PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 18:11
dylemat - jaki aparat cyfrowy wybrać
Autor Wiadomość
Anem 

Wysłany: 2004-03-19, 11:38   

Mogę ci powiedzieć, że kiedy ja chciałem kupić mojego cyfrzaka, to w grę wchodziły następuj?ce modele:

Olympus c-740UZ
Minolta Dimage Z1
Kodak DX 6490
FujiFilm FinePix S5000

Wszystkie kosztuj? od 2000-2300 i maj? 10x zoom optyczny. Na takim mi zależało, więc nie interesowałem się innymi.

Głosy co do wyższoci którego z tych modeli nad pozostałymi s? baaardzo mocno podzielone. Pytałem w wielu miejscach i w każdym mówili inaczej. :) Zdecydowałem się na Olympusa i jak na razie nie żałuję.

...::FOTOP::... 

Wysłany: 2004-03-25, 18:55   

A ja polecam mojego FUJIFILM s7000 z 12 MP - cena 3200 - ja potrzebowałem fakturę. Na allegro albo w innych sklepach bez faktury kupisz sporo taniej - Nawet za ok. 2000 zł.

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-03-26, 07:04   

...::FOTOP::... napisał/a:
[...]Nawet za ok. 2000 zł.

:shock:

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-03-26, 07:43   

Otoz to wlasnie ;) Kasa ogromna i przy zakupie cyfraka bede musiala wydac oszczednosci zycia. Bardziej przymierzam sie do Nikona CP 4500 z wewnetrznym zoomem. Podobno dobry do digiscopingu. Wiekszosc zagranicznych digifotografow poleca wlasnie ten aparat, ale w Polsce jakos cicho na ten temat. Przyznaje, ze nadal mam dylemat. Cyfrak potrzebny mi "dopiero" na wakacje, w okolicy przelomu czerwca/lipca (wczesniej sie pewnie sesja nie skonczy ;) ). Matryce ma 4MP, ale zdejcia wydaja sie dobre...

Prosze o opinie ;)

[i] Winer [i]

tomax 

Wysłany: 2004-04-02, 21:53   

Koszt cyfrowki jest potworny.Nie lepiej kupic w te miejsce tania,dobra lustrzanke?Dobry japonski manual to gora 400zł, a cos z AF i w miare nowe-nawet 800zł. Roznica cen nie zrekompensuje oszczednosci na kliszach przez dluzszy czas, a ze zwyklego negatywu i plakat czasem wyjdzie:) Mozna nie robic odbietek od razu tylko utrwalac film i brac zdjecia na CD. Przegladam w kompie, ktore OK i robie dopiero odbitki. Odchodzi mi ewentualne skanowanie i jest taniej. Zreszta kazdy ma swoje zdanie:)

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-04-04, 12:03   

Tak, tylko ze ja nie chce sie bawic w fotografie przyrodnicza sensu stricto a dokumentacyjna ;) Nie mam umiejetnosci zeby miec powiedzmy 80% dobrych zdjec ptakow na zwyklym aparacie. Na cyfraku zawsze moge przejrzec i skasowac. Jest maly i lekki - przy moim srednio 5-kilowym plecaku terenowym jest to duza zaleta ;) I nie jestem pewna, czy te klisze sie kalkuluja. Ile kosztuje takie komputerowe "skanowanie" na plyte? Bo szczerze mowiac nie mam pojecia. Wywolanie samego filmu bez odbitek to 4-5zl.

Ktos niedawno pisal o aparacie z 10x zoomem optycznym. Postaram sie przejrzec starsze tematy jak bede miala czas. Ciekawi mnie co to byl za model i jaka mial matryce. Skoro mam okazje sprowadzic sobie z Niemiec ok. 400zl taniej to moze warto pomyslec o czyms takim...

[i] Winer [i]

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-04-04, 12:09   

Cytat:
10x zoomem optycznym

ten zoom jest dobry własnie do fotografii dokumentacyjnej, ja mewe białogłow? i rycyka robilem włanie takim zoomem, doprawionym 4x zoomem cyfrowym. Szczerze to bardziej opłaca się kupić kamerę z możliwocia robienia zdjęć. Zoom może być nawet 20x optyczny i 700x cyfrowy. To daje 14 000 x zoom.

