PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 18:11
dylemat - jaki aparat cyfrowy wybrać
Autor Wiadomość
Namor 

Wysłany: 2003-12-11, 07:52   dylemat - jaki aparat cyfrowy wybrać

Jaki aparat cyfrowy sprawdza się przy robieniu zdjęć ptaków, czy macie jakie dowiadczenia. Nie chodzi mi o sprzęt profesjanalny, ale taki powiedzmy do 3-4 tys. Czy ma sens np. telekonwerter.

pzc 

Wysłany: 2003-12-12, 09:27   

jesli chcesz robic zdjecia pticom cyfrzakiem bez przylaczania lunet innych obiektywow do cyfrowego body (inne obiektywy, luneta czy inne okolopodobne to kupa dodatkowa kasy) to zastanow sie nad tym aaparatem

http://www.fotopolis.pl/i...h=1&nrarch=1428

nie wiem czy jest juz na Polskim rynku, cena przywiezionego ze Stanow wynosi 2,6 tys
(tyle ze to cena bez dodatkowych oplat - typu oplaty lotniskowe, wliczony koszt biletu ;) )

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-01-16, 23:05   Aparat - mój dylemat

1. Czy warto inwestować w lustrzanki czy lepiej pomyleć o cyfrówce??
2. Co zrobić aby dobrze zeskanować zdjęcie??

pzc 

Wysłany: 2004-01-17, 13:16   

z ciekawostek - Canon zaprzestaje wlasnie sprzedazy tradycyjnych aparatow fotograficznych na rzecz cyfrowych (na razie tylko w USA, kanadzie i Europie zachodniej) ale tylko patrzec jak dotrze to i do nas. Swiat sie zmienia mocno i szybko.

emzar 
lasowy

Wysłany: 2004-01-19, 11:42   

canon :?: :?: :?: :?: :shock:

Chyba Kodak

emzar 
lasowy

Wysłany: 2004-01-19, 11:56   

a co do skanowania to polecam:
http://www.cso.com.pl/~stopa/technika/index.html

zakladka: Krotki kurs przygotowania zdjec do www.

Jezeli jeszcze nie czytales to warto sie zapoznac, moze cos pomoze :D

Szybszy 

Wysłany: 2004-01-20, 17:38   

Jeżeli cena nie jest barier? to najlepiej kupić cyfrow? lustrzankę. W powszechnym mniemaniu lustrzanka to najlepsza konstrukcja dla aparatu, a niższ? rozdzielczoć w aparacie cyfrowym (w porównaniu ze zdjęciem na tradycyjnej kliszy) z powodzeniem moim zdaniem kompensuj? zalety technologii cyfrowej. No chyba że kto chce wydać album czy drukować plakaty - tutaj trzeba robić zdjęcia albo z bardzo bliska cyfrakiem albo tradycyjnym aparatem.

Wypowiadać się mogę tylko na temat Canona 10D bo takiego używam. Jestem z niego bardzo zadowolony, może tylko za długo myszkuje w warunkach małej iloci wiatła (jakw wszystkie Canony). Dobra wiadomoć to taka, że od niedawna na rynku jest niewiele gorsza a ponad połowę tańsza wersja dziesi?tki, a mianowicie 300D. Gor?co polecam, w USA kosztuje to około $800, w Niemczech pewnie trochę drożej ale na pewno taniej niż w Polsce.

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-02-10, 21:11   

To jeszcze jedno:
Mam zenita 12xp, i nie wiem czy dokupywać do niego częci czy kupić now? lustrzankę??

P.S. Czy można jeszcze dostać akcesoria do zenita (typu obiektywy), czy s? na to jakie normy??

Szybszy 

Wysłany: 2004-02-11, 10:55   

Hubert napisał/a:
To jeszcze jedno:
Mam zenita 12xp, i nie wiem czy dokupywać do niego częci czy kupić now? lustrzankę??

