PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 14:15
Oddam stare lornetki
Autor Wiadomość
Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-01-04, 14:27   Oddam stare lornetki

Mam w domu stare lornetki, które nie s? mi już specjalnie do niczego potrzebne, a nie chciałbym ich wyrzucać. Nie wstawię ich na żadn? aukcję internetow?, bo nie takie rzeczy tam nie schodz?, a zawsze jest to koszt.
Poniżej znajdziecie ich dokładny opis - starałem się szczególnie skupić na wadach. Być może znacie kogo, kto np. pracuje w jakim orodku edukacji ekologicznej i lornetka przydałaby mu się w celach edukacyjnych, a może macie jakiego znajomego, który chciałby zacz?ć przygodę z ptakami i nie ma lornetki? Jeżeli nie będzie odzewu, to pewnie będ? usiłował wcisn?ć to za darmo komu za porednictwem giełdy rzeczy używanych w "Wyborczej", ale wolałbym, żeby przydały się ludziom zwi?zanym z przyrod?.
Postarałem się też zrobić kilka zdjęć, abycie mieli jaki obraz sytuacji - gdyby była taka potrzeba, chętnie odpowiem na wszelkie pytania lub przelę dodatkowe zdjęcia.

1) Lornetka firmy Porst z zoomem 8-20 x50
- bardzo ciężka
- wydaje mi się, że rzeczywiste powiększenie jest mniejsze od podawanego
- brak gumowych osłon na oczy
- pole widzenia z 1000 m: 82 m
- pasek na szyję jest w?ski i skórzany, ale można go łatwo odmontować i zmienić na inny
- wraz z lornetk? do oddanie pokrywki na okulary i futerał
- doć łatwo daje się przystosować rozstaw lornetki do rozstawu oczu, pokrętło reguluj?ce ostroć chodzi w miarę dobrze
- ogólnie lornetka w dobrym stanie
- ciężar jest moim zdaniem jej największ? wad? (po kilku minutach trzymania trzeba dać odpocz?ć rękom)

2) Radziecka lornetka firmy Tento 10x50
- ciężko reguluję się dostosowanie rozstawu okularów do rozstawu oczu
- nie ma paska na szyję i nie wiem, czy da się zamontować ( na zdjęciu widać, jak wygl?daj? miejsca, gdzie się pasek mocuje)
- s? gumowe osłony na oczy
- obraz nie jest "zniebieszczony", ale też nie powala jakoci? - nie różni się od innych radzieckich lornetek
- zdecydowanie lżejsza od lornetki Porst
- miejscami odpryski farby

3) Radziecka lornetka 16x50 (firma nieznana)
- na pewno cięższa od poprzedniej, ale jednak nadal lżejsza niż Porst
- ma mocowania na pasek na szyję, ale wczeniej trzeba z nich wyj?ć metalowe kółka (jedno się rozpada, co widać na zdjęciu)
- pole widzenia : 78 metrów
- s? gumowe osłony na oczy, przy czym s? one niewielkie

Gdyby kto reflektował, to bardzo by mi zależało na osobistym przekazaniu w Warszawie - nie za bardzo mi się chce wysyłać to poczt?.

[ Dodano: 2005-01-04, 14:29 ]
Kolejne zdjęcie

[ Dodano: 2005-01-04, 14:37 ]
Więcej zdjęć w mojej galerii

lornetki.jpg
Od lewej: Porst, 16x50, 10x50
Plik ściągnięto 7656 raz(y) 25,2 KB

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2005-01-04, 16:35