PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie Sekcji Entomologicznej TPB w Warszawie
Autor Wiadomość
krzychk 

Wysłany: 2004-02-10, 22:46   Spotkanie Sekcji Entomologicznej TPB w Warszawie

WITAM WSZYSTKICH!
WE WTOREK 17 LUTEGO O GODZ. 18:00 W WYŻSZEJ SZKOLE EKOLOGII I ZARZˇDZANIA PRZY UL. REJTANA 16 W WARSZAWIE ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE SEKCJI ENTOMOLOGICZNEJ TP "BOCIAN" ODDZIAŁU WARSZAWSKIEGO. POROZMAWIAMY O PLANACH I ZAŁOŻENIACH NA NOWO ROZPOCZĘTY ROK I ZBLIŻAJˇCY SIĘ SEZON.
BEZPO?REDNIO PO NASZYM SPOTKANIU O 19:00 ROZPOCZNIE SIĘ SPOTKANIE OGÓLNE ODDZIAŁU. SERDECZNIE ZAPRASZAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH. POZDRAWIAM.
KRZYCHK

MARCOLANIUS 

Wysłany: 2004-03-01, 10:21   

Apropos motyli mam od dwóch lat dwa zasuszone które powoli sie rozpadaj?.
Chętnie komu wylę w zamian za oznaczenie. :lol:

Szybszy 

Wysłany: 2004-03-01, 11:32   

Na spotkaniu Sekcji było tyle osób - czemu nie ma ich na forum?

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-03-01, 15:40   

Co do motyli: Widziałem pazia królowej na połoninie wetlińskiej obok chatki puchatka :mrgreen:

MARCOLANIUS 

Wysłany: 2004-03-01, 16:48   

Chyba niema mocarza, który by podj?ł się tego zadania. :wink:

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-03-01, 16:49   

Cytat:
Apropos motyli mam od dwóch lat dwa zasuszone które powoli sie rozpadaj?.
Chętnie komu wylę w zamian za oznaczenie.

Zeskanuj je ;-)

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-03-02, 00:16   

Ja mam nawet wiecej niz kilka do wydania, ale nieprofesjonalnie zasuszone pewnie wiec jeszcze pare lat i wyrzuce jak sie rozsypia ze starosci ;)

[i] Winer [i]

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-03-02, 07:32   

ja mojego rohatyńca nosorożca potraktowałem bezbarwnym lakierem do paznokci.... no ale ta metoda u motylków się by chyba nie sprawdziła
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-03-02, 15:34   

motyle się nabija tak? szpileczk? i wrzuca do szczelnie zamkniętej gablotki.

Szybszy 

Wysłany: 2004-03-02, 16:06   

Czy kto z W-wy był na tej wystawie (pewnie teraz jest w innym miecie w Polsce) z żywymi motylami, między którymi się chodziło?

Podobno można też tam było kupić ładnie oprawione motyle.

Mam nadzieję, że wszystki pochodziły z hodowli.

A propos - czy kto wie jak się skończyła sprawa ze studentami z Polski, którzy zostali aresztowania w Brazylii za wywóz tysięcy motyli - niby w celach badawczych?

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-03-02, 16:20   

Cytat:
Czy kto z W-wy był na tej wystawie (pewnie teraz jest w innym miecie w Polsce) z żywymi motylami, między którymi się chodziło?

tak, niezła lipa - polecam:
Umieralnia motyli w Pałacu link nieaktualny

MoLoS.pl - ekspertyzy

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-03-02, 21:07   

Ja byłem kiedy na wystawie motyli w Łebie, motyle na (nie)szczęcie były w gablotach.

grzegorzb 

Wysłany: 2004-03-11, 07:13   

Cytat:
A propos - czy kto wie jak się skończyła sprawa ze studentami z Polski, którzy zostali aresztowania w Brazylii za wywóz tysięcy motyli - niby w celach badawczych?
- jak się skończyło to nie wiem ale znam pocz?tek historii
Chłopaki pojechali na motyle żeby nałapac przed giełda w Pradze Czeskiej, łapali poza PN czy rezerwatami. Kilka ostatnich dni postanowili spędzić w PN już praktycznie bez łapania w siatkę. Rozbili się na dziko nad rzek? i zaczeli łapac ryby na ognisko, tam namierzyła ich straż parku, chcieli im zabrać wędki i oraz siatkę i czerpak - chłopaki stwierdzili że to nie na ryby tylko na owady - no i się wtedy rozpętało. Gdyby oddali wędki zapłaciliby karę i tyle z tego co wiem to chyba wyszli za kaucj? 2500$ - tam też znaj? pojęcie niskiej szkodliwoci społeecznej - poza tym nie mieli żadnych cennych gatunków tylko odpowiedniki naszych rusałki pawika czy zawisaka borowca
A wystawa w Warszawie to żeczywicie wielka żenada ale że Prezydent obj?ł honorowy patronat to mozna im naskoczyc.
PS. dzisiaj o 17.30 na ul. Wilczej 64 - instytut PAN jest spotkanie sekcji entomologicznej Polskiego Towarzystwa Entomologicznego - ma być prof. Buszko jak kto ma czas zapraszamy

grzegorzb 

Wysłany: 2004-03-11, 07:17   

Szybszy napisał/a:
Podobno można też tam było kupić ładnie oprawione motyle.

Jeżeli chodzi Ci o pudełko to rzeczywicie niebrzydkie jeli o okazy to wielka kicha - za takie preparowanie należy wieszać. Obwisłe skrzydła, połamane czułki, nadgniły tułów. i cena ,kosmiczna. Już lepiej pojechac do Pragi Czeskiej na europejsk? giełde - można wypić piwo :mrgreen: :mrgreen: i kupić naprawdę profesjonalnie spreparowane owady.

Odpowiedz do tematu