PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 18:17
Naprawa lornetek - info
Autor Wiadomość
lookhasz 
ornitolog

Wysłany: 2012-04-05, 10:15   

Witam

czy może ktoś z forumowiczów posiada informacje o dobrym serwisie lornetek w Warszawie. Moje jakże zasłużone PZO (porro) ostatnio miało bliskie spotkanie z ziemią i w środku się coś z lekka przesunęło i nie ostrzy na dystansie już tak jak poprzednio.

pozdrawiam Łukasz
szacunek dla natury to pierwotne jest sedno."

kivirovi 

Wysłany: 2012-04-05, 13:41   

http://www.astro-optyka.p...owanie-lornetek

lookhasz 
ornitolog

Wysłany: 2012-04-05, 14:46   

:oki: już się skontaktowałem z właścicielem zakładu.

Napiszę jak mu poszło z moją lornetką

pozdr
szacunek dla natury to pierwotne jest sedno."

Logan 

Wysłany: 2012-06-13, 12:25   

Stracilem muszle oczna wraz z plastikowa obrecza mocujaca do Nikona Sportera 10x50 i niestety serwis Nikona mnie rozczarowal bo nie mozna tych elementow po prostu dokupic, a ewentualna naprawa to koszt polowy lornetki stad moja prosba o informacje jakby ktos wiedzial ze gdzies w komisie (najlepiej w Krakowie) mozna kupic uzywany taki model, albo innego Sportera (od biedy da sie wymienic te elementy z innych modeli, sprawdzalem) to prosze o info na priva. Z gory dziekuje.

kivirovi 

Wysłany: 2012-06-26, 01:38   

Można szukać na allegro. To są dość popularne lornetki. najprędzej to można pewnie coś takiego wytoczyc na wymiar z czernionego aluminium w Astrokraku. Koszt pewnie 50-100zł.

Chlido 
Jacek Betleja

gko

Wysłany: 2012-12-21, 21:27   

Logan napisał/a:
Stracilem muszle oczna wraz z plastikowa obrecza mocujaca do Nikona Sportera 10x50 i niestety serwis Nikona mnie rozczarowal bo nie mozna tych elementow po prostu dokupic, a ewentualna naprawa to koszt polowy lornetki

Z dużym opóźnieniem ale w temacie. Jak się dowiedziałem jest to najczęstsza usterka w lornetkach ok. 50% wszystkich napraw. Nikon widocznie o tym nei wie, albo traktuje swoich klientów pogardliwie. Pożądne firmy Swarovski, Kite, Opticron robią muszle lepszych modeli w całości z aluminium i w przypadku zgubienia, zniszczenia dostarczają nowe za free.

badger 
UP Poznań

Wysłany: 2013-01-02, 11:08   

Korzystał ktoś z Was z serwisu Vortexa? W gwarancji jest tylko napisane żeby skontaktować się z Vortex Optics i jest podany adres do Middleton. Czy mam po prostu tam wysłać lornetkę w paczce? Czy jest może jakiś polski oddział gdzie naprawiają lornetki?

Chlido 
Jacek Betleja

gko

Wysłany: 2013-01-02, 19:05   

badger napisał/a:
Korzystał ktoś z Was z serwisu Vortexa? W gwarancji jest tylko napisane żeby skontaktować się z Vortex Optics i jest podany adres do Middleton. Czy mam po prostu tam wysłać lornetkę w paczce? Czy jest może jakiś polski oddział gdzie naprawiają lornetki?

Firmy optyczne nie mają swoich serwisów w Polsce i trzeba wysyłać sprzęt za granicę. Z europejskimi firmami nie ma problemu bo to wysyłka do Austrii (Swarovski), Niemiec (Zeiss), Anglii (Opticron, Hawke) albo Belgii (Kite). Azjatyckie i amerykańskie firmy mają centralne przedstawicielstwa w Europie ale nie wiadomo czy tam naprawiają czy i tak wysyłają sprzęt do fabryki. Spytaj dystrybutora na Polskę jak i gdzie się naprawia lornetki Vortex http://www.migomex.com.pl/
Daj znać jak się sprawa zakończyła.

kivirovi 

Wysłany: 2013-01-02, 23:33   

Migomex już nie jest oficjalnym przedstawicielem. Skontaktuj się z tym od kogo kupiłeś a jak nie napisz do USA.

badger 
UP Poznań

Wysłany: 2013-01-03, 10:53   

No właśnie teraz sprawdziłem w papierach (lornetka nie jest moja tylko służbowa) i była kupiona od Migomex'a. Chyba po prostu wyślę ją na podany adres do Stanów. I tak napisali że bez względu na wszystko ją naprawią lub wymienią na nową.

badger 
UP Poznań

Wysłany: 2013-01-04, 00:26   

Dostałem odpowiedź od Migomex'u. Radzą wysłać od razu lornetkę na adres producenta ponieważ tak jest niby najszybciej. Dam znać jak się sprawa zakończy.

świergolot 

otop

Wysłany: 2013-01-31, 07:53   

kivirovi, - a mógłbyś jeszcze prosze zapodać ( kiedyś było, ale nie moge teraz znaleźć) gdzie we Wro da się naprawić lornetke? W moim nikonie standartowo ten plastik łączący gwint muszli i muszle oczą sie połamał. Po wielu bojach (choc lornetka na gwarancji)udało mi sie załatwić za free nową tą tulejke ale już za robocizne chcieli mnie skasować. No i szukam teraz kogoś kto mi to zrobi reki ( nie bede do serwisu lornetki na 2 tygoenie zostawał przecie) jak będę na zjeździe w marcu to bym se to załatwił.
Z góry dzięki.

http://zielonydoboolu.blogspot.com/ - fotorelacje z terenu :-)

kivirovi 

Wysłany: 2013-01-31, 16:55   

Nie ma takiej możliwości we Wrocławiu obecnie.

b_tomek 

Wysłany: 2013-04-22, 08:13   

Chlido, czy mógłby Pan polecić jakiś serwis, który naprawia lornetki na Śląsku? Mój budżetowy Nikon zaliczył ostatnio lądowanie z krzesła na ziemię i się kopletnie rozkolimował. Nie da się przez niego patrzeć.
z góry dzięki

Hubert 

otop

Wysłany: 2016-01-24, 13:37   

badger, jak się zakończyła kwestia naprawy Vortexa? Może ktoś inny na forum korzystał z ich dożywotniej gwarancji?

W moim Vortexie zablokowały się obie muszle oczne w pozycji "otwartej" i szczerze powiedziawszy nie widzi mi się pozbywać się lornetki na 2 miesiące i wysyłać ją za ocean z powodu tak drobnej usterki.

Odpowiedz do tematu