PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 14:08
Lustrzanka i obiektyw do fotografii ptaków - pomoc
Autor Wiadomość
tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrz

gko

Wysłany: 2011-05-12, 09:50   

kivirovi napisał/a:
Wszystko sie moze zdarzyc...
czasami aparat moze go"zgubic" tzn. w trakcie robienia zdjec pokaze ci ze nie ma podpietego obiektywu. Na szczescie rzadko sie tak dzieje. W sumie jest to calkiem fajny obiektyw.

http://piotr-tadeusz-photography.weebly.com/

Peter87 
dawniej batosai

Wysłany: 2011-05-12, 10:47   

Najprawdopodobniej będzie odwrotnie- obiektyw będzie nowy, a aparat starszy... :roll:

Zjak 

Wysłany: 2011-05-12, 15:38   

Peter87 napisał/a:
Zjak napisał/a:
Mam analogiczny obiektyw, tylko Tamrona i bardzo go sobie cenię.

To ja mam pytanie. Tez planuję zakupić ten obiektyw. I tak- producent podaje, że jest on do np. Canona. Czyli będzie nie tylko pasował, ale i w pełni funkcjonował (autofocus itp. będzie wszystko działało), tak?

Nie rób sobie żartów. Jak kupisz Sigmę czy Tamrona do Canona to będzie miał mocowanie do Canona, do Sony to bagnet do Sony, Nikona itd.
Sigma i Tamron 70-300/4-5,6 macro to są praktycznie te same szkła tylko mają inne napisy.
Dawniej do aparatów analogowych, obiektywy do Minolty były tańsze bo silniczki były w korpusie, u pozostałych w obiektywach. Jak jest teraz w cyfrze to nie wiem, ale chyba podobnie tak jak i ze stabilizacją.
Ja mam Sony i system minolty i zero problemów.

Pozdr.

Peter87 
dawniej batosai

Wysłany: 2011-05-13, 17:52   

Zjak, z całym szacunkiem, ale nie rozumiem Twojej odpowiedzi... Gdzie widzisz, bym robił sobie żart? Zadałem, uzasadnione zresztą, pytanie. Co więcej otrzymałem już na nie odpowiedź. A dla amatora, który chce spróbować się uczyć jak robić zdjęcia, fakt, że obiektyw innej firmy "do Canonów", będzie pasował może być oczywisty. Ale to, że będzie idealnie działał i zachowa wszystkie automatyczne funkcje, już nie koniecznie. Czytałem rożne opinie, że właśnie ludzie kupili (inny niż ten obiektyw) i było "do Sony", a działało tylko na manualnym... Stąd moja wątpliwość :>

tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrz

gko

Wysłany: 2011-05-13, 18:00   

Peter87 napisał/a:
było "do Sony", a działało tylko na manualnym
bo przypuszczalnie aparat byl starszy niz obiektyw. Bagnet bedzie zawsze pasowal. Przy obiektywie wazne jest tez ze ma zaznaczone ze ma funkcje AF.

RB 

Wysłany: 2011-05-13, 19:05   

tadekptaku napisał/a:
Peter87 napisał/a:
było "do Sony", a działało tylko na manualnym
bo przypuszczalnie aparat byl starszy niz obiektyw. Bagnet bedzie zawsze pasowal. Przy obiektywie wazne jest tez ze ma zaznaczone ze ma funkcje AF.

O ile pamietam to podstawowa funkcja jaka chcemy od obiektywu, czyli AF, działa na korpusach Sony wstecznie z wszystkimi obiektywami na bagnet A Minolty i Sony. W drugą strone natomiast... obiektywy pełnoklatkowe Sony bez silnika (czyli nie-DT, nie-SSM i nie-SAM) wspólpracuja ze wszystkimi najstarszymi nawet korpusami na bagnet A.

system SSM oraz SAM wspomagają korpusy na film począwszy od serii dwucyfrowej wzwyż:
Dynaxy 30, 40, 50, 30 potem 3, 5, 7, 9

i wszystkie 'nowe', cyfrówki (czyli KM d5d, d7d i wszystkie Sony alfa) (pisze, nowe' cyfrówki bo Minolta w latach 80 i 90 ubiegłego stulecia wyprodukowała 3 bardzo pionierskie korpusy cyfrowe, ale szansa spotkania czegoś takiego istnieje praktycznie wyłącznie w muzeum Minolty)

SSM nie jest natomiast wspomagany przez Minolty serii si, xi oraz serii 4 cyfrowych (czyli nie pójdzie np. na 600si, 9xi, 9000 itd.)

Inną sprawą jest dołączanie obiektywów DT, czyli przeznaczonego na klatkę formatu APS-C do korpusu na film formatu 135. Sorry, to po prostu nie zadziała, bo obiektyw nie kryja pełnej klatki. Gdy obiektyw DT wsadzimy natomiast do 'pełnoklatkowych' cyfrowych korpusów Alfa 900 czy 850 to korpus się automatycznie przełącza na tryb APS-C.

Niestety, obiektywy stricte manualne Minolty, na bagnet MD nie dadzą się tak bezpośrednio wkręcić do bagnetu A. Podobnie obiektywu na bagnet A nie wkręcimy do pozbawionych AF Minolt z bagnetem MD. Podobnie sonowskie obiektywy na bagnet E (do NEX-ów) nie zadziałają z korpusami na bagnet A bez przejściówki i vice versa.

