PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-11-09, 14:14
Akumulatorki do aparatów
Autor Wiadomość
Hunt 
Sławomir Rykiel

Wysłany: 2008-02-03, 17:18   

A jakie napięcie masz w orginale? Teoretycznie Hahnel lepiej się kojarzy... (proszę sie nie sugerować ;) )

Kamil 

Wysłany: 2008-02-03, 17:28   

Hunt napisał/a:
A jakie napięcie masz w orginale
Oto chodzi że ja aparatu jeszcze nie mam ;) Dopiero planuję kupić,a jak już kupowac to wszystko razem,a nie na raty ;) Więc i akumulator dodatkowy też,dlatego się pytam :)

Hunt 
Sławomir Rykiel

Wysłany: 2008-02-03, 17:40   

Parametry CGR-S006E napięcie: 7.2V pojemność: 710mAh

Zastanawiałeś się nad Ansmannem?? Firmę jak najbardziej polecam...

http://www.cyfrowe.pl/apa...akumulator.html

Kamil 

Wysłany: 2008-02-03, 17:44   

Hunt napisał/a:
Zastanawiałeś się nad Ansmannem
Nie
Hunt napisał/a:
Firmę jak najbardziej polecam
Skoro tak to się zastanowię :)

Kamil 

Wysłany: 2008-07-03, 22:12   

No i stałem się posiadaczem Panasonica Lumixa FZ8 :) .Na razie jeszcze go nawet nie włączałem bo... akumulator muszę naładować ;) I w związku z tym pytanie-czy pierwsze ładowanie nie musi trwać dłużej,tak jak w komórkach :?: Pan w sklepie powiedział,że ładowarka sama odcina dopływ prądu po określonym czasie,więc chyba raczej bezsensowne jest dłuższe ładowanie.... :roll:

Hunt 
Sławomir Rykiel

Wysłany: 2008-07-03, 22:36   

Dokładnie, aku należy sformatować, trzy razy naładować i rozładować. Mimo że nie posiadają efektu pamięci, radze tego ot profilaktycznie przestrzegać. Po tym można doładowywać w dowolnym momencie...

Syriusz 
Damian Kurlej

gko

Wysłany: 2010-03-21, 17:58   

Jakie akumulatory i ładowarkę polecacie do Canona A570IS. Na te które mam już chyba przyszedł czas, po naładowaniu rozładowują sie po zrobieniu 20-30 zdjęć...

Zjak 

Wysłany: 2010-05-04, 19:39   

Syriusz napisał/a:
Jakie akumulatory i ładowarkę polecacie do Canona A570IS. Na te które mam już chyba przyszedł czas, po naładowaniu rozładowują sie po zrobieniu 20-30 zdjęć...

Pewnie już kupiłeś aku, ale mam podobny aparat to podzielę się swoimi doświadczeniami odnośnie aku i ładowarek.
Mam Canona A610, a on jest prądożerny bo ma odchylany wyświetlacz i potrzebuje 4 szt aku jednorazowo.
Nie przykładam większej wagi do firmy aku i do ładowarek, a mam ich kilka. Zawsze mam 2-3 komplety aku jak wybieram się gdzieś w plener lub na jakąś wystawę. Ostatnio kupiłem w promocji aku Panasonica 2100 mAh i trzymają dobrze. Poprzednio miałem Samsungi 2300, jakieś Power Port 2300 i inne, których nazw nie pamiętam. Zwykłych baterii nie używam bo szkoda mi czasu i nerwów, jak 20-30 błyskach jest koniec. Na aku muszę zrobić ok. 600 zdjęć z błyskiem.
Z ładowarek wg mnie dobre są te, które po naładowaniu wyłączają się.
To tyle. :smile:
Pozdr.

matrekus 

Wysłany: 2010-05-09, 20:39   

najlepsze są enelopy... nie tracą napięcia, mogą pracować w niskich temperaturach bez zbędnego zużycia. Tyle, że są troszkę droższe.

Kamil 

Wysłany: 2010-05-13, 16:48   

Hunt napisał/a:
Dokładnie, aku należy sformatować, trzy razy naładować i rozładować.
W lustrzankach też trzeba trzy razy :?: W sklepie dowiedziałem się, że wystarczą 2...
Na dodatek mam problem z... rozładowaniem baterii :mrgreen: Tzn. wskaźnik baterii miga, aparat da się włączyć, ale nie działają żadne przyciski i nie da się robić zdjęć. Mam więc pytanie: czy mogę już teraz naładować baterię, czy lepiej poczekać i rozładować ją do końca (tylko jak to zrobić, skoro nie mogę robić zdjęć ;) ) :?:

Hunt 
Sławomir Rykiel

Wysłany: 2010-05-13, 18:20   

dwa, trzy, cztery... To tylko tak na oko, ja się uczyłem ze trzeba trzy razy i to przekazuje kolejnym pokoleniom ;)

Tak jak już nie możesz uruchomić aparatu uznajesz że aku jest rozładowany :oki:

akumulatorków ni-mh nie powinno się rozładowywać do "zera" w momencie gdy urządzenie odmawia posłuszeństwa zaczynamy ładowanie i taki cykl powinniśmy zrobić trzy razy nim możemy doładowywać w dowolnym momencie

Kamil 

Wysłany: 2010-05-13, 19:46   

Hunt napisał/a:
w momencie gdy urządzenie odmawia posłuszeństwa zaczynamy ładowanie
Czyli rozumiem, że tym momentem jest ten, w którym można jeszcze włączyć aparat, ale nie da się robić zdjęć :?: I wtedy mogę już ładować :?:
Ostatnio zmieniony przez Kamil 2010-05-13, 19:50, w całości zmieniany 1 raz  

monia77 

Wysłany: 2010-05-13, 19:50   

Ja kupując lustrzanke kupiłam akumulator zamiennik do canona dałam 9dych a on po 2 ładowaniach sie rozleciał-znaczy połamały sie te blaszki w srodku dobrze że aparatu mi nie uszkodziły.Chyba miałam pecha z ta baterią i zastanawiam się nad kupnem zamiennika myślałam nad deltą.w zasadzie to zaopatrzyłam sie też w drugą oryginalną baterie i powinno mi starczyc ale zawsze warto mieć coś jeszcze w zapasie.

Hunt 
Sławomir Rykiel

Wysłany: 2010-05-13, 19:52   

Kamil, tak dokładnie

monia77, czasami tak bywa, proponuję zareklamować padnięty aku

ridas 

m-sto

Wysłany: 2019-05-24, 19:32   

cześć, jakie polecicie akumulatory? pozdrawiam

Odpowiedz do tematu