PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ugryzienia niewiadomego pochodzenia
Autor Wiadomość
ana4 

Wysłany: 2016-06-30, 06:28   Ugryzienia niewiadomego pochodzenia

Witam
Mam spory problem coś mnie gryzie, a tego nie widać. Najczęściej ukąszenia widzę nad ranem wtedy tylko na udach. Zdarzają się sporadyczne w dzień na ręku wyskakują wtedy bąble takie jak po komarze. Ukąszenia mam tylko ja choć raz zauważyłam 2 czerwone punkciki u malutkiego synka, ale ciężko stwierdzić czy to to samo co u mnie. Ukąszenia swędzą krótko może z 15 min jak ich się nie drapie i w ciągu doby znikają. Stan taki trwa już kilkanaście tygodni piorę wszystko w wysokich temperaturach, odkurzam codziennie, paruję w mieszkaniu wszystko kilka razy w tygodniu, pryskałam środkiem na owady mieszkanie, ustawiałam płytki z substancją owadobójczą rezultat jest taki że może ze 3 dni spokoju i znowu to samo. Raz znalazłam w łóżku jakiegoś martwego robaczka kilka tygodni temu (w załączniku), ale pozatym nic. Mąż ma wrażenie że po nim coś chodzi, ale nic nie widać i on nie ma ukąszeń.

SAM_2576.JPG
Znalezione kilka tygodni temu w łóżku 1 osobnik
Plik ściągnięto 1358 raz(y) 20 KB

SAM_2591.JPG
Ugryzienia w spodniach w dzień
Plik ściągnięto 1358 raz(y) 11,06 KB

SAM_2909.JPG
ugryzienia po nocy
Plik ściągnięto 1358 raz(y) 23,01 KB

Aneta 
moderator

Wysłany: 2016-06-30, 08:38   

Reakcje skórne nie są objawem specyficznym, takie same równie dobrze mogą być syptomem ugryzień, jak i alergii. A ze foto stawonoga, które zamieściłaś, nie sposób nic wywnioskować, bo jest za małe. Musisz zrobić lepsze zdjęcia, jeśli znowu znajdziesz potencjalnego "gryzonia".

Andrzej2 

Wysłany: 2016-07-01, 12:13   

jeżeli ...
Cytat:
piorę wszystko w wysokich temperaturach, odkurzam codziennie, paruję w mieszkaniu wszystko kilka razy w tygodniu, pryskałam środkiem na owady mieszkanie, ustawiałam płytki z substancją owadobójczą rezultat jest taki że może ze 3 dni spokoju i znowu to samo.

możliwe że tego "kąsacza" ktoś przynosi z zewnątrz do domu
i co 3 -4 dni masz nowego.

Wystarczy pogłaskać na podwórku jakiego kundelka i już masz pchłe, która będzie Cię podgryzać. Może to być również pluskwa, która dostaje się do materaca lub ubrania. Spróbuj przeanalizową co przed tymi ugryzieniami pojawiło się nowego w Twoim domu (ubrania, koce) albo czy wcześniej nie miałaś kontaktu z jakimiś zwierzętami. Jeżeli znalazłaś martwego a dalej coś podgryza to znaczy że moze byc ich więcej.

ogrodgardener 

Wysłany: 2017-08-31, 15:21   

Hej i co dalej z tym gryzieniem? Przestało ?

[ Komentarz dodany przez: Justyna K: 2017-08-31, 16:39 ]
po roku zapewne tak

Odpowiedz do tematu