PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 18:11
dylemat - jaki aparat cyfrowy wybrać
Autor Wiadomość
Hubert 

otop

Wysłany: 2004-03-08, 21:51   

Czy jest taka cyfrówka, która nie jest doć droga i ma funkcje makrofotografii??

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-03-08, 22:02   

Nikon Coolpix 4500 - od 2 cm - od 2500zl :mrgreen:

[i] Winer [i]

iczek_rys 

Wysłany: 2004-03-08, 23:43   

Hubert - z twoich pytan jasno wynika, ze z fotografia to wiele wspolnego dotad nie mailes.
Bez urazy, ale proponuje abys poczytal roche nawet najgorsze polskie pisma fotografczne (bo w Polsce sa tylko same zle !), potem kupil ze dwie ksiazki i wowczas po zapoazniu sie z literatura wrocil do tematu zakupu aparatu.
Twoje pytanie sa fundamentalne i porownujac do innych dziedzin to tak jakbys pytal o zakup samochodu, nie wiedzac ile zwyklke samochod ma kol...? :)

Zyczliwie doradzam blizsze zapoznanie sie z materia jaka jest techniczna strona fotografii, bo jesli kupisz aparat juz teraz to mozesz sie srodze rozczarowac, poniewaz ilosc dostepnych w nim funkcji tylko utrudni ci prace.
Ale juz na wstepie radze abys myslal o systemie rokujacym nadzieje za rozwoj. Tym systemem nie jest z pewnoscia Zenit ! Z cala sympatia to cofanie sie do epoki kamienia lupanego !
Najp[ierw jednak zbadaj temat o ktory pytasz.... ulatwisz sobie zycie i sam znajdziesz odpowiedzi na te podstawowe pytania.

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-03-09, 11:55   

Zenitem można robić bardzo dobre zdjęcia, tyle że trzeba mieć niezły obiektyw. To prawda, z fotografi? nie miałem zbyt wiele do czynienia, dlatego pytam się o takie rzeczy na forum, przecież ono od tego jest. Z aparatami cyfrowymi to trzeba w większoci umieć guzik wcisn?ć i do opcji wejć... Co do ksi?żek, to czytałem o fotografowaniu, i bynajmniej o cyfrówkach tam nie było.

emzar 
lasowy

Wysłany: 2004-03-09, 14:41   

kessy napisał/a:
od 2500zl :mrgreen:

jak widac niedroga jest pojeciem wzglednym :cry:

kessy 

Wysłany: 2004-03-09, 14:46   

No przeciez zartowalam ;) Chce sobie kupic dobrego cyfraka, owszem, ale wydam na to wiekszosc swoich oszczednosci z ostatnich kilku LAT.
Mysle tylko teraz tylko jaki model...

[i] Winer [i]

emzar 
lasowy

Wysłany: 2004-03-09, 16:22   

kessy napisał/a:
No przeciez zartowalam ;) Chce sobie kupic dobrego cyfraka, owszem, ale wydam na to wiekszosc swoich oszczednosci z ostatnich kilku LAT.
Mysle tylko teraz tylko jaki model...

dobra, dobra, juz ja tam swoje wiem :mrgreen:

kessy 

Wysłany: 2004-03-09, 16:51   

:roll:
Twoja sprawa ;)

[i] Winer [i]

kivirovi 

Wysłany: 2004-03-11, 13:25   

iczek troche przesadza.
system to nie zona i nie musi byc zaraz na cale zycie.
Kup sobie obiektyw porob zdjecia, zamiast wedle jego porady cztac ksiegi o tym jak inni robili zdjecia. Jak juz troche porobisz to napiszesz post co dokupic, jak poprawic to czy tamto itd. droga przed toba dluga i przyjemna, powodzenia.

Szybszy 

Wysłany: 2004-03-11, 13:49   

Można też pożyczyć od znajomego 8)

A co do ksi?żek to nie widziałem ostatnio dobrej - sugeruję przejrzeć 4-płytowy poradnik National Geographic. Hubert - mogę Ci go pożyczyć (nie pamiętam czy to VCD czy DVD)

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-03-15, 18:01   

Dobra, może mi kto doradzi.
Szukam ccyfrówki o takich parametrach:
-zoom optycczny 4-5x
-funkcja makrofotografi (opcjonalnie supermakro)
-jaka niezkorsza matryca
-najlepiej bez zoomu cyfrowego (co raczej jest nie molżiwe)
-wymienna karta pamięci
-mozliwoć somodzielnego ustawiania parametrów (przesłona, ostroć, czas nawietlania itd.)
Znacie co takiego w miare nie drogiego??

Szybszy 

Wysłany: 2004-03-15, 19:27   

Nie znam ale polecam dpreview.com albo jeszcze lepiej napisać post na usenecie na liscie rec.foto.pl (bramka np. przez niusy.onet.pl lub gazeta.pl/usenet) i po jednym dniu będziesz miał kilkanascie propozycji

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-03-17, 19:03   

wysłałem parę dni temu i nie miałem jak dot?d żadnej propozycji.

Anem 

Wysłany: 2004-03-19, 10:00   

Ja mam od jakichs 4 miesięcy Olympusa C-740 Ultra Zoom 10x optyczny; 3x cyfrowy; matryca 3 z kawałkiem mln. pixeli; zarówno automatyczne tryby jak i możliwoć manualnego ustawiania parametrów (przesłona, ISO, itp.) tryby makro i supermakro; zdjęcia nocne; funkcja panorama; karty pamięci xd-picture od 16MB do 256MB.

Aparat jest jak na swoj? cenę, która wynosi ok 2000 PLN na prawdę dobry. Do zdjęć z maksymalnym zoomem niezbędny jest statyw, bo ciężko utrzymać aparat bez drgań. Tak na prawdę, to dotychczas mało go sprawdziłem, ale jak się zrobi cieplej, to pójdzie w ruch.

Polecam.

P.S. Ostatnio w jakij gazecie ogl?dałem testy aparatów i w swojej klasie, znaczy w klasie aparatów z 10x zoomem, 3 mln. matryc? i cen? 2000-2500 był najlepszy.

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-03-19, 10:49   

ooooo dobrze wiedzieć... bo przymierzam sie do nabycia drog? kupna jakiego cyfraka włanie w tym przedziale cenowym

Odpowiedz do tematu