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-09-28, 07:04   

kessy w zagadce Anema napisał/a:
Chyba objawia nam się nowy talent fotograficzny [...]

I nic się nam nie pochwalił :?: . Anem przyznaj się czym teraz pstrykasz :?:

Anem 

Wysłany: 2004-09-28, 09:00   

Cytat:
Anem przyznaj się czym teraz pstrykasz

Pstrykam tym czym pstrykałem czyli Olympusem c - 740 ultra zoom, ale tym razem obiekt był znacznire bliżej. ;)

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-09-28, 09:08   

Anem napisał/a:
[...]Pstrykam tym czym pstrykałem czyli Olympusem c - 740 ultra zoom, [...]

a czy to prawda że Olympusy s? pr?dożerne :?: jakie masz akumulatorki (marka i jakiej pojemnoci) i na ile pstyknięć CI wystarczaj? :?:

Anem 

Wysłany: 2004-09-28, 14:40   

Cytat:
a czy to prawda że Olympusy s? pr?dożerne jakie masz akumulatorki (marka i jakiej pojemnoci) i na ile pstyknięć CI wystarczaj?

Nie narzekam na jaki straszny pobór pr?du i na to, ze muszę bardzo często je ładować. Mój aparacik pracuje na 4 akamulatorkach Energizer 2100 mAh. Wada jest taka, że najlepiej je ładować niemal od stanu "0" (tak zreszt? jak starsze baterie do komórek) więc zawsze dobrze jest mieć ze sob? zapasowy zestaw zwykłych paluszków alkalicznych na wszelki wypadek gdyby się wyładowały.

Co do iloci zdjęć które można pstrykn?ć na "jednych bateriach" to sam nie wiem dokładnie, bo nigdy jeszcze nie wyczerpałem baterii na jednym wyjeĽdzie. Jeli będ? to zdjęcia robione z lamp? błyskow? to oczywicie będzie ich mniej, niż takich bez lampy. S?dzę, że z lamp? spokojnie mógłbym pstrykn?ć cał? moj? 128 mb kartę na której mieci się 160 - 180 fotek. Bez lampy... raz zrobiłem ponad 300 i baterie się jeszcze miały całkiem dobrze.

[ Dodano: 2004-09-28, 14:41 ]
Może się jeszcze Hubert wypowie, bo jeli mnie pamięć nie myli to on też ma Olka c740UZ.

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-09-28, 19:45   

Ja też nie nażekam na pr?do żernoć. Baterie wytrzymuj? całkiem sporo, ale zawsze na wszelki wypadek należy mieć przy sobie zapasowy zestaw baterii.

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-10-07, 15:25   

przy wyborze aparatu cyfrowego dobrze jest też zwrócić uwagę na zastosowany w nim typ karty pamięci. Wspomniany przez Winera Olympus używa kart typu xD Picutre Card. Akurat ten typ karty jest sporo droższy od swoich odpowiedników zgodnych ze standardem CompactFlash czy SecureDigital a większoć aparatów ma w standardzie karty o pojemnoci 16 Mb na których niewiele fotek można zmiecić :? .

Przykład 1 (ceny z VAT-em),
    karta 256 Mb firmy Transcend:
  • w standardzie xD-picture card będzie kosztowała - 534 zł
  • w standardzie Secure Digital (SD) i MultiMedia Card (MMC) - 276 zł
  • a w standardzie Compactflash - 335 zł.

Przykład 2 (ceny z VAT-em)
    karta 128 Mb firmy Lexar:
  • w standardzie xD-picture card będzie kosztowała - 294 zł
  • w standardzie Secure Digital (SD) i MultiMedia Card (MMC) - 199 zł
  • a w standardzie Compactflash - 149 zł

Jak chyba widać jest różnica
na podstawie Foto-Video Digital nr 9/2004

Anem 

Wysłany: 2004-10-10, 22:50   

Ja za moj? 128 mb xD-picture firmy Olympus zapłaciłem co koło 250 PLN

Odpowiedz do tematu