PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedam lornetkę
Autor Wiadomość
Skywatcher 

Wysłany: 2010-06-16, 17:50   

Mam do sprzedania lornetkę bushnell legend ultra hd 10x 42.

Jesto to nowa lornetka kupiona przeze mnie ponad 2 m-ce temu. Lornetki uzywalem przez 2 tygodnie w stanach, m.in. w wielkim kanionie i nad pacyfikiem ;-)

Sprzedaje, poniewaz mam porównywalny sprzet w polsce, a zakup bushnella byl po czesci eksperymentem, po czesci checia unikniecia taszczenia lornetki do USA. Do najwiekszych zalet lornetk zaliczylbym bardzo szerokie pole widzenia i kompaktowosc, dobry kontrast (lornetka ma szkła ED), barwy sa raczej cieple. Mogłoby być nieco lepiej z jasnością, ale nie widzę powodów do narzekania. W komplecie rowniez doskonały futerał i pasek neoprenowy (jak dla mnie nieco za długi).

Poniżej strona do dyskusji o tym sprzęcie na birdforum.net (uwaga: dotyczy modelu 8x42 ultra HD):
http://birdforum.net/showthread.php?t=161266

Jeśli znacie kogoś, kto byłby zainteresowany takim sprzętem, będę wdzięczny za przekazanie tej informacji.
Cena 1 300 zł .
Preferuje odbior osobisty (Wawa, Lublin), tam lornetkę można też obejrzeć.
Pozdrawiam

kivirovi 

Wysłany: 2011-01-04, 20:46   

wlasnie wytropilem rzadka okazja na lornetke nikon SE na alledrogo:
http://allegro.pl/nikon-1...1382719133.html

jacekstruski 

Wysłany: 2012-01-25, 10:33   

Sprzedam lornetke docter 10x40 aspherical za 1100 zł dachowa stan dobry tel 600141455.

bluebird 

Wysłany: 2013-04-23, 13:58   

Mam do sprzedania 5-cio letnią prawie nie używaną lornetkę Olympus EXPS I 12x50.
Kupiona w Polsce, posiadam rachunek zakupu i 25 letnią pisemną gwarancję.
Zdjęcia mogę podesłać na maila.

Taka jak tu : http://lornetki.pl/karta_...p?idProdukt=130
Cena 550 zł + koszt przesyłki.
Do ptaków rewelacja

bluebird 

Wysłany: 2013-08-07, 08:19   

Mam do sprzedania 5-cio letnią prawie nie używaną lornetkę Olympus EXPS I 12x50.
Kupiona w Polsce, posiadam rachunek zakupu i 25 letnią pisemną gwarancję.
Zdjęcia mogę podesłać na maila.

Taka jak tu : http://lornetki.pl/karta_...p?idProdukt=130
Nowa cena 450 zł + koszt przesyłki.

jacekstruski 

Wysłany: 2013-08-15, 21:37   

sprzedam lornetkę Docter 10x40 tel 600141455 cena 900 zl

maisumi 

Wysłany: 2013-08-18, 19:27   

Witam wszystkich pasjonatów;)
Kochani mam do sprzedania fajną lornetkę, za dobrą cenę. BUSHNELL FALCON 10x%0
Jest nowa. Nigdy nie była używana.
Była ona nagrodą w konkursie ekologicznym.
Nie jest mi w zupełności potrzebna, chcialabym aby komuś posłużyła, a nie leżała u mnie. :)

Tu mój numer telefonu: 723 781 700
Sprzedam za ok 100 zł, cena na allegro to ok 250 zł więc WARTO!

To "szczęśliwa" lornetka więc na pewno będzie dobrze służyć ;)

Pozdrawiam!!:)

macs 

Wysłany: 2013-11-30, 13:41   

Sprzedam lornetkę Swarovski Optik SLC Neu 10x42.
Lornetka w stanie prawie idealnym, rok produkcji 2008, w komplecie z wszystkimi akcesoriami. Kupiona i użytkowana w UK.
Cena 4000 zł. Zainteresowanych proszę o kontakt na priva.

DSC_6956.JPG
Plik ściągnięto 1989 raz(y) 107,7 KB

DSC_6943.JPG
Plik ściągnięto 1984 raz(y) 106,41 KB

macs 

Wysłany: 2013-12-03, 22:18   

Dodam tylko, ze lornetke kupilem w 2011 roku w stanie 'factory refurbished' co znaczy, ze lornetka byla w Austrii na gruntownym serwisie i dostala nowe ogumowanie i wszystkie nowe akcesoria.
Sama lornetka wyglada jak nowa, niewielkie slady uzytkowania widac na futerale, pasku i deklach muszli ocznych. Mam tez inne lornetki m.in. Nikona SE i zdecydowalem sie sprzedac Swarka bo go prawie wcale nie uzywam - wole mniejszego nikona.
Cena do negocjacji.

