PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 14:13
Dobre aparaty cyfrowe
Autor Wiadomość
emzar 
lasowy

Wysłany: 2005-02-25, 18:56   

amikosik napisał/a:
Dzisiaj zauważyłem wyprzedaż w KodakExpress i nikon coolpix 4500 za 1765zł. Mylałem że ten cooltowy nikon już jest dostępny tylko z drugiej ręki.

a czy ma jakiegos nastepce?

amikosik 

Wysłany: 2005-02-25, 19:43   

... nie bardzo.

zwirek 

Wysłany: 2005-02-27, 03:56   

Skoro mowa o aparatach cyfrowych to ja mam pytanko do specjalistów :D W jakich cenach oscyluj? w miarę dobre aparaty cyfrowe :?: Tylko chodzi mi o realne ceny, któr? mógłby wyłożyć "biedny" student :?: :wink:
Interesuj? mnie nie tylko cyfrówki, ale mog? być również lustrzanki :D Będę wdzięczny za każd? odpowiedĽ i radę w zakupie aparatów :!:

amikosik 

Wysłany: 2005-02-27, 22:00   

Dzi byłem na giełdzie z zapamiętanych cen to
Photon 484 kosztował 700zł
Panasonic FZ20 2100-2600
Minolta A2 -2990zł
A tak to poszukaj na allegro. Ceny na giełdzie będ? porównywalne.

maciek 

Wysłany: 2005-02-28, 10:39   

zależu do jakiej ceny chcesz kupić aparat no i na jakich parametrach Ci zalezy? czy ma byc dobry zoom czy dobre makro, czy mozliwoć ustawień manualnych itp. Sprecyzuj trochę swoje zapotrzebowanie...

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2005-03-02, 00:04   

maciek napisał/a:
czy ma byc dobry zoom czy dobre makro, czy mozliwoć ustawień manualnych
co to zoom to wiem :P ... ale co to dobre makro to już nie ... może nakrelilibycie trochu laikowi na co zwracać szczególn? uwage w aparatach cyfrowych i podstawowe pojęcia :roll: :oops: :?:

Hubert 

otop

Wysłany: 2005-03-02, 15:33   

Makro to funkcja służ?ca do fotografowania małych obiektów, np. owady czy roliny.

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2005-03-02, 15:59   

Hubert napisał/a:
Makro to funkcja służ?ca do fotografowania małych obiektów[...]

może nie tyle małych co z bliskiej odległoci (rzędu 5 cm)
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

KuBa 

Wysłany: 2005-03-06, 18:53   

panowie a co mylicie o HP Photosmart 945 ???

Hunt 
Sławomir Rykiel

Wysłany: 2005-03-10, 15:52   

KuBa HP Photosmart 945 to doc fajna maszynka, jednak proponował bym zwrócić uwage na Fuji S5500 obecnie do dostania za około 1200 zł. 10 ktotny zoom o zakresie ogniskowej od 37 do 370 mm (dla 35mm) (HP kończy się na 300mm) czyni? aparat bardzo przyjemnym w użytkowaniu do maszych celów, nie bez znaczenia jest też bardzo małe opuĽnienie od wcinięcia spustu migawki do wykonania zdjęcia.

We wczeniejszym pocie kto wspomiał o Panasoniku FZ 10, jego następca FZ 20 o kosmicznej ogniskowej kończ?cej się na 432mm (dla 35mm) stabilizacji obrazu, i co co zostawia cał? konkuręcje w tyle, mianowicie stałe wiatło(2.8) na całej długoci, twoż? aparat niezwykle ciekawym. Czynniki ta czyni? wg. mnie włanie FZ 20 odpowiednim aparatem, miałbym nawet powiedzieć że jedynym godnym uwagi jeżeli niechcemy zbankrutować przez kupno lustra cyfrowego i dodatkowych obiektywów. FZ20 można obecnie dostać nawet za 2200 zł.

[ Dodano: 2005-03-10, 16:58 ]
Co do makro, prosze się nie zachwycać minimalnymi odległociami, 5cm , 3cm oile do fotografowania rolin jest przydatne to do owadów właciwie nie poręczne, żadko który(wsumie to tylko paj?ki i biedronki :oki: ) owad spokojnie czeka aż wejdziemy na niego obiektywem. Do profesjonalniej makrofotografi wykożystuje się mieszki i specjalnie do tego przeznaczone obiektywy pozwalaj?ce na oddalenie się od obiektu na większ? odległoć. Tańszym rozwi?zaniem i właciwie jedynym dla kompaktów i psełdo lustrzanek (np. FZ20*) staj? się wszelakiego rodzaju soczewki clous-up i makro konwentery. Pozwalaj?ce na uzyskanie znacznych powiększeń bez koniecznoci podchodzenia na minimalne odłegłoci.

*kolejny plus :D

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2005-03-10, 17:08   

cholera... ja przed zeszłym latem za FZ10 dałem 2,5 ty. a to i tak było tanio... ale te ceny lec? :)

MoLoS.pl - ekspertyzy

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2005-03-11, 07:10   

:shock: to FZ-20 nie jest lustrzank? :?: :o
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

amikosik 

Wysłany: 2005-03-11, 08:30   

FZ20 ma elektroniczny wizjer, nie ma lustra i wizjera optycznego.

Joanna 

Wysłany: 2005-07-07, 21:22   

Pamiętajcie tylko kupuj?c "nie w sklepie" np. na giełdzie czy wysyłkowo aparat z polsk? gwarancj? żeby sprzedaj?cy podbił piecz?tkę na gwarancji i dał dowód zakupu.
Inaczej gwarancja nieważna. Pan z giełdy "zapomniał" tego zrobić (podpisał sie tylko) i teraz muszę go cigać :?

Hunt 
Sławomir Rykiel

Wysłany: 2005-07-07, 22:32   

Wysyłkowo to raczej "kot w worku" niemamy najmniejszej możliwoci dopilnowania tego, jednak s? "pewniaki" gdzie można kupować w ciemno :wink: w kazdym b?dz razie słuszna uwaga, powodzenia w dochodzeniu swego :!:

Odpowiedz do tematu