PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
skryjówy dżdżownic
Autor Wiadomość
jutlandia 

Wysłany: 2005-04-26, 12:58   skryjówy dżdżownic

:shock: Czy kto może wie gdzie mogłabym dowiedzieć się czego o budowaniu skryjów przez dżdżownice??obserwowałam to ostatnio i co tu kryć, lekko mnie zszokowało...nie wiedziałam, że tak potrafi?...

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2005-04-26, 19:25   

A to Corvus pewnie wie on jako zapalony wędkarz wie gdzie chowaj? się dżdżownice :D
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2005-04-26, 20:42   

jutlandia napisał/a:
Czy kto może wie gdzie mogłabym dowiedzieć się czego o budowaniu skryjów przez dżdżownice??

a powiedz dokładnie co Cię Jutlandia interesuje i co rozumiesz przez słowo: "skryjówy" :roll:
czy chodzi Ci o to gdzie najłatwiej je spotkać, gdzie się chowaj?, buduj? korytarze............

jutlandia 

Wysłany: 2005-04-27, 10:57   

no cóż...ja po prostu albo chyba nie po prostu, widziałam jak dżdżownice "łapi?" (ale to brzmi...ale WIDZIAŁAM!!!) kawałki lici i inne takie tam i zagarniaj? je nad wyjcie z (nie wiem jak to nazwać) "norki"... wiem, że brzmi to dosyć dziwnie. no i od tego tworzył się taki kopczyk. nie wiem czy one były jakie zmutowane czy co? no bo nie słyszałam nigdy by miały co takiego w zwyczaju...

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2005-04-27, 10:59   

to całkiem naturalne zjawisko dla tzw. rosówek ;) i każdy wędkarz zna to z autopsji :]

MoLoS.pl - ekspertyzy

jutlandia 

Wysłany: 2005-04-27, 12:06   

:shock: niesamowite... dzienxy :oki:

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2005-04-28, 09:01   

Nieno, to ciekawe. Czy ja dobrze rozumiem - te niskie zwierzęta nagarniaj? sobie licie nad otwór do norki, by go zamaskować ? :shock: Kuuurcze, chyba nic o bożym wiecie nie wiem :lol:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

jutlandia 

Wysłany: 2005-04-28, 10:46   

no tak. bardzo się zdziwiłam jak to zobaczyłam, jeli kto z Was by wiedział gdzie o tym więcej można znaleĽć to plisy o info! może nie jest to zjawisko na miarę mitycznego plenia ale jednak! :)

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2005-04-28, 23:32   

Cytat:
widziałam jak dżdżownice "łapi?" (ale to brzmi...ale WIDZIAŁAM!!!) kawałki lici i inne takie tam i zagarniaj? je nad wyjcie

dokładniej do wewn?trz norki.........
Cytat:
to całkiem naturalne zjawisko dla tzw. rosówek i każdy wędkarz zna to z autopsji

dokładnie :)
KB napisał/a:
Czy ja dobrze rozumiem - te niskie zwierzęta...

....jaka aluzja.... :twisted:
KB napisał/a:
nagarniaj? sobie licie nad otwór do norki, by go zamaskować ?

..nie.................nie służy to maskowaniu......koniec licia znajduj?cy się w ziemi ulega rozkładowi i stanowi pokarm dla tych piercienic.

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2005-04-29, 16:14   

Cytat:
stanowi pokarm dla tych piercienic.

hehe, cały czas mylałem, że jest to oczywiste ;)

MoLoS.pl - ekspertyzy

Odpowiedz do tematu