Pozdrawiam.

inmunis 

Wysłany: 2013-12-07, 17:04   

Znajomy dostał prezent ale nie trafiony a że jest to lornetka i luneta to podzielę na działy.

http://allegro.pl/lornetk...3760671941.html

zbyszekla 

Wysłany: 2016-04-13, 20:18   

bluebird, bluebird,
Dzień dobry, czy sprzedaż lornetki Olympus EXPS I 12x50 jest jeszcze aktualna? Mój email lapajzb@interia.pl lub telefon 607636361 Czekam na odpowiedź Zbyszek z Częstochowy

Marlut 

otop

Wysłany: 2016-06-01, 17:10   

Sprzedam Olympusa 12x50 EXPS I, lornetkę kupiłem jesienią ubiegłego roku w sklepie Fotozakupy. Komplet sklepowy, sprzęt używany kilkanaście razy, od czasu zakupu 10x35 EII leży w szafie.

cena 720zł + wysyłka lub odbiór osobisty w Warszawie.

12x50 kplm.jpg
Plik ściągnięto 1954 raz(y) 70,01 KB

Marlut 

otop

Wysłany: 2016-06-04, 11:56   

Nowa cena 680zł

smolt 

Wysłany: 2016-08-12, 20:05   Sprzedam Lornetke 7 x45 PZO z Dalmierzem i Detektorem IR

Doskonała lornetka przeznaczoną dla wojska i służb specjalnych z dalmierzem i detektorem podczerwieni model lp 7x45A .

Lornetka pryzmatyczna, znakomita optycznie,ostry obraz i wspaniała widoczność o zmierzchu i słabym oświetleniu.
Duża głębia ostrości.
Cala jest zabezpieczona gumową obudową specjalnie przystosowana do ekstremalnych warunków.
Jest pyło i wodoszczelna.

Stan bdb w pełni sprawna i kompletna.
Idealna dla myśliwych ,przyrodników -do obserwacji zwierząt.
Najwyższy model z wbudowanym detektorem podczerwieni IR w lewym okularze oraz podziałką dalmierczą odległości w prawym okularze.
Zestaw zawiera:Pudełko , lornetka lp 7x45A , filtry na okulary, pasek skórzany oraz deszczochron na okulary.
Lornetka jest wyposażona w wysokiej klasy w optykę, powłokami typu MC,posiada wbudowany detektor podczerwieni IR z przełącznikiem O/Z .

Regulacja rozstawu oczu od 56mm do 74mm . Indywidualna regulacja ostrości w skali dioptrii -/+5 na obydwu okularach

. W nocy służy do wykrywania źródeł promieniowania podczerwonego IR. Odpowiednikiem płytki ogniskowej w lewym okularze lornetki jest ekran luminescencyjny. Działanie lornetki przy włączonym ekranie, a więc dostosowanej do wykrywania źródeł podczerwieni, oparte jest na wykorzystaniu fosforescencji, jaką wykazuje luminofor – stanowiący podstawową warstwę ekranu luminescencyjnego. W warunkach obserwacji nocnej, a więc przy włączonym ekranie luminescencyjnym, promienie podczerwone IR – wysłane przez źródło energii – po przejściu przez obiektyw skupiają się na ekranie luminescencyjnym i wyzwalają z luminoforu energię, w postaci promieniowania widzialnego, które z kolei przez okular dociera do oka obserwatora. Aby ekran luminescencyjny przy pobudzeniu go promieniowaniem podczerwonym mógł wyzwalać świecenie, musi być uprzednio naświetlony promieniami ultrafioletowymi - np. w trakcie dnia poprzez światło słoneczne. Pojawiający się na ekranie luminescencyjnym obraz świetlny wykrywanego reflektora podczerwieni nie ma charakteru punktowego, lecz ukazuje się na ekranie luminescencyjnym w postaci ramki o maksymalnej jaskrawości w środku i najmniejszej przy brzegach. Lornetka pryzmatyczna 7x45A wykrywa źródła bliskiej podczerwieni IR o długości fali od 0,76 – 1,5 um. Powiększenie 7x Kąt pola widzenia przy wyłączonym ekranie 7, Kąt pola widzenia przy włączonym ekranie 5,16’ Średnica źrenicy wyjściowej 6,4mm Odległość źrenicy wyjściowej 23,0mm. Zdolność rozdzielcza przy wyłączonym ekranie 8’’

Lornetka swoją jakością obrazu zaskoczy każdego ,kto weźmie ją do rąk i przez nią popatrzy.

W niczym nie ustępuje najlepszym producentów lornetek(a wiele w podobnym zakresie przewyższa!) jak Zeiss,Swarovski a będąc przy tym o wiele od nich tańsza.

Ten model jest niedostępny w sklepach,taka sama lornetka tylko bez detektora IR kosztuje 2700 zl

http://deltaoptical.pl/lo...x45z,d2552.html

Moja cena to tylko 750 zl.
tel.691 762 250

nsmail.jpg
    Plik ściągnięto 1947 raz(y) 76,62 KB

nsmail-1.jpg
    Plik ściągnięto 1946 raz(y) 86,94 KB

nsmail-2.jpg
    Plik ściągnięto 1948 raz(y) 36,14 KB

Marlut 

otop

Wysłany: 2017-05-05, 19:10   Sprzedam lornetkę Steiner Navigator 7x30

W ramach czyszczenia szafy postanowiłem sprzedać najmniej używane lornetki w stanie idealnym. Komplet sklepowy, salon Polska 09.2016r. Odbiór w Warszawie lub wysyłka kurierem około 15zł

Steiner Navigator 7x30: 790zł,

Steiner kpl m.jpg
    Plik ściągnięto 21 raz(y) 112,98 KB

Odpowiedz do tematu