PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 14:14
Akumulatorki do aparatów
Autor Wiadomość
Kamil 

Wysłany: 2007-12-20, 17:38   Akumulatorki do aparatów

Ja mam jeszcze pytanie odnośnie aparatów z dedykowanymi akumulatorami.Czy te akumulatory ,ładuje sie w aparacie(jak np. w komórce) czy poza nim :?: I jeszcze chciałbym wiedzieć czy lepiej mieć jedna kartę 2-giga czy 2 po 1 :?:

Kamil 

Wysłany: 2007-12-20, 18:29   

A jak z tymi akumulatorami :?:

Hunt 
Sławomir Rykiel

Wysłany: 2007-12-20, 18:40   

Aku ładujesz w ładowarce, poza aparatem....

Co do kart, też jestem zwolennikiem dwóch nośników...

Kamil 

Wysłany: 2007-12-20, 18:55   

Hunt napisał/a:
Aku ładujesz w ładowarce, poza aparatem
a ja myślałem że ładuje je się w aparacie i dlatego pisałem że aparat jest unieruchomiony podczas ładowania i byłem ich przeciwnikem :wczache: Dzięki za oświecenie :poklon: Teraz będe przychylniej patrzył na aparat z dedykowanymi aku ;-)

Karol T 

Wysłany: 2008-01-03, 18:04   

Witam
Może podpowiecie mi jakiemi kategorjami się kierować przy zakupie aku do 400D albo jakiego producenta wybrać?

Ptyś 

Wysłany: 2008-01-03, 22:42   

Do Canona 400D :idea: :?: W sumie ważne jest aby był w miarę nowy :idea: i odpowiedni dla aparatu :idea: :> myślę ze NB-2L NB-2LH 2900mAh powinna być dobra :idea: ;-)

Accipiter 
Dreptak bagienny

Wysłany: 2008-01-04, 10:56   

Przed świętami zakupiłem 4 akumulatorki Duracell Ni-Mh /2300 mAh. I problem tkwi w tym, że nie mogę ich... naładować. Moje "stare" Aku ładowałem średnio 15 godzin (taki był przewidziany czas ładowania akumulatorów i wszystko działało bez zarzutu). Z tymi nowo zakupionymi postępowałem w ten sam sposób. No i kiedy włożyłem je do aparatu, na ekranie pokazała się ikona informująca, że akumulatory są słabe lub całkiem zużyte. Po przełączeniu na tryb fotografowania aparat sam się wyłączał (tak jak w przypadku całkowitego rozładowania akumulatorów). Nie wiem dlaczego tak się działo, może jak coś zrobiłem nie tak, przecież Aku były zupełnie nowe.. :?
W czym może tkwić problem?

orlik06 
ornitolog-piórolog

Wysłany: 2008-01-04, 11:04   

Accipiter napisał/a:

Z tego co wiem albo akumulatory do bani albo one nie pasują do twojego aparatu.

Marcin D. 

Wysłany: 2008-01-04, 19:04   

Accipiter napisał/a:
Przed świętami zakupiłem 4 akumulatorki Duracell Ni-Mh /2300 mAh. I problem tkwi w tym, że nie mogę ich... naładować. Moje "stare" Aku ładowałem średnio 15 godzin (taki był przewidziany czas ładowania akumulatorów i wszystko działało bez zarzutu). Z tymi nowo zakupionymi postępowałem w ten sam sposób. No i kiedy włożyłem je do aparatu, na ekranie pokazała się ikona informująca, że akumulatory są słabe lub całkiem zużyte. Po przełączeniu na tryb fotografowania aparat sam się wyłączał (tak jak w przypadku całkowitego rozładowania akumulatorów). Nie wiem dlaczego tak się działo, może jak coś zrobiłem nie tak, przecież Aku były zupełnie nowe.. :?

Może masz jakąś starą ładowarkę??

Accipiter 
Dreptak bagienny

Wysłany: 2008-01-04, 19:53   

Marcin D. napisał/a:
Może masz jakąś starą ładowarkę??

Tak, mam
używam jej już od ponad 2 lat- ...to może być główna przyczyna? Zużyta ładowarka?

Hunt 
Sławomir Rykiel

Wysłany: 2008-01-04, 20:27   

A inne aku dobrze ładuje? Nie możesz pożyczyć od kogoś jeszcze jednej i na niej sprawdzić nowych aku? Ja mam dwie 3 i 4 letnią działają świetnie... co do zużywania to sprawa dotyczy aku...

Hubert 

otop

Wysłany: 2008-01-04, 22:46   

Accipiter napisał/a:
Duracell Ni-Mh /2300 mAh.
Może to kiepskie aku? Niektóre tak mają, że w pełni naładowane dają możliwość zrobienia 2-3 zdjęć.

STEFN 
Marcin Stefańczyk

Wysłany: 2008-01-05, 00:01   

Warto przeczytać:
http://www.fotal.pl/artyk...m_doc14699.html

Kamil 

Wysłany: 2008-01-19, 20:19   

mam pytanie: czy zamienniki do fz8,które stoją na Allegro jakieś 40-50zł,opłaca się kupić,czy lepiej wziąć zamiennik za 100zł :roll:

Kamil 

Wysłany: 2008-02-03, 17:14   

Ponowię moje pytanie:teraz podam parametry obu aku:
:arrow: Ze sklepu internetowego,za 100zł- Hahnel akumulator HL-006
Pojemność 780 mAh
Napięcie 7.4V
:arrow: najdroższy na Allegro-65zł(tych za 30 to nawet nie biorę pod uwagę :roll: )-Akumulator Hama DP-307 - akumulator zastępczy CGR-S006E
7,2V/750mAh, Panasonic CGR-S006e
Moc 5,4Wh

Z tego co widzę różnią się pojemnością 780-750, i napięciem 7,4-7,2wie ktoś może jak to się ma do wydajności(np.do czasu pracy),ja się na tym nie znam :? :?:

Odpowiedz do tematu