PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Motyle Kampinoskiego Parku Narodowego
Autor Wiadomość
grzegorzb 

Wysłany: 2005-02-28, 09:00   

Coż - w monografii KPN w tomie I na stronie 488 Park podaje 119 gatunków motyli -podaje tez informacje że sa prowadzone na terenie Parku prace magisterskie i inne projekty badawcze - jeli były robione zgodnie z prawem - czyli dyrektor wydał zgodę na badania - to trzeba dotrzeć do tej teczki i przewertować zgody wydane w ci?gu ostatnich 4-5 lat - może odnajd? się zapominalscy którzy robili prace a ich nie przekazali do KPN?

Marfu 

Wysłany: 2005-02-28, 12:50   

Jedna praca magisterska z Łodzi (z rapujaca mnie nieco informacja o E. medusa) oraz moje dane zlozyly sie na to opracowanie, ktore powstalo prawie 10 lat temu. Wiec jest to stan na polowe lat 90. ubieglego stulecia. I ciagle nie ma niczego opublikowanego na ten temat.

Co do osob nie dajacych sprawozdania - za moich czasow bylo to okolo 95% posiadajacych zezwolenia :-)

grzegorzb 

Wysłany: 2005-02-28, 13:02   

Cytat:
Jedna praca magisterska z Łodzi (z rapujaca mnie nieco informacja o E. medusa)

z "frapuj?c?" rozumiem miało być :?:
medusa jest w granicach Warszawy - chociazby przy trasie PKP w rembertowie (niedaleko Bagna Jacka) wiec i w KPN może być.
Cytat:
Co do osob nie dajacych sprawozdania - za moich czasow bylo to okolo 95% posiadajacych zezwolenia

95 % nie dawało czy dawało ?

Marfu 

Wysłany: 2005-02-28, 14:35   

Ze jest kolo rembertowa to ja wiem - jest na chyba calych poligonach Rembertowsko-Okuniewskich. Tylko ze jak pewnie wiesz, jezeli ona gdzies wystepuje (Lasy Spalskie, czy owe poligony), to jest w odpowiedniej porze roku dominantem. A jedna... Do tego kilka lat spedzilem w lasach Puszczy i powinienem ja spotkac... Co oczywiscie nie znaczy, ze nie mogla sie pojawic, ale mnie jednak ta obserwacja frapuje...

Oczywiscie ze 95% ludzi nie dawalo! Albo dawali na tyle ogolne, ze wlasciwie nic nie mowiace. Chociaz tych rozumiem... Parki zawsze ortwieraly swoje archiwa przed kazdym bez zadnych ograniczen, a efekty... Mozna bylo spotkac swoje dane gdzies wykorzystane bez zadnego zapytania, czego rekordem byla ksiazeczka o gatunkach roslin i zwierzat wystepujacych w polskich parkach narodowych, autorstwa p. Okolowa seniora. Znam osobe, ktora miala powazny dylemat. We wstepie swojej pracy o zwierzetach nalezacych do grupy X wystepujacych w parku Y wlasciwie powinna napisac: "Pomimo ze grupa x nie byla nigdy wczesniej na terenie Parku Y badana, wykazano z jego terenu xx gatunkow (Okolow daty nie pamietam), czyli wszystkie, jakie mi się udało stwierdzic"... Ale to inna historia i uwazam, ze naleza sie parkom solidne sprawozdania

Izabela 

Wysłany: 2005-02-28, 15:36   

Co do prac dotycz?cych motyli KPN to mi wiadomo o dwóch, jedna bardzo stara i dotyczyła bielinków, a druga z 2000r zajmowała się dziennymi okolic Roztoki(ale nie została złożona do Dyrekcji) mam do niej wgl?d i dopilnuje aby tam trafiła.
Zaintrygowała mnie ta praca mgr z Łodzi. W bibliotece dyrekcji nic mi o niej nie wspominali.
Pamietasz może tytuł tej pracy?

Marfu 

Wysłany: 2005-02-28, 17:21   

Niestety... Pamietam, ze nie bylo jej w Dyrekcji Parku. Ale chyba byla, alno powstawala, bo jakies materialy z niej do planu ochrony byly wykorzystywane. Trzeba by sie skontaktowac z kims z Lodzi - czy Basia Marciniak nie pracuje na UL? Moglaby cos wiedziec. Pewnie ktos jakis namiar Ci podrzuci...

grzegorzb 

Wysłany: 2005-03-01, 08:41   

Cytat:
Basia Marciniak nie pracuje na UL

na UL pracuje - ale jeli to Basia to pewno męczyła koszówki

Marfu 

Wysłany: 2005-03-01, 11:16   

Meczyla, ale kojarze ja z ta praca, moze jako jakis promotor?

Izabela 

Wysłany: 2005-03-01, 21:20   

Jak mogłabym się z t? pani? skontaktować? Ma kto może namiary?

grzegorzb 

Wysłany: 2005-03-02, 08:09   

Zadzwonić na UŁ - telefon znajdziesz dzwoni?c do informacji albo grzebi?c w necie

Izabela 

Wysłany: 2005-03-02, 09:59   

Dzięki, tak też zrobię :)

Odpowiedz do tematu