PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 14:08
Lornetka
Autor Wiadomość
Marlut 

otop

Wysłany: 2018-12-11, 22:30   

Jak bardzo fajna ma być ta promocja na Swaro?

inmunis 

Wysłany: 2018-12-12, 09:53   

Miałem Kite Lynx 8x30 i mam Swarka CL Companion 8x30 i powiem tak że obie są dobre. Lynx ma większe pole ale wykonanie jest trochę słabsze w porównaniu do CL. Cena też jest spora między nimi Lynx chyba jakies 2 tyś a Swarek CL ponad 4 tyś. W Swarku jest teraz tak że kupujesz lornetkę i musisz dodatkowo kupić pokrowiec 3 dostępne modele od 500 zł do 700 chyba. Jak będziesz chciał to odsprzedam Ci mojego Swarka którego kupiłem chyba rok temu ( pierwszy w Polsce go miałem) :D ja go nie używam, leży w domu i czeka na lepsze czasy.

48375877_201683764114474_2341378469109170176_n.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 117,82 KB

kivirovi 

Wysłany: 2018-12-12, 12:48   

W podobnej do swara cenie jest Nikon monarch hg 8x30, który jest mniejszy i ogólnie lepszy ale swaro to swaro. Wiadomo. BTW, Na szwendanie się po polach idealna jest 12x50, np Meostar s2.

Marlut, -VAT to chyba fajna :)

Marlut 

otop

Wysłany: 2018-12-12, 16:39   

kivirovi, jestem wielkim admiratorem odliczania VAT ;)
~3200zł za Swaro to prawie darmo.

kivirovi 

Wysłany: 2018-12-12, 17:33   

Marlut, Jesteś pierwszym takim admiratorem jakiego spotkałem ;)
Jakaś tam wojna na promocje się wywiązała, bo Lanius dał również -23% zniżki na Zeiss HT 8x42. Może to jest ten moment, żeby kupić coś podrzędnego...

Jantar 

Wysłany: 2018-12-12, 18:11   

Hej,
a tymczasem od wczoraj użytkuję Eschanbacha 10x42 Sektor D, w wersji poprzedniej od obecnego modelu z otwartym mostkiem. Konkretnie taki model jak tu: https://www.optyczne.pl/8...ct_10x42_B.html

Zdążyłem jedynie wczoraj wieczorem popatrzeć przez okno, porównać z Levenhukiem Sherman Base 12x50 oraz dziś wracając z pracy udało się zatrzymać i tak chwilę przed 16:00 (a więc po zachodzie Słońca) ją sprawdzić.

Tak na szybko i subiektywnie...

1. Obudowa - lornetka jest relatywnie ciężka, kuchenna waga podaje ok. 850g. Robi wrażenie solidnej i starannie wykończonej, przynajmniej z zewnątrz. Pokrętło ustawiania ostrości chodzi lekko, mym zdaniem - zbyt lekko... ale co kto lubi. Przynajmniej łatwo i szybko ustawia się ostrość. Co do chwytu lornetki - tu muszę się chyba przestawić z porro na taką konstrukcję dachówki...
Lornetkowałem nią dziś przy ok. 0*C, może nawet -0,5*. Nic nie parowało.

2. Optyka - rzekłbym - jest przyzwoicie. Obraz ostry, wyraźny.
Aberracja chromatyczna - co mam ukrywać, można dostrzec. Przy poprawnym ustawieniu lornetki względem oczu na mój gust jest niewielka, ale tu i tam ją widziałem. Księżyc dziś bez kolorowych obwódek - w centrum. Przy brzegach oczywiście gorzej, ale to chyba zrozumiałe.
Jasność - generalnie jest przyzwoicie gdy jest jasno (choć względnie)... ale porównywałem z Levenhukiem po zmroku i... w Levenhuku jaśniej :) .
Oddanie bieli - również poprawne, z lekka idzie w kierunku fioletu.

Więcej w tym temacie spróbuję za jakiś czas napisać w recenzjach.

W dużym skrócie - na moje wymagania jak na razie jest dobrze, choć po przesiadce z porro czuję już, że do kilku rzeczy muszę zmienić przyzwyczajenie.

mzksiak 

Wysłany: 2018-12-12, 18:47   

Gdyby nie promocja na swara,to nawet bym o cl nie myślal,skoro jest niezły optycznie lynx,za dużo mniejsza kwotę. Ale pomyślałem podobnie jak marlut,ze będzie prawie jak za darmo 😊 . Immunis dziekuję za propozycje kupna, ale nie sądzę żebyś chciał ją sprzedać dużo taniej niż Jacek,a przedwigilijna oferta jest mocno konkurencyjna 😉
Bardzo kusi ten swar, szkoda ze trzeba będzie jeszcze pasek oddzielnie dokupić, dlatego ciągle nie podjąłem ostatecznej decyzji

inmunis 

Wysłany: 2018-12-12, 21:33   

Ja swoją dostałem tak tanio że nawet promocja u Jacka nie jest lepsza :D ale kup kup fajna zabawka :D

Marlut 

otop

Wysłany: 2018-12-16, 13:35   

Jantar napisał/a:
Eschanbacha 10x42 Sektor D, w wersji poprzedniej od obecnego modelu

Jasność - generalnie jest przyzwoicie gdy jest jasno (choć względnie)... ale porównywałem z Levenhukiem po zmroku i... w Levenhuku jaśniej :) .

Rozwiniesz trochę ten akapit? Aptecznym wyszła bardzo dobra transmisja, domyślam się wiec kiepskiego kontrastu, który daje wrażenie gorszej jasności obrazu.

Jantar 

Wysłany: 2018-12-16, 18:15   

Nie wiem, jak to fachowo określić, ale napiszę tak: gdy jest już odpowiednio słabe światło, po prostu oglądając ten sam obiekt, w Shermanie Base jest jaśniej. Widać nieco więcej. Tylko tyle i aż tyle.
Co do kontrastu, mam zbyt małe porównanie sprzętów, aby się wypowiedzieć.
O ile ostatnio pogoda jest zazwyczaj mocno pochmurna, to w godzinach "dziennych" obserwuję na spokojnie.
A najlepiej, gdyby popatrzył przez to ktoś, kto się bardziej orientuje i ma porównanie, ze swej strony trudno mi więcej dodać...

Odpowiedz do tematu