PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 14:08
Lustrzanka i obiektyw do fotografii ptaków - pomoc
Autor Wiadomość
Kolmar 

Wysłany: 2015-01-29, 21:11   

kostekm napisał/a:
Jak Ci działa konwerter przy F5,6 ???,musisz ostrzyć manualnie !!!

Chyba się powtórzę ale co tam :) Kenko działa zarówno z 6D jak i 7DII na wszystkich przesłonach bez zaklejania styków. Z 6D działa idealnie w trybie one shot, z 7DII działa we wszystkich trybach AF ze wszystkimi ( a jest ich trochę ) punktami AF. Nie pytaj mnie dlaczego tak jest. Po prostu działa :)
Zdjęcie zrobione na 7.1 ale na 5.6 też działa.

kostekm 

Wysłany: 2015-01-29, 21:41   

Jaki to kenko co działa w trybie AF z przysłoną 5,6 ?
Ludzie miałem to w ręce Canon x1,4 III i z Canona 7d +canon 100-400/4,5-5,6 L i nic nie działało-musiałem oddać konwerter.

kostekm 

Wysłany: 2015-01-29, 21:42   

To co,z nowym 7D II działa ???

kostekm 

Wysłany: 2015-01-29, 21:46   

Cytat:
Praca autofocusa jest prawidłowa dla obiektywów z max. przesłoną F4.0 i jaśniejszych. W pozostałych przypadkach konieczne jest ręczne ustawienie ostrości.

Opis Kenko pro 300

Kolmar 

Wysłany: 2015-01-29, 22:27   

Nie wiem, może moje Kenko jest zepsute, ale działa ze wszystkim. Z 60D gorzej, z 6D bardzo dobrze, z 7DII rewelacyjnie. I nic na to nie poradzę :) Mowa o Kenko C-AF 1.5x Teleplus MC.

Kolmar 

Wysłany: 2015-01-29, 22:59   

Naprawdę na koniec :) 7DII i 100 2.8 Macro L zrobione w fatalnych warunkach czyli tak pochmurno że prawie ciemno i padający śnieg.

CB0A0033a..jpg
Plik ściągnięto 976 raz(y) 134,96 KB

kivirovi 

Wysłany: 2015-01-30, 06:33   

Kostekm, moim zdaniem nie potrzebna ci pełna klatka, poniewaz:
1. Nie się działasz z czatowni, więc wykorzystujesz dobre światło
2. Dużo obcinasz, wiec mniejsza matryca nawet lepsza
3. Uzywasz amatorskiego obiektywu, nie dość ze ciemny to zoom
4. Narzekasz na jakość ale akurat chyba nie na szumy

Jak zbudujesz czatownie, zaczniesz tworzyć kadry w czasie strzału, kupisz profesjonalny obiektyw (F 2.8-4) to zauwazysz ze szumy Sa ostatnia rzecza, ktora wciaz jeszcze ci szkodzi i to będzie znak by kupić FF. Na razie bym go opuścił. A juz zwłaszcza 6d. Niby jaka jego funkcja jest ci potrzebna? FF? Bo koledzy fotografując koncerty i wszyscy maja FF?

Kostek, Brasil, dopoki Af nie zacznie działać w Nikonie poczas filmowania będzie to dla mnie slabizna. Do tego ekran nie dotykowy?! Kolejny wielki minus w czasie filmowania, Miałem to w Pentaksie i znam wady i zalety. Canon 70d wyprzedza je oba w trybie filmowym o lata świetlne. A to, ze można zrobić ładny film tym aparatem to niczego nie dowodzi. Ajfonem tez można. No ale jak napisałem, N zdjęcia robi dobre, prawie jak Pentax ;)

Rozgardiasz 

Wysłany: 2015-01-30, 08:54   

Uwaga, to pytanie może być zaskakująco głupie:
A gdyby tak podpiąć teleobiektyw przez przejściówkę do bezlusterkowca to co wtedy? Oszałamiająca szybkość zdjęć seryjnych za niską cenę. Matryce też ponoć nie ustępują matrycom z lustrzanek.
Na wielu forach ludzie chwalą zalety bezlusterkowców ponad lustrzanki, a odwrotna do tego sytuacja zdarza się nadzwyczaj rzadko.

kivirovi 

Wysłany: 2015-01-30, 09:26   

Owszem, mój Panas po wyłączeniu Af na manualu wali tak szybko, ze nie da się zrobić zdjęć pojedynczych. Ma focus peaking, czyli pokazuje kolorowo gdzie jest ustawiony af no i powiększa obraz dwokrotnie, żeby łatwiej było ustawić. Także jak juz się ustawi to dobrze idzie. Gorzej z tym ustawieniem.

