PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 18:17
Naprawa lornetek - info
Autor Wiadomość
jasmina7 

Wysłany: 2004-04-21, 07:52   Naprawa lornetek - info

Kochani, wielu z nas ma kłopot z zepst? lornetk?. Sama strawiłam wiele nerwów i czasu na poszukiwanie dobrego fachowca. Teraz moja lornetka funkcjonuje bez zarzutu, toteż chcę podzielić się z Wami informacj? o dobrym warsztacie:
Specjalistyczny zakład napraw i konserwacji przyrz?dów optycznych
Alicja i Piotr Wedman
05-120 Legionowo
ul. Konarskiego 5c
tel.784 80 35
Można przesłać sprzęt poczt?. Firma solidna i o racjonalnych cenach Pozdrawiam

bartek52 

Wysłany: 2006-11-19, 14:55   

Mam lornetke Olympus 10x50 DPS R i szukam jakiegos mozliwie taniego i dobrego miejsca w ktorym mogli by mi ja oczyscic, poniewaz na obrzezach pola widzenia tworzy sie jakby poswiata (taka mgielka). a sam nie chce jej rozbierac zeby czegos nie popsuc:)
zalezalo by mi na miejscu w miare mozliwosci w Warszawie
jesli by ktos mogl sie ze mna podzielic jakimis info byl bym bardzo wdzieczny.

amikosik 

Wysłany: 2006-11-19, 15:24   

A ile kosztuje naprawa u sprzedawcy Olympusa?

bartek52 

Wysłany: 2006-11-19, 15:40   

nie orientowalem sie jeszcze, niestety. najpierw chcialem poradzic sie ludzi "cywilnych" zainteresowanych tematyka sprzetu optycznego:)

kmiernik 

Wysłany: 2006-11-19, 16:11   

Przy sklepie Artemix (ul. Wolność) działa naprawa sprzętu Szymański Optic. Niestety nie jest to tania usługa (minimalna cena to bodajże 60 zł) i naprawy czekają w długiej kolejce, ale z pewnością są fachowo robione. Swego czasu szukałem punktu napraw w Warszawie i był to jedyny jaki znalazłem.

http://www.artemix.com.pl/x_C_X__P_KONTAKT.html

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2006-11-19, 22:01   

Ja oddałem kiedyś lornetkę do naprawy do serwisu w rejonie osiedla Kamionek na warszawskiej Pradze. Zalała się w ulewie czy co tam było i "rozstroiła się" (może bardziej fachowe słowo to "rozkolimowała", nie znaju :oops: ) . Byłem zadowolny z usługi, nawet za darmo mi to pan chyba zrobił, a ten zakład optyczny to chyba był nastawiony na sprzęt myśliwski (myśliwy mi polecił). Ulica Kinowa, w blokach na parterze, za samem spożywczym to było.
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

jeżyk 

Wysłany: 2007-06-22, 11:29   

Byłęm przed chwilą na ulicy Wolność. Odradzam. Przede wszystkim arogancka obsługa, udająca wielki "profesjonalizm". Przyjmujący lornetkę pan pogardliwie wyrażał się o mojej taniej lornetce produkcji chińskiej,nie znał marki, nie wiedział jaki pryzmat jest w środku, ale nie chciał rozkręecić jej przy mnie, żeby to sprawdzić, narzekał, że popękany plastik i kłopoty z rozkręcaniem jej itp, po czym oświadczył, że sama robocizna będzie kosztować 150 zł. Zatkało mnie. Ile? 150 zł to moja stawka godzinna - odpowiedział. Szybko przeliczyłem. Gdyby pracował 8 godz. dziennie przez 24 dni w miesiącu zarabiałby ponad 28 tys. miesięcznie. To zdaje się więcej niż prezydent tego kraju. Sam rozkręcałem tę lornetkę i wiem, że jest to prosta, mechaniczna robota, nie wymagająca specjalnych kwalifikacji ani narzędzi. Uznałem, że cena robocizny jest absurdalnie wysoka, co natychmiast oświadczyłem sprzedawcy. Patrząc na mnie z wysokości swojego udawanego "profesjonalizmu" zaczął mnie pouczać, że lornetka jest tania i że nie opłaca się jej reperować. Nie zdążył mi zaproponować żebym kupił jedną z jego wypasionych lornet z 5 tys, bo podziękowałem za ten antyprofesjonalizm i wyszedłem.
Nie radzę chodzić tam z jeszcze jednego powodu. To sklep myśliwski, a więc już na wejściu wita was cała galeria noży do zabijania, zwiartowania, szlachtowania, podrzynania gardeł, żeł, cięcia ścięgien i patroszenia. Ohyda. A w środku kolekcja dwururek i wszelkiego tałatajstwa dla tzw myśliwych z kasą. Wręcz cuchnie, jak oni to móią "juhą", czy "farbą".
Życzę im serdecznie, żeby jak najszybciej splajtowali.

