PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 14:13
Dobre aparaty cyfrowe
Autor Wiadomość
erise 

Wysłany: 2016-10-22, 20:03   

Czesc
Od jakiego czasu interesuje sie fotografia amatorska, czytalam troche artykulow i pare ksiazek na ten temat. Przez ten czas udalo mi sie uskladac troche pieniedzy na zakup aparatu fotograficznego. Zastanawiam sie nad zakupem Panasonic Lumix DMC-FZ1000 moze ktos tutaj posiada ten sprzet i wypowie sie jak sprawdzi w robieniu zdjec w plenerze. Dodatkowo chcialabym sobie kupic jakas wytrzymalam torbe do tego aparatu, widzialam spory wybor w tym sklepie http://fripers.pl/c/torby-i-plecaki/ tylko nie wiem za bardzo co wybrac. Polecicie mi jakas wytrzymala tak do 200zl powiedzmy? Z gory dziekuje.

JerrY 

Wysłany: 2016-10-23, 13:05   

Myślę, że taki zaawansowany kompakt to bardzo dobry wybór na początek. Profesjonaliści też pozytywnie się o nim wypowiedzieli http://www.optyczne.pl/27...dsumowanie.html

erise 

Wysłany: 2016-10-23, 15:29   

Dziekuje bardzo za link do recenzji, zabieram sie za czytanie :)

kivirovi 

Wysłany: 2016-10-25, 11:41   

W swoim czasie sie na niego nakrecalem ale po obejrzeniu odpuscilem: zoom jest tam sterowany elektronicznie i bardzo plynnie ale wolno sie wysuwa. Nie ma wiec mowy o szybkim uzyciu. Ja planowalem dodatkowo uzywac go z konwerterem Raynox 2.5x. Poza tym aparat zrobil na mnie bardzo dobre wrazenie. Glowna funkcja podnoszaca cene jest filmowanie 4K.

michałkiewicz 

Wysłany: 2018-01-16, 12:33   

Poszukuje aparatu ultrazoom jako lżejszej alternatywy dla lustrzanki (którą posiadam).
Cel: "do wszystkiego" :) , możliwość udokumentowania krajobrazu, ludzi, ptaka w locie, owada i tropów ssaków bez zmiany obiektywu w terenie.
Myślę o Nikonie p900. Czy polecacie coś równie dobrego (i tańszego) lub lepszego (nieznacznie droższego)?

kivirovi 

Wysłany: 2018-01-16, 23:35   

P900 ma najwiekszy dostepny zoom. Zwykle to jest glowna przyczyna tego wyboru. I jest bardzo czesto wybierany do przyrody. Jesli chcesz mniejszy zakres, to oczywiscie nie ma problemu, zeby znalezc taki aparat. Wydaje mi sie, ze jednak P900 wiele mniejszy od lustzranki nie bedzie. To raczej bedzie zastepstwo lustrzanki, no chyba ze masz D5 :)

Z malych z zoomem to sa aparaty typu A900 ale to juz znacznie gorsza jakosc i obsluga jak kompaktu..

michałkiewicz 

Wysłany: 2018-01-17, 10:41   

Dzięki,
masa i tak jest sporo mniejsza niż lustrzanki z długim tele. Bardziej chodzilo mi o uniwersalność (bez zmiany obiektywu) i wiekszą mobilność podczas noszenia zestawu: lornetka + luneta + aparat + plecak.

kivirovi 

Wysłany: 2018-01-17, 15:27   

Moze sie myle, ale wyglada mi na to, ze szukasz dla lustrzanki miejsca na strychu (historii). Moim zdaniem P900 zastapi ci lustrzanke przy dokumentacyjnych zdjeciach nawet odleglych ptakow stacjonarnych, zawsze tez mozesz sie posilkowac statywem. powinien tez bez problemu radzic sobie z malymi ptakami blisko.

Natomiast z zoomu powyzej 400mm nie skorzystasz w razie slabej pogody z reki a przy ptakach w locie tez bedzie ciezko.

Tak jak pisalem wczesniej, P900 to dobry i popularny aparat. Pisze to po to, zeby sie zastanowil, czy az taki zoom jest ci potrzebny oraz czy nie chcesz nowego obiektywu do lustrzanki (400mm?) albo nowego aparatu- hiperzooma premium (Panasonic lub Sony)...

Odpowiedz do tematu