PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 14:13
Dobre aparaty cyfrowe
Autor Wiadomość
maciek 

Wysłany: 2004-05-09, 22:23   Dobre aparaty cyfrowe

Potrzebuję Waszych opinii na temat aparatów cyfrowych, służ?cych głównie do fotografii przyrodniczej. Zamierzam sobie tak sprzęt sprawić ale do tej pory działałem jedynie na tradycyjnym sprzęcie (Canon EOS 650) i jednym cyfraku (pożyczonym) Minolta Dimage A1.

Jakie według was modele s? najlepsze? No i na co zwrócić uwagę przy kupowaniu aparatu przeznaczonego do robienia zdjęć przyrodniczych? Napiszcie jakiego sprzętu używacie i co o nim mylicie.

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-05-09, 22:54   

Maciek, proponuje Ci przejrzeć już zamieszczone tematy.
Cytat:
[...]Jakie według was modele s? najlepsze[...]

pewnie te koszutuj?ce ponad 5 tys. PLN
Cytat:
[...]No i na co zwrócić uwagę przy kupowaniu aparatu przeznaczonego do robienia zdjęć przyrodniczych[...]

przydaje sie aparat ze stabilizacj? obrazu. Nie ukrywam, że jestem laikiem w tej dziedzinie więc więcej już nie pisze :/
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2004-05-09, 23:04   

moim zdaniem pytania o takie aparaty kieruj do Szybszego, Mopka,Adama Tarłowskiego, oni robi? sporo zdjęć cyfrówkami.

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-05-09, 23:28   

Zdjęcia przyrodnicze:
-duża matryca
-stabilizator lub statyw
-teleobiektyw (ptaki)
-jaki uniwers. z funkcj? makro (owady i roliny)
-funkcjonalnosć
To jest potrzebne do zdjęć przyrodniczych, które maj? być bardzo dobre.

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2004-05-09, 23:38   

no własnie,zapomniałem dodać ze Hubert z Namorem robi? zdjęcia fajn? cyfróweczk? :mrgreen:

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-05-09, 23:41   

Dobrze powiedziane, fajna cyfróweczka. Tylko ze zdjęciami gorzej :D .

maciek 

Wysłany: 2004-05-10, 07:36   

Super, tylko dalej nie wiem o jakim modelu pomyleć... Szczerze mówi?c ta Minolta, któr? miałem w ręku robiła super zdjęcia, dla ciekawoci powiększyłem niektóre do formatu 25x38 i nie widzę różnicy między jakoci? z mojego EOS-a. Tyle że nie mam porównania co inne cyfraki potrafi?. Może w tej cenie znajdzie się co o wiele lepszego?

Gajowy 

Wysłany: 2004-05-10, 10:31   

a co powiecie o canonie 300D :roll: tylko nie wiem czy on ma stabilizator...i kosztuje ok. 5 tys. z podstawowym wyposażeniem...

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-05-10, 10:50   

mój typ to Panasonic Lumix DMC-FZ10, 12 x zoom optyczny ze stabilizacj? obrazu i takimi tam bajerami. koszt na allegro od 2.600 PLN
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

tomax 

Wysłany: 2004-05-10, 10:54   

A ja sadze,ze roznica w cenach miedzy cyfrowka, a kliszami ich wywolaniem jest jeszcze tak duza, ze chyba nie warto na razie myslec o cyfrowce do profesjonalnych zdjec. Prosty rachunek- EOS300D+tele300 - okolo 5500zł. Proste body AF canon i tele300 - max 900zł (body uzywane, idealne) - Roznica 4600zł. (A mozna kupic manuala i tele 300 za ok.450zl). Wywolanie kliszy, klisza,odbitki i skan na CD - maxymalnie 50zł, ale mozna znalezc , domowic sie taniej. 4600/50 =92- po tylu kliszach koszty sie zrownaja. Nie licze odbitek z cyfry. Trzeba jeszcze pamietac o jakosci na powiekszeniach, kartach pamieci. Pewnie kiedys tez sie przesiade na cyfre, ale bedzie to wtedy gdy cena takiej z matryca wielkosci klatki filmu bedzie nie z kosmosu.
Po za tym jak z takim cackiem jechac pod namiot? Isc w teren? Wiecej pewnie bym myslal jak go nie uszkodzic,stracic niz o ptasiorach :D

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-05-10, 17:23   

ta, tyle że tele 300 to można sobie wróble pstrykać...

maciek 

Wysłany: 2004-05-10, 19:40   

Bardziej niż na dużej ogniskowej zależy mi na dopracowanym trybie makro oraz na żywotnoci baterii i możliwoci pracy w niskich temperaturach.

Jak już pisałem Minolta A1 by mi pasowała tyleże w jest jeszcze doć droga no i może wtej cenie s? aparaty o lepszych parametrach?

tomax 

Wysłany: 2004-05-10, 19:56   

Hubert napisał/a:
ta, tyle że tele 300 to można sobie wróble pstrykać...
- :D :D pogadaj z zawodowcami czym robia, poczytaj o glebi ostrosci w teleobiektywach.
Poczytaj np. tu
Sporo zdjec robionych jest wlasnie obiektywami 300mm. Maja jeszcze w miare glebie i zblizenie x6 nie jest wcale male. Dobra kryjowka, zamaskowanie i 300mm moze sie okazac za dlugie. Rozmawialem raz z zawodowcem (pstryka dla Nat.G.) i stwierdzil, ze 700mm to dla niego max i czesto jest za dlugie.

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-05-10, 22:38   

To dlaczego ty robisz 1000??

...::FOTOP::... 

Wysłany: 2004-05-11, 11:56   

A ja wam napiszę tak: napaliłem się na pocz?tku na canona 300D - potem zaczęły wchodzić na rynek nikony i inni producenci z nawet 8MP - zdecydowałem się na FUJI S7000 - cena wymarzona i 12MP - druk w formacie A3+ :) )))) - kto go pokona ??? 8)

Odpowiedz do tematu