rhino 

Wysłany: 2007-10-16, 19:52   

Hej! Zna ktoś może jakis zakład naprawiajacy lornetki w Krakowie albo okolicach?

amikosik 

Wysłany: 2007-10-17, 00:26   

Astrokrak.pl

Logan 

Wysłany: 2007-10-17, 06:21   

rhino napisał/a:
Hej! Zna ktoś może jakis zakład naprawiajacy lornetki w Krakowie albo okolicach?

na Jana i na Siennej sa optycy ktorzy tez naprawiaja lornetki (ten na Siennej jest chyba lepszy i tanszy, ale i tak trzeba zaplacic min. z 50 zeta, zalezy co zrobilas z lornetka :mrgreen: )

generosus 

Wysłany: 2009-07-05, 07:19   

a w trójmieście?

kivirovi 

Wysłany: 2009-07-08, 23:03   

Niestety, jeżyk. Forma moze nie trafiona, ale to mogla byc swieta prawda. Troche pokory.

Ja kiedys tez staralem sie o naprawe rozjustowanej chinszczyzny we wrocku i pan mi powiedzial ze sie nie oplaca i tez nie byl mily, w koncu go namowilem i to za 150 wlasnie zrobil. To byla wtedy polowa jej wartosci. Po robocie odetchnal z ulga i powiedzial, ze nawet nie bylo tak zle jak sie bal. No i bylo 2 lata ok. a potem znow sie rozjustowala. Koledze zona na urodziny kupila chinke z serii 30x80 (rzeczywiscie pewnie 8x60) z nowoczesnymi zielonymi powlaokami. Powiedzial mi, ze jemu wystarczy i sie cieszy i chetnie sobie porowna z moja za niewyobrazalne pieniadze. Wtedy planowalem nikona HG. Potem po kilku miesiacach mi ja pokazal, na konsultacje, bo mu okular wypada i na poczatku wystarczylo go wlozyc a teraz juz nie pomaga poza tym widac podwojnie, mu to nie przeszkadza, ale czy to sie da naprawic :cry: . Mowie mu, ze min. 200zl... Ja sie nie dziwie, ze sie ludzie boja ruszyc bo nie wiadomo co jest w srodku.A jak sie wszystko odlamuje i sypie a potem klijent sie jeszcze wkurzy.

Jak bym mial wydac 150zl na justowanie takich no-name jakie widze na allegro, to bym sie 3 razy zastanowil... Ale to Twoja i Ty wiesz co jest warta. Za 150 mozna juz kupic fajna uzywana lornetke, taka co sie justowac oplaca :roll: .

roztoczol 

Wysłany: 2009-07-09, 07:10   Kolimacja lornetki

Tutaj jest coś na temat kolimacji i napraw lornetek
http://astro-forum.org/Fo...showtopic=12916

pieregierulka 

Wysłany: 2009-07-21, 12:58   

Witam, jestem nowy, mam pytanie:
czy ktoś może wie, czy można gdzieś dokupić gumowe osłony na okulary lornetki?
Mam starą ale jarą radziecką lornetkę, która przetrwała u mnie już prawie trzydzieści lat w dobrym stanie. Niestety guma, z której wykonane są osłony do oka, sparciała i popękała. Wszystko jeszcze się trzyma kupy, ale wygląda, że to już końcówka i w każdej chwili mogą się rozlecieć.
Szukałem po necie, w różnych miejscach i nie znalazłem, Mieszkam w małej miejscowości i nie ma tu sklepu optycznego, jestem więc bezradny a z lornetki korzystam dość często.
Proszę więc o pomoc, pozdrawiam forumowiczów, szczególnie tych życzliwych :grin:
(Pardon, znalazłem jakieś firmowe za 50 zł sztuka :) , chodzi mi o osłony w rozsądnej cenie, czyli ok. 10-15 zł za komplet.)

mateo76 
MSC

kuling

Wysłany: 2009-07-22, 07:13   

pieregierulka, proponuję Ci rozwiązanie, które ja stosuję w mojej ruskiej lornetce. Usuń tę odstającą część osłonki gumowej, a zyskasz na polu widzenia. Dodatkowo, zimą i przy dużej wilgotności okulary wolniej zaparowują.

Co prawda, wymaga to przyzwyczajenia i wypracowania metody przytykania lornetki do oczu (a właściwie do łuków brwiowych :) ), ale w mojej ocenie warto.

A jak Ci moja propozycja nie podejdzie, to zawsze możesz dokupić nowe gumki :cool: .

Jak naprawiałem lornetkę w Gdyni, to facet mi proponował nowe gumki, ale nie skorzystałem. Tak więc ceny nie znam, ale namiary mogę podać: naprawa lornetek

Odpowiedz do tematu