PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 14:08
Lustrzanka i obiektyw do fotografii ptaków - pomoc
Autor Wiadomość
Hunt 
Sławomir Rykiel

Wysłany: 2011-05-03, 09:01   

Jack7, w Twoim przedziale cenowym to i tak będzie jedno i to samo. Ja bym Ci i tak proponował hybrydę. Fuji hs20 bądź s200...

Zjak 

Wysłany: 2011-05-03, 17:47   

Hunt przedstawił ciekawą propozycję. Z ciekawości przejrzałem specyfikacje obu.
Wybrałbym HS20, ze względu na zasilanie 4 paluszkami AA, co jest b.wygodne.
Oba mają stabilizację.

Mój syn ma Panasonica FZ18 i był z niego zadowolony, bo teraz ma Sony A300.

Pozdr.

Jack7 

Wysłany: 2011-05-08, 21:00   

Witam. Nabyłem jednak na początek CANON EOS 10D i przymierzam się do obiektywu, czy podejdzie do niego ten obiektyw? Sigma 70-300 F4,0-5,6 DG Sony. I czy będzie dobry do ptaków?

tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrz

gko

Wysłany: 2011-05-08, 21:02   

Jack7 napisał/a:
Sigma 70-300 F4,0-5,6 DG Sony
Tak, tylko mocowanie nie do sony, a do canona :)

http://piotr-tadeusz-photography.weebly.com/

Jack7 

Wysłany: 2011-05-09, 04:55   

O, to już kumam odnośnie oznaczenia, zatem myślę ze ten będzie dobry OBIEKTYW SIGMA 70-300/ 4-5. 6 DG MACRO CANON. Jedno tylko mnie nurtuje, w jego opisie jest że nadaje się do foto przyrody jak i robienia zdjęć makro, słyszałem że do makro dokupuje się tylko pierścienie.Zatem on już je ma? Wystarczy je odkręcić i można robić fotki ptakom? Czy tylko coś wystarczy przełączyć?

yggdrassill 

Wysłany: 2011-05-09, 07:56   

Jack7 napisał/a:
O, to już kumam odnośnie oznaczenia, zatem myślę ze ten będzie dobry OBIEKTYW SIGMA 70-300/ 4-5. 6 DG MACRO CANON. Jedno tylko mnie nurtuje, w jego opisie jest że nadaje się do foto przyrody jak i robienia zdjęć makro, słyszałem że do makro dokupuje się tylko pierścienie.Zatem on już je ma? Wystarczy je odkręcić i można robić fotki ptakom? Czy tylko coś wystarczy przełączyć?

Nie ma żadnych dodatkowych elementów, po prostu budowa obiektywu umożliwia maksymalne odwzorowanie w skali 1:2. O ile pamiętam to aby je uzyskać przełączasz ogranicznik na obudowie.

kivirovi 

Wysłany: 2011-05-09, 23:21   

Makro mozna osiagnac na wiele sposobow. Tego typu obiektyw w zastosowaniu do makro to jeden z najprostszych i dosc uniwersalnych sposobow. Nada sie do duzych owadow, kwiatow czy plazow. Jesli zas chcesz super makro z odwzorowaniem 1:1 to konwertery przednie, pierscienie i w koncu najdrozsze obiektywy makro.

Mysle, ze ta sigma to jest to dobry wybor na poczatek - tzn. obiektyw ogolnoprzyrodniczy, wycieczkowy. raczej wez APO jesli mozesz.

yggdrassill 

Wysłany: 2011-05-10, 08:06   

warto byłoby też sprawdzić jak będzie działała ta sigma z 10d. Mi kiedyś starsza wersja 70-300 na 20d nie chciała ostrzyć.

Jack7 

Wysłany: 2011-05-10, 19:50   

kivirovi, Witaj, ale czym się różni obiektyw APO od tego SIGMA 70-300/ 4-5. 6 DG MACRO CANON? Wiem że są takie same ale z dodatkiem APO.

yggdrassill 

Wysłany: 2011-05-10, 19:59   

Jack7 napisał/a:
kivirovi, Witaj, ale czym się różni obiektyw APO od tego SIGMA 70-300/ 4-5. 6 DG MACRO CANON? Wiem że są takie same ale z dodatkiem APO.

APO ma szkło apochromatyczne, czyli zmniejszające wady optyczne obiektywów zw. aberacjami chromatycznymi
zamiast kivirovi ;)

Zjak 

Wysłany: 2011-05-10, 22:20   

Wybrałeś Canona, więc za jakiś czas pochwal się fotkami. Jedno jest pewne, że do Canona droższe są obiektywy.
Co do makro 1:2, to nie jest praktycznie makro tylko zbliżenie. Mam analogiczny obiektyw, tylko Tamrona i bardzo go sobie cenię. W tym wątku, na początku pokazałem dwie fotki wykonane tym obiektywem.
Co do tzw. makro to rzecz polega na tym, że po przełączeniu na obiektywie na funkcję makro, obiektyw ostrzy od 0.95m, zamiast normalnie od 1.5m.
Można nakręcić soczewki od przodu, ale jest to zabawa mająca na celu pogorszenie zdjęć.
Już to przerabiałem i soczewki leżą już pewnie kilka lat w szafce. A jeśli ktoś mówi o super makro to tylko 2:1. ;)

Pozdr.

Jack7 

Wysłany: 2011-05-11, 06:26   

Oczywiście Zjak, jak tylko zrobię coś ciekawego to na pewno tu wrzucę :) . Puki co zamówię ten obiektyw co wyżej (APO) i rozpocznę naukę. Z czasem zawsze można nabyć inne obiektywy. Wszystko zależy od tego czy złapię bakcyla ;) Pozdrawiam.

yggdrassill 

Wysłany: 2011-05-11, 07:25   

Zjak napisał/a:
Jedno jest pewne, że do Canona droższe są obiektywy.

no to chyba nie jest do końca prawda ;) wszystko zależy jakie obiektywy porównywać i do jakiego systemu ;)

Peter87 
dawniej batosai

Wysłany: 2011-05-11, 19:00   

Zjak napisał/a:
Mam analogiczny obiektyw, tylko Tamrona i bardzo go sobie cenię.

To ja mam pytanie. Tez planuję zakupić ten obiektyw. I tak- producent podaje, że jest on do np. Canona. Czyli będzie nie tylko pasował, ale i w pełni funkcjonował (autofocus itp. będzie wszystko działało), tak?

kivirovi 

Wysłany: 2011-05-11, 19:03   

Peter87, tak bedzie o ile obiektyw nie bedzie starszy od aparatu. Wtedy, to juz jak spiewala Anita Lipnicka: Wszystko sie moze zdarzyc...

Odpowiedz do tematu