Problem jest taki, ze to są funkcje ułatwiające życie z czatowni, jak jest czas i spokój, czeka się na pojawienie ptaka w zaaranżowany miejscu. Z podchodu nie ma czasu na takie zabawy i lustrzanka jest lepsza. No i w locie tez nie daje mi rady.

kostek-brasil 

Wysłany: 2015-01-30, 21:48   

kivirovi, gdybyś faktycznie trochę sam pofilmował i nabrał praktyki, pewno zauważyłbyś, że AF w filmowaniu jest mało przydatny i większość z niego w ogóle nie korzysta. Wiedziano o tym już dużo wcześniej, zanim pojawiły się filmujące lustrzanki.
A tak jeszcze odnośnie wyboru proponowanych przez kolegę canonów, ile z nich ma dobry AF w trybie filmowym i ekran dotykowy? :grin:
Też mam panasonika GH2 z ekranem dotykowym i jak mniemam według Ciebie dużo fajniejszym AF w trybie filmowym niż w nikonie i z AF w ogóle nie korzystam, a bez dotykowego ekranu też nie byłoby najmniejszego problemu się obyć. Cóż, jeśli to jednak dla Ciebie są najważniejsze czynniki, to już nie mam dalszych pytań.

Rozgardiasz, z tą szybkostrzelnością bezlusterkowców to wcale nie jest aż tak różowo, jak Ci się wydaje, ale nie rozwijam tematu.
Mają one różne rodzaje matryc i różne ich rozmiary. Niektóre nie ustępują jakością zdjęć lustrzankom DX, niejednokrotnie nawet dają ładniejsze efekty, ale nie dorównują im na pewno szybkością i wygodą wykonywania zdjęć. Poza tym, to większość ma jednak nieco mniejsze matryce niż te w lustrzankach i nie daje tak dobrych rezultatów. Ponadto na dziś żaden z tych bezlusterkowców nie może się np. pochwalić takimi systemowymi obiektywami, jak mają canon czy nikon. Z drugiej strony jednak, gdy ktoś nie zamierza korzystać z AF, np. filmując, można do nich stosunkowo łatwo zaadoptować wiele, wybitnych optycznie manualnych szkieł z innych systemów, gdyż w stosunku do lustrzanek mają one płytko osadzoną matrycę i wystarczy zastosować odpowiedni pierścień dystansujący w formie adaptera i korzystać z obiektywów wielu innych systemów. Generalnie jednak w kwestii fotografowania ptaszków, nie ma sensu kupować bezlusterkowca zamiast lustrzanki, chyba, że pod kątem filmu. ;)

kostekm 

Wysłany: 2015-05-06, 05:13   

Mam pytanie co lepsze i czy warto:MC MTO-11CA - 1000mm 1:10 tele lustro EF/M42 czy Samyang 650-1300mm Zoom/8,0-16,0.
Oczywiście ...wiem że kicha ,ale do zdjęć dokumentacyjnych ptaszków ???

kostekm 

Wysłany: 2015-05-06, 05:17   

Czy dokupić telekonwerter x2.0 do Tamrona 150-600 ?

kostekm 

Wysłany: 2015-05-06, 05:37   

A może x1.4 ?
Czy warto przepłacać przy tym zastosowaniu do mojego obiektywu za wersję III zamiast II ?

krakers 

Wysłany: 2015-05-10, 20:19   

Od razu mówię,że jestem zielony w tym temacie ;)
Dotąd miałem Nikona Coolpix P80(maskara!). Postanowiłem kupić sobie coś lepszego.I tak prawie za darmo będę w posiadaniu Nikon D40x.I tu pytanie,czy moglibyście doradzić mi jakiś obiektyw do tego aparatu do 2000zł.I najważniejsze pytanie czy po kupnu aparatu i tego obiektywu będzie mi dawało w końcu większą radość z fotografowania Przyrody(szczególnie pod kątem pierzastych stworzeń ;) )???

kostek-brasil 

Wysłany: 2015-05-11, 19:53   

Proponuję Nikkor 70-300 VR lub Tamron 70-300 VC. Może też być tańszy Nikkor 55-300. Jeżeli chcesz korzystać a AF, musisz w każdym razie do D40 kupić obiektyw z własnym silniczkiem. Czy będziesz bardziej zadowolony, to trudno roztsrzygnąć. Na pewno będzie szansa na ładniejsze zdjęcia, a przy tym szybciej i wygodniej niż w/w kompaktem, ale są ludzie którzy nie lubią lustrzanek. Jeżeli masz wątpliwości, popróbuj - może ktoś znajomy albo z rodziny ma takową i da Ci trochę potrenować, co i jak. ;)

Odpowiedz do tematu