PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Intruz!
Autor Wiadomość
Kamikazi 

Wysłany: 2004-08-11, 19:35   Intruz!

Mieszkam w miecie, w bloku i na balkonie pl?cze mi się co takiego. Trzy razy spotkałam to w domu. Raz w moich włosach, drugi raz we włosach Mamy a trzeci raz w sierci królika! Brrr... Ma około 1 cm razem z łapkami. Wsadziłam bydlaka do skanera i oto widzicie rezultat :twisted:

Co to może być?

CoTo.jpg
Plik ściągnięto 5196 raz(y) 197,54 KB

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2004-08-11, 19:42   

moja malutka wiedza Ci teraz nie moze pomuc....

Cytat:
Wsadziłam bydlaka do skanera i oto widzicie rezultat
buaaaahhahahaahaha :lol: Kami to moze ja wole do ciebie z tym <bejzbolem> sie nie wybierac ? :wink:
PS (pamietaj o Al'u)

PRZEPRASZAM ZA OFFTOPA - wybaczcie ... ale nie mogłęm wytrzymac jak to zobaczyłem - moje opanowanie pusciło :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2004-08-11, 21:26   

UFO, unidentified flying object :wink:

Tak naprawdę, to współczuję :roll:

ale pochwalę się tu swoim sukcesem - już nie zabijam paj?ków (małych, duże wywalam za okno) i "dużych komarów"..daję dzikiemu życiu istnieć, co mi do niego :wink:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

pawelput 

Wysłany: 2004-08-12, 01:00   

Co podobnego znajduję nieraz u gołębi. Wydaje mi się, że to jaki pasożyt.

Mirek 

Wysłany: 2004-08-12, 07:09   

To co jest z pewnocia jednym z 25 gatunków muchówek z rodzaju Hippoboscidae - narzępikowate, które wystepuj? w rodkowej Europie. S? to uci?żliwe owady, które przystosowały sie do pasożytniczego trybu życia. Pasożytuj? na ciele różnych ptaków i ssaków. S? uskrzydlone, ale po znalezieniu żywiciela trac? skrzydła. Larwy rozwijaj? sie w ciele matki i rodz? tuż przed przepoczwarczeniem. Przeobrażenie takie następuje b?dĽ na powierzchni ciała żywiciela b?dĽ w ziemi (w zależnoci od gatunku).
Osobicie regularnie spotykam to "cierwo" w terenie. Najczęciej w wilgotnych lasach! Ci co obr?czkowali jaskółki lub jerzyki, również mogli napatrzeć się na te pasożyty! W niektórych gniazdach jaskółek aż roi się od nich.
Niestety, nie umiem powiedzieć o jaki konkretnie chodzi gatunek, bowiem inne pasożytuj? na ptakach, inne na owcach, jeleniach, krowach, itp. Może jaki większy znawca sie wypowie. Ja zaczerpn?łem informacje z Małego Słownika Zoologicznego OWADY.

grzegorzb 

Wysłany: 2004-08-12, 08:02   

Jeli mieszkasz w bloku to pewno u którego u s?siadów s? na balkonie gołębie lub maj? gdzie gniazda jakie inne ptaszorki, rzeczywicie jest to pasożyt w zasadzie ludzi się nie czepia ale..... Proponuję zabrac skan i wybrać się na ul. Wilcz? 64 do Instytutu PAN w Warszawie. Zapytaj się o prof. Mikołajczyka - jeli sam nie będzie wiedział to wskaże ci kogo kto powie Ci co to jest

Kamikazi 

Wysłany: 2004-08-12, 17:35   

W szczelinach bydynku zamieszkuj? jerzyki a na balkonach gołębie... wszystko się zgadza. Zasuszyłam drania w takiej pozie jak? widzicie :] Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i wskazówki!

Odpowiedz do tematu