PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 14:08
Aparaty fotograficzne podłączane do lunety (digiscoping)
Autor Wiadomość
Hubert 

otop

Wysłany: 2004-12-25, 12:40   

Udawaj, że z kim rozmawiasz :P

amikosik 

Wysłany: 2005-01-01, 22:36   

Ogl?daj?c zdjęcia z phonescopingu chiałem sam spróbować.
Dzi na wycieczce przyłożyłem małpke cyfrówkę do lornetki....i jednak się myliłem to wymaga statywu, dobrego szkła i dobrego aparatu albo .... dobrego fotografa.

pustułka.jpg
Plik ściągnięto 9927 raz(y) 19,9 KB

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2005-01-02, 08:02   

Bardzo fajne zdjęcie :] Da się rozpoznać gatunek nawet bez podpisu :>

Co do statywu - jest wysoce poż?dany, ale chciałabym zwrócić uwagę, że da się robić i bez. Raz na jaki czas udaje mi się zrobić dobre zdjęcie trzymaj?c w jednej ręce lornetkę 16x50 (przez znajomych zwan? cegł? ze względu na jej ciężar :P ) a w drugiej aparat. To najlepszy dowód, że się da :>

I druga rzecz - spróbuj położyć lornetkę na kolanie, ustawić "obiekt fotografowany" i wtedy robić zdjęcia. Zupełnie jak na statywie :)

Nie zd?żyłam jeszcze spytać nikogo na zagramanicznych listach ale może tu będzie kto wiedział - jak się pozbyć takiego "mlecznego nalotu" ze zdjęcia digiscopingowego? Czy to robione przez lunetę na statywie czy przez lornetkę, zawsze jest taka "mgiełka" :/

[i] Winer [i]

Hunt 
Sławomir Rykiel

Wysłany: 2005-03-10, 15:09   

Bardzo chciałbym robić zdjęcia ptakom, jednak mała ogniskowa w moim aparacie(Canon A60) praktycznie to wyklucza. Jedyn? możliwoci? aby choć odrobine przybliżyć to mażenie jest użycie, lunety. Jednak zbty duże powiększenie i zbty mała rednica soczewki okularu (strasznie winetuje nawet na mksymalnym powiększeniu jakie oferuje aparat), stwarza z tego zestaw bardzo nieporęczny i ograniczony.

Przykład http://plfoto.com/zdjecie.php?picture=570249

Jedynym rozwi?zaniem staje się przeróbka, jednak cena jak? Astrokrak ż?da za wykonanie takowej, jest dlamnie za duża. Pozatym okular wliczony w cene niespełnia moich oczekiwań(chyba że można się porozumieć co do niego).

Czy jest może na forum osoba która mogła by mi powiedzieć na czym polega samo przymocowanie nasadki k?towej do lunety (czy jest to aż tak duże przetsięwzięcie techniczne, czy wymaga aż takiej precyzji-wkońcu nie zalezy mi na dużych powiększneiach). Bardzo mile były by widziane zdjęcia.

Czy kto mugłby wskazać okulary które po dołaczeniu do ZRT 457 dały by powiększenie niewiększe niż 10-20x (im mniejsze powiększenie tym lepiej) oraz miały by duż? srednice soczewki min. 25-30mm? Oraz prosił bym o wskazanie nasadki k?towej (oczywicie 45 stopni) odpowiedniej do tego zestawu.

Z góry dziękuje.
Hunt

Pawelele 

gko

Wysłany: 2005-03-18, 15:32   

A ja z takim pytankiem. Chodzi mi o fotografowanie czysto dokumentacyjne , nie jakie z super jakoci? - tylko np spotykam jakiego rzadszego ptaszka no to bęc przystawiam aparat do lunety i pyk :) Poza tym chodzi mi o jak najniższe koszty takiego "zestawu" - czyli luneta tak do 1000zł + jaki zwykły aparat cyfrowy za 300zł. Teraz pytanie czy s? jakie uniwersalne zł?czki do czego w tym stylu? Jeli chodzi o fotografię cyfrow? i tego typu eksperymenty to jestem kompletnym laikiem i rzeczy które powyżej wypisuję mog? dla niektórych być przynajmniej zabawne - proszę o radę (i cierpliwoć :wink: )

