PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 14:13
Dobre aparaty cyfrowe
Autor Wiadomość
Derwal 

Wysłany: 2016-03-16, 21:44   

Do tej pory kilka razy wykonywałem zdjęcie dokumentujące obserwację i męczyłem się zestawem "telefon+lornetka". Od dzisiaj pomagać sobie będę Canonem SX50. Po pierwszym spacerze wiele powiedzieć nie mogę, ale raczej lornetki już nie będę brać w teren ;-) Żadnego "atlasika" dzisiaj nie zrobiłem. Aparat przede wszystkim do dokumentacji i gdyby mi się udało zrobić jakieś przyzwoite zdjęcie to wpakuję je tutaj Na dziś dzień kilka obrazujących "potencjał". Dziękuję polecającym ten aparat.

Hubert 

otop

Wysłany: 2016-04-17, 10:10   

Pytanie do osób śledzących rynek ultra-zoomów - pojawiła się może ostatnio jakaś ciekawa alternatywa? Aparat głównie na ptaki, na cenę póki co przymknijmy oko ;) .

czajka89 

Wysłany: 2016-05-06, 19:42   

Nikon wypuścił nowy ultra-zoom coolpix p900 z 83-krotnym zoomem optycznym. Jestem bardzo ciekawa testów.

78 

Wysłany: 2016-05-07, 08:42   

Od roku używam Lumixa Fz-72. Przyzwoity aparat za przyzwoita cenę.

Todus 

Wysłany: 2016-05-08, 17:04   

Od dwóch miesięcy używam Coolpixa P900 i jestem z niego bardzo zadowolony. Ogromny zoom daje doskonałe możliwości przy dokumentowaniu obserwacji. Jednak przy obiektach w ruchu, szczególnie na dużych powiększeniach ciężko uzyskać zadowalające efekty. Jaskółki i rybitwy są dla niego za szybkie. W załącznikach kilka strzałów, wszystkie z ręki.

Digi24 

Wysłany: 2016-07-11, 13:14   

Skłaniałbym sie ku Nikonowi natomiast tanio nie będzie. Wszystkie ultra-zoom'y mam od nich i zawsze robiły różnicę http://digital24.pl Po prosu swietny sprzęt!

Emen 

Wysłany: 2016-08-20, 17:11   

Używam Nikon Coolpix P900 od wiosny. Nawet nie był drogi, udało mi się znaleźć ofertę poniżej 2 tysięcy. Oczywiście cały czas się go uczę, ale na razie jestem zadowolony. Zoom - potęga! Z murku w ujściu Wisły na prawym brzegu (od Mikoszewa) fotografowałem foki leżące na łasze - kto był, ten wie, jaka to odległość. Tu już bez statywu się nie dało, ale rybitwy na wyspie spokojnie fociłem z ręki. W locie rzeczywiście trochę trudniej, ale jak się człowiek uprze....
Plusem jest duża szybkość - odpala się błyskawicznie, szybko łapie ostrość. No i, jak to kompakt - z maksymalnego zoomu do funkcji makro można przejść jednym ruchem pokrętła, nie zmieniając pozycji. Przy lustrzance niemożliwe :)
Minusy to kiepskie wyważenie - leci na pysk okrutnie, długo uczyłem się go trzymać. Jest stosunkowo delikatny, co przekłada się na wagę, choć i tak lekki nie jest. No i bateria - czytałem opinie, że słaba, ale mnie wytrzymała półtora dnia ostrego focenia, więc nie jest najgorzej.

Szoguniasty 

otop

Wysłany: 2016-10-16, 10:20   

Cześć,

Chciałbym spytać o wybór filtru i osłonę przeciwsłoneczną do coolpix p900. Filtr znalazłem taki : http://www.cyfrowe.pl/apa...ital-67-mm.html

Co o nim sądzicie ? Jaką osłonę możecie polecić ?

Pozdrawiam.
Tylko to, co rozumiemy;
Będziemy rozumieć
Tylko to, co poznamy."

kivirovi 

Wysłany: 2016-10-16, 11:15   

Nad oslona to się można zastanowić sa np dosc poreczne gumowe... ale ja jestem generalnie przeciwnikiem filtrów. Tan zalinkowany jest chyba dobry, tylko generalny pomysł używania jakiejś szybki z przodu pogarszającej jakość obrazu i o wartosci 10% aparatu wydaje mi się niezrozumialy.

Szoguniasty 

otop

Wysłany: 2016-10-16, 12:35   

Czyli wg Ciebie to zbędne akcesoria bez których obejdzie się aparat ? Jakbyś mógł podać z doświadczenia zalety i wady filtrów ;)

Pozdrawiam.
Tylko to, co rozumiemy;
Będziemy rozumieć
Tylko to, co poznamy."

kivirovi 

Wysłany: 2016-10-16, 13:19   

Pogarszaja jakosc obrazu.

Daja zludna ochrone przed uderzeniami. Generalnie od tego jest jednak dekielek. Zwroc uwage, ze lornetki i lunety sa bardziej narazone na uszkodzenia, a nikt do nich nie zaklada filtra... Oslona to czesciowo tez zapewni ochrone. Ale generalnie aparaty szybciej się starzeja niz tluka. Za 3 lata zaczniesz szukać nowego...

Generalnie, jest to pierwszy gadżet jaki ci wciskając przy zakupie aparatu. Osłoną zresztą tez przydaje się rzadziej niż większość ludzi sadzi, a jest dość upierdliwa w noszeniu.

Marlut 

otop

Wysłany: 2016-10-16, 17:51   

Szoguniasty napisał/a:
Czyli wg Ciebie to zbędne akcesoria bez których obejdzie się aparat ? Jakbyś mógł podać z doświadczenia zalety i wady filtrów ;)

Pozdrawiam.
Filtr jako ochrona obiektywu może się przydać jeśli fotografujesz rajdy samochodowe, kolarstwo górskie czy podobne dyscypliny, gdzie istnieje realna szansa uderzenia jakiegoś odprysku w obiektyw. Wadą tanich filtrów jest jakość wpływająca negatywnie na zdjęcia a drogich... cena.
Natomiast osłona przeciwsłoneczna to bardzo przydatny wynalazek.

JerrY 

Wysłany: 2016-10-16, 21:09   

Hm, z tego co czytałem na optyczne.pl spadek jakości zdjęć przy niedrogich (nie najtańszych) filtrach jest pomijalny.l Za to strach jak się o coś puknie w terenie dużo mniejszy. Nie wiem czemu odradzacie filtry, moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie - szczególnie przy niewymiennej optyce (zaawansowane kompakty)

Marlut 

otop

Wysłany: 2016-10-16, 21:38   

Nie przypominam sobie bym uderzył o coś przednią soczewką, raczej bokiem obiektywu czy samym aparatem. Oczywiście jeśli ktoś chce to bardzo proszę, ja jednak zdecydowanie polecam osłonę przeciwsłoneczną.

JerrY 

Wysłany: 2016-10-17, 20:05   

I tam, nie raz w terenie odkłada się aparat a to tu, a to tam. Czasem się pulknie o skałkę, czasem się z czegoś zsunie itp. itd. Ja polecam, nie raz się dzięki tej ochronie "udało".
Pzdr

Odpowiedz do tematu