niespodziewałem się aż takiego odzewu :) muszę to wszystko sobie uporzątkować ;-)

Temat do kasacji... :roll:

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2007-04-30, 07:47   

zadałeś pytanie w nieodpowiednim czasie... kiedy to wszyscy porozjeżdżali się na długi "łikęd". Cierpliwości
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

himself 
Łukasz Talaga

Wysłany: 2007-04-30, 14:19   

slik albe 300dx - badz 700 do tego glowica kulowa sik ball head 800
znaczie lepsze niz manfrotto w tej klasie a o polowe tansze

Cobretti 

Wysłany: 2007-04-30, 17:47   

Velbon Sherpa 750r - tani i bardzo wygodny do większości zastosowań

Hunt 
Sławomir Rykiel

Wysłany: 2007-05-01, 23:34   

No i dzięuje ;-) licze na więcej propozycji :oki:

kostek-brasil 

Wysłany: 2007-05-02, 00:30   

Proponuję Manfrotto 055 Pro B + głowica 486RC2. ;-)

Krystian 

Wysłany: 2007-05-02, 19:48   

Jak na razie zestaw używany do lunety, docelowo pod aparat z dłuuuugą lufą :twisted:
Manfrotto 055CLB + głowica Manfrotto 128RC.
Zestaw działa szybko, cicho i niezawodnie, a to, że trochę waży to jego zaleta przy wiejącym wietrze :razz:

omen 

Wysłany: 2007-05-02, 21:09   

manfrotto 055 prob z głowicą kulową dobrze się sprawuje. Jest stosunkowo lekki i nadaje się do cięższych sprzętów. Mam również manfrotto 058 z głowicą 029. Zestaw super , ale w teren tylko dla osiłków ( niestety ).

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2007-05-03, 15:58   

Hunt, czy nie lepiej Twoje pytanie postawić na jakimś forum fotograficznym, choćby tu czy tu ?

http://www.fotografia-przyrodnicza.art.pl/

http://www.club300.pl/index.html

[ja na przykład - tak, mam statyw i ... nie, nie mam doświadzenia w statywach :lol: ; pamiętam, że z obecnie aktywnych forumowiczów to chyba himself dużo zdjęć robi ze statywu..; chodzi mo i to, że nie ma chyba u nas dużej ilości osób z "mocnym" statywowym doświadczeniem.. ]
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

STEFN 
Marcin Stefańczyk

Wysłany: 2007-05-03, 17:57   

kostek-brasil napisał/a:
Proponuję Manfrotto 055 Pro B + głowica 486RC2. ;-)

Zgadzam się!!! Mam dokladnie taki zestaw i jestem bardzo zadowolony.

Hunt 
Sławomir Rykiel

Wysłany: 2007-05-04, 20:32   

"chodzi mo i to, że nie ma chyba u nas dużej ilości osób z "mocnym" statywowym doświadczeniem"

Ale jest pare osób robiących zdjęcia na podobnych ogniskowych i wychodzi im to świetnie, to miejsce to dobre miejsce, już padło kilka odpowiedzi powtórzył się Manfrotto 055 ;-) i ok słucham dalej...

Dziękuje za propozycje i tobie Kejbii, za linki :oki:

Peter87 
dawniej batosai

Wysłany: 2007-05-10, 12:56   

Potrzebuję statyw do lunety (80 mm, waga 1,7 kg). Wypatrzyłem coś takiego i do tego taka głowica. Jedyne moje wymaganie to, żeby sie nie dygało na wietrze. Może ktoś z Was używa ten model, albo bardzo podobny? Jeden fotograf powiedział mi, że to takie Manfrotto, tylko bez znaczka Manfrotto- czy można tak powiedzieć o tym sprzęcie?

Odpowiedz do tematu