Jest jeszcze jeden obiektyw, zarówno Sony jak i Minolty, który będąc obiektywem na bagnet A nie ma autofokusu. To słynny i fantastyczny 135/2.8(T4.5) STF. Uwaga, Minolta ma tez model 135/2.8 AF. Tyle, że w porównaniu z STF-em to jest dość zwykłe szkiełko. Ale swoja droga... dla pstrykaczy i ptakolubów STF to się za bardzo nie przydaje. Wszystkie inne obiektywy na bagnet A są A (nawet lustrzany 500/8 z racji posiadania AF kuriozalna konstrukcja - żaden inny system nie ma lustrzanego obiektywu z AF)

Peter87 
dawniej batosai

Wysłany: 2011-05-17, 13:58   

Ok, to Canon 350d wraz z dwoma obiektywami (KIT + 70-300 Tamrona) są w drodze. ;]

Wojtynia 

Wysłany: 2011-06-08, 18:18   

Witajcie. Jak w temacie wątku, mam pytanie czy nadawałaby się ta pucha http://www.euro.com.pl/lu...l.bhtml#opinie? Oczywiście do fotografii przyrodniczej (ptaki, gady itd) obiektyw bym kupił inny, ale chodzi mi o opinie o samym body.
Pozdr.

bladii77 

gko

Wysłany: 2011-06-08, 19:22   

Pucha się bardzo nadaje, ale jaki obiektyw bys do niej podpiął??

RB 

Wysłany: 2011-06-08, 21:24   

Wojtynia napisał/a:
Witajcie. Jak w temacie wątku, mam pytanie czy nadawałaby się ta pucha http://www.euro.com.pl/lu...l.bhtml#opinie? Oczywiście do fotografii przyrodniczej (ptaki, gady itd) obiektyw bym kupił inny, ale chodzi mi o opinie o samym body.
Pozdr.

Odradzam.
I to nie ze względu na system, a ze wzgledu na własności matrycy oraz korpusu.
Matryca CCD w 390 jest stareńka i... działa jako tako do ISO 800. Powyżej jest po prostu słabo. To jest świetna matryca do widoczków itede, ale do zdjęć ruchomych obiektów z teleobiektywem to jest po prostu na dzis raczej nienajlepszy wybór.
Korpus... wizjer optyczny w 390 jest wręcz krytycznie zły, a powodem jest to, ze cała parę puszczono w szybki i sprawny autofokus połaczony z trybem LV. To działa, w trybie LV to ma AF naprawdę dobry w porównaniu z resztą sprzętu który ma AF w trybie LV oparty o detekcję kontrastu, ale... i tak autofokus w trybie normalnego wizjera raczej nie jest jakiś wybitny na tle konkurencji.
To nie jest tak, ze tym się nie da robić zdjęć jakie chcesz robić, to po prostu jest nienajszczęśkiwszy korpus do tych zastosowań.
Za podobne pieniądze to w Sony spraw sobie Sony a450 (jeśli jeszcze gdziekolwiek znajdziesz) , Canona 1100d lub Nikona d3100. Te dwie ostatnie różnią się od a390 matrycą zdecydowanie lepiej przystosowaną do prób fotografii przyrody.

tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrz

gko

Wysłany: 2011-06-09, 10:43   

Wojtynia, ,RB napisal co napisal ,ale ja rowniez jako user sony odradzam cokolwiek od nich co zaczyna sie cyfra 3 :) natomiast powyzej tej cyferki jest ok.. RB, w kwestii iso, do 800 w zupelnosci starcza :P :)

Wojtynia 

Wysłany: 2011-06-09, 18:06   

Dziękuje wszystkim za odp. teraz plany się pozmieniały i będę czekać i szukać canona lub nikona (ale wolałby tego pierwszego). Jaka puszka canona na początek byłaby dobra i żeby cena była przystępna?

Jack7 

Wysłany: 2011-07-03, 11:07   

Witam, obiecałem ze pochwalę się jakąś fotką jak już będę miał jakieś zdjęcia zrobione tym sprzętem, nie wiem czy mi się to uda ale spróbuję zapodać tu szczygła :roll:

Szczygieł 16.06.2011. Żagań (15).jpg
Szczygieł przy kałuży
Plik ściągnięto 3797 raz(y) 74,01 KB

Jack7 

Wysłany: 2011-07-03, 15:34   

Jak na razie zdjęcia wykonuję bez ustawiania przysłony i balansu bieli, do tego jeszcze nie doszedłem. Dla zainteresowanych, większość swoich zdjęć wrzuciłem na chomika (Jack-74) do folderu (Moje foto), poproszę o komentarze i krytykę :? Pozdrawiam.

kivirovi 

Wysłany: 2011-07-04, 01:04   

Gdybys jeszcze przypomnial jaki obiektyw i aparat, nie trzeba by bylo kopac wstecz.
A zdjecie jest poprawne. Silne slonce i nieciekawe tlo odbiera mu uroku, ale ptak sam w sobie niezly.

Odpowiedz do tematu