Szybszy 

Wysłany: 2005-03-28, 23:23   

Tak? lunetkę kto u kogo widział? Jest stosunkowow niedroga a opcji ma sporo...

http://www.bushnell.com/p...ecs/78-8045.cfm

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-03-29, 20:45   

Nie znam tej lunety, ale Bushnell to raczej porz?dna firma i choć daleko jej do Svarowskiego czy Zeissa, to sprzęt jest przyzwoity.

[ Dodano: 2005-03-29, 20:48 ]
Spróbuj zamailować do Jacka Betlei - może on bedzie co więcej wiedział (lunety@interia.pl)

Szybszy 

Wysłany: 2005-03-29, 22:56   

Tony napisał/a:
Nie znam tej lunety, ale Bushnell to raczej porz?dna firma i choć daleko jej do Svarowskiego czy Zeissa, to sprzęt jest przyzwoity.

[ Dodano: 2005-03-29, 20:48 ]
Spróbuj zamailować do Jacka Betlei - może on bedzie co więcej wiedział (lunety@interia.pl)

Dzięki! Włanie o ten namiar mi chodziło ale zapomniałem nazwiska...

[ Dodano: 29 Mar 2005 10:59 pm ]
A chodziło mi o tę stronę, która się trochę rozrosła:

http://lunety.w.interia.pl/

[ Dodano: 30 Mar 2005 01:12 pm ]
Ecotone reklamuje swoj? lunetę robion? dla nich przez KOWA (o ile pamiętam), która ma całkiem dobre parametry, ma nawet flurytowe szkiełka, czego nie ma KOWA, a jest tańsza.

W zał?czeniu porównanie. Wszelkie uwagi mile widziane.

[ Dodano: 30 Mar 2005 01:14 pm ]
Poproszę o przerywnik bo nie mogę wstawić zał?cznika...

Rey 

Wysłany: 2005-03-30, 13:38   

Przerywnik na życzenie :]

Szybszy 

Wysłany: 2005-03-30, 13:53   

A oto porównanie specyfikacji lunet KOWA TSN-821 oraz Ecotone SP-8345

Luneta ECOTONE i KOWA.doc
Pobierz Plik ściągnięto 813 raz(y) 185,5 KB

Namor 

Wysłany: 2005-03-30, 14:35   

W pliku, który podałe Kowa TSN-821 ma cenę 4144,59 a w ich ogólnym ceniku 2634,00. Chyba, że ta pierwsza cena jest razem z którym okularem.

mender 

Wysłany: 2005-04-08, 01:42   

Jakie modele aparatów cyfrowych można podł?czyć do lunety?

Hunt 
Sławomir Rykiel

Wysłany: 2005-04-08, 13:46   

Hmm.. ciekawe pytanie :) . Napewno powinny się cechować mniejsz? rednic? obiektywu, niż rednica okularu lunety :wink: Jednak jak wszędzie i tu jest wyj?tek obiektywy z zoomem (obeznie standart)pozwala na mniejsz? rednice okularu lunety, niż srednica obiektywu aparatu. Co zatym idzie można powiedzieć ze praktycznie każdy aparat da się poł?czyć do lunety, jedyny problem to samo połaczenie, jednak na rynku s? addaptery pozwalaj?ce na tak? kombinacje.

Hubert 

otop

Wysłany: 2005-04-08, 14:07   

Najlepiej o małej rednicy obiektywu i wew. zoomem optycznym.

Pawelele 

gko

Wysłany: 2005-04-13, 12:33   

Cytat:
na rynku s? addaptery pozwalaj?ce na tak? kombinacje.

No dobra ale czy s? takowe do zwykłego kompaktowego cyfrzaka :?:

Odpowiedz do tematu