PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 14:08
Lornetka
Autor Wiadomość
kivirovi 

Wysłany: 2018-02-02, 21:17   

Jasnosc i ostrosc lepsza w ecotonie. Toucan ma mimo wszystko mniej AC.

waldemi 

otop

Wysłany: 2018-02-02, 21:22   

To chyba sprawa ostatecznie przesądzona. Dziękuję wszystkim za pomoc

Avocet 
ornitolog
poznańsko pyra

Wysłany: 2018-02-03, 18:36   

waldemi, patrzyłem przez 2 różne Kowy BD XD i obie były baaaaardzo przyjemne, mocno bym się jednak zastanowił na Twoim miejscu...
statyw Manfrotto 290 xtra + głowica 128 RC
lornetka Zeiss Conquest HD 10x42

waldemi 

otop

Wysłany: 2018-02-04, 09:06   

Avocet napisał/a:
waldemi, patrzyłem przez 2 różne Kowy BD XD i obie były baaaaardzo przyjemne, mocno bym się jednak zastanowił na Twoim miejscu...

Kiedy pisałem że sprawa już przesądzona to miałem właśnie na myśli że chyba jednak będzie to Kowa :)

Rychubil 

Wysłany: 2018-02-24, 13:32   

Witam wszystkich serdecznie.
To mój pierwszy post na forum. Chciałbym się poradzić w wyborze niedrogiej lornetki 8x40/42, w zakresie cenowym mn.w. 300 - 500 zł dla amatora pieszych wędrówek górsko leśnych. Zależy mi w miarę możliwości na dobrym obrazie i szerokim polu widzenia a jeśli to możliwe na niewielkich rozmiarach.
Znalazłem na ten moment takie lornetki ale nie wiem czy to dobre wybory i czy nie ma obecnie czegoś lepszego w tych cenach:
1. Olympus DPS-I 8 x 40
2. Delta Optical Titanium 8x42 (trochę wykracza cenowo)
3. Celestron Nature 8x42 Porro
4. Celestron DX 8X42 Nature
Jeśli jest coś bardziej godnego uwagi, to proszę o sugestię.
Dziękuję

jacekstruski 

Wysłany: 2018-02-24, 15:22   

Jeśli cię interesuje używana a dobra optycznie to na olx jest Opticron imagic 8x42 za 420zł. widać że jest zadbana a jest lepsza optycznie i mechanicznie.

jacekstruski 

Wysłany: 2018-02-24, 15:24   

Nie napisałem że jest lepsza od tych które podałeś.

Rychubil 

Wysłany: 2018-02-24, 15:33   

Dzięki ale używana z Polski nie bardzo, bo mieszkam w UK więc raczej muszę chyba kupić nową. Jedynie może eBay.
Która byłaby najlepszym wyborem z tych co podałem?

Rychubil 

Wysłany: 2018-02-24, 19:00   

jacekstruski napisał/a:
Jeśli cię interesuje używana a dobra optycznie to na olx jest Opticron imagic 8x42 za 420zł. widać że jest zadbana a jest lepsza optycznie i mechanicznie.

jacekstruski napisał/a:
Nie napisałem że jest lepsza od tych które podałeś.

To od których jest lepsza, bo nie zrozumiałem?

Rychubil 

Wysłany: 2018-02-25, 05:45   

Zawężę może moje pytanie, dotyczące wyboru uniwersalnej lornetki, podając moich faworytów:
1. Nikon Action EX 8x40 CF
2. Delta Optical Forest II 8x42
3. Delta Optical Titanium 8x42
Jak byście ustawili je w kolejności od najlepszej pod kątem jakości obrazu?

jacekstruski 

Wysłany: 2018-02-25, 10:07   

Z tych lornetek co piszesz to optycznie najlepsza jest delta titanium druga to nikon ex na końcu delta forest ll. Jeżeli chodzi o mechanikę to raczej nikon. delta ma problem z pokrętłem ostrości przy niskich temperaturach.Na temat pola widzenia się nie wypowiadam mnie nie przeszkadza mniejsze pole widzenia.A opticron imagic jest lepsza od tych co podajesz i występuje w Anglii.

kivirovi 

Wysłany: 2018-02-25, 11:20   

Brakuje informacji do czego ta lornetka...

Ja bym W UK DO nie kupował. Nie kupowalbym tez porro. Budżet proponuje podnieść do £200. Poszukaj angielskich No-name: Hawke, RSPB, Viking. Opticron w UK tez wyjdzie taniej. Jest najtrwalsza z tych wszystkich.

Marlut 

otop

Wysłany: 2018-02-25, 11:41   

Widziałem tylko jednego taniego Opticrona, ale zrobił na mnie całkiem niezłe wrażenie. Optycznie i mechanicznie zbliżony do Nikona EX, zdecydowanie lepszy od Delty.
http://wzrokowiec.com/archiwa/2280

Rychubil 

Wysłany: 2018-02-25, 14:37   

jacekstruski napisał/a:
Z tych lornetek co piszesz to optycznie najlepsza jest delta titanium druga to nikon ex na końcu delta forest ll. Na temat pola widzenia się nie wypowiadam mnie nie przeszkadza mniejsze pole widzenia

W opiniach o nikonie, na optycznych czytałem opinię kogoś, że którą deltę nie wziął, to był podwójny obraz - zdarza się to w delcie?

Pole widzenia, nie ukrywam chciałbym mieć szerokie ale bardziej zależałoby mi żeby była dość duża głębia ostrości.

kivirovi napisał/a:
Brakuje informacji do czego ta lornetka...

Przeznaczenie lornetki głównie, to piesza turystyka górska i leśna, czyli widoki i ptactwo. Oczywiście nie mam zamiaru kupować drugiej lornetki do innych zadań więc czasem będę chciał popatrzeć przez nią w nocne niebo ale to nie priorytet.

kivirovi napisał/a:
Ja bym W UK DO nie kupował. Nie kupowalbym tez porro.

Dlaczego?

kivirovi napisał/a:
Budżet proponuje podnieść do £200. Poszukaj angielskich No-name: Hawke, RSPB, Viking.

Chyba nie chciałbym wychodzić ponad budżet £130 jak w delcie czy nikonie. Na ile lepsze te angielskie co podałeś od nikona i delty i czy nieznający się amator dostrzeże różnicę?

Maci 

Wysłany: 2018-02-25, 15:52   

Jest w stanie ktoś polecić lornetkę dla ornitologa amatora? Przedział cenowy mniej więcej 200-300 zł.

Odpowiedz do tematu