P.S. Czy można jeszcze dostać akcesoria do zenita (typu obiektywy), czy s? na to jakie normy??

Zastosuj "test allegro" - jeli na allegro takie częci s? to znaczy że s? w miarę łatwo dostępne.
Ale i tak zacznij zbierać, do następnej gwiazdki już niedługo :wink:

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-02-11, 12:31   

Mi chodziło o to czy nowe częci maj? tak? sam? normę jak stare??

Szybszy 

Wysłany: 2004-02-11, 13:21   

Hubert napisał/a:
Mi chodziło o to czy nowe częci maj? tak? sam? normę jak stare??

Nie znam się na tym, ale przecież nawet nie oryginalne częci powinny Ciebie urz?dzać, prawda?

emzar 
lasowy

Wysłany: 2004-02-11, 13:28   

Osprzetu do zenita mozna znalezc bardzo duzo (glownie po komisach). Jezeli chodzi o obiektywy to maja one mocowanie na gwint M42. I wszystko co ma taki gwint mozna tam wkrecic (przynajmniej teoretycznie). Sporo ludz korzysta z obiektywow zenita nawet przy lepszym body (np przez przejscowke do canona). Sa o wiele wiele wiele tansze od tych zachodnich. Jakosc jest rozna, jedne sa genialne a inne beznadziejne, kazda sztuke trzeba wiec dobrze obejrzec.

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-02-11, 20:14   

Cytat:
gwint M42

A canon i inne jakie maj? mocowania??

emzar 
lasowy

Wysłany: 2004-02-11, 21:14   

Wiekszosc (moze nawet wszystkie???) nowoczesnych aparatow ma mocowanie typu bagnet, oczywiscie kazda firma ma wlasny standard. Jest to duzo wygodniejsze, umozliwia szybka zmiane obiektywu z jednego na drugi. Dawniej standardem bylo mocowanie na gwint. Nie wiem czy ktos jeszcze produkuje na gwint (poza rosjanami oczywiscie), ale krazy duzo szkla w obiegu wtornym :D . Ja niedawno pozbylem sie mojego starego zenita (zbyt wiele razy mnie zawiodl - taki mi sie trafil model :evil: ) i kupilem od znajomego canona 500 z obiektywem tamron 28-85mm. A ze od zenita zostalo mi troche szkla (standardowy Helios 50mm, jupiter 200mm, konwerter tm2X, pierscienie makro) to szybko nabylem adapter z bagnetu na m42 i dalej moge uzywac starego szkla :twisted: I udalo mi sie jeszcze kupic obiektyw sigmy 400mm/6.3 (niestety troche ciemny) na gwint m42. Jak bym chcial to kupic firmowe i na bagnet to :shock: :shock: :shock: Musze jeszcze troche popracowac i dostac podwyzke aby o czyms takim marzyc...

kivirovi 

Wysłany: 2004-03-06, 16:56   

Hej
co do zenita to swojego dwa mies. temu popsulem i stanalem przed podobnym wyborem. Kupilem ricoh na allegro za 350zl bo mial przesow filmu i preselekcje przeslony co usprawnia niebywale prace. Rozwazalem tez mnustwo aparatow na m42. Mnie chodzilo o dokrecenie obiektywu lustrzanego MTO (tez z allegro) i z ricohnem to gra swietnie przez przejsciowke. dzieki rezygnacji z zenita mam 2x wiecej ostrych zdjec na kliszy, jak tez 2x wiecej w miare dobrze naswietlonych. Poza tym moge robic przy czasach powyzej 1/30, co sie czasem sprawdza, a z zenitem nie wychodzilo nigdy.

co do obiektywow, to zalezy od ciebie, na m42 jest sporo, ani z 300mm ani z zoomem nie ma problemow. Jesli jednak wiesz, ze stac cie bedzie na obiektywy af, to pomysl o tym. Nie kupuj af, jak nie masz na obiektywy, manualne z af to katorga!
pozdr.

Odpowiedz do tematu