FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Mapa GoogleMapa Google
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Biedronki zimą w mieszkaniu
Autor Wiadomość
Emys 

lto

Wysłany: 2008-01-18, 21:29   Biedronki zimą w mieszkaniu

Co robic z biedronkami ktore zimuja u mnie w domu?
Wypuszczac za okno, tylko czy nie zmarzna?
Zostawic w domu - chyba im nie sluzy bo znajduje potem marte osobniki.
co z nimi robic zeby im pomoc?

Aneta 
moderator

Wysłany: 2008-01-19, 14:06   

Wypuściłabym je - jednak niekoniecznie tak lu za okno, tylko raczej w miejscu, w którym mogłyby znaleźć sobie kryjówkę do zimowania (jakieś krzaczki czy inna roślinność, suche liscie, załamania kory itp.) i w jakiś w miarę ciepły dzień (żeby były aktywne na tyle, by móc się sprawnie schować).

biedronka333 

Wysłany: 2009-01-25, 16:55   

No cóż jeśli teraz te biedronki/biedronkę wypuścisz na dwór nie zależnie od jakiego miejsca to ona zginie. Jeśli nie zasnęła snem zimowym w listopadzie to teraz nie zaśnie i zginie z głodu. :cry: Jedynym rozwiązaniem jest zaopiekowanie się tymi bezbronnymi owadami. Sama się jednym opiekuję. 1 tydz, temu mój piesek przyniusł mi ją na sierści z dworu. Ma 2 kropki i prawdopodobnie dopiero niedawno przeszła ostatnie linienie bo nie potrafi jeszcze latać. Na swoim przykładzie proponuje Ci wyłapać wszystkie piedronki do jakiegoś przeźroczystego pudełka, np.: po lodach, albo po patyczkach do uszu (ja w takim trzymam swoją). ;) Zrób pare dziórek w wieczku pudełeczka i wsać do środka patyczki, szyszkę, gałązki pokryte igłami (najlepiej sosny - zrób z nich podłoże dla nich).

:!: P.S. twoje biedronki umierały z głodu :!: Dopuki nie będzie cieplej i nie wypuścisz ich dawaj im słodką wodę :razz: (pół filiżanki wody=2 łyżki stołowe cukru) bardzo to lubią :-P
Mam nadzieję, że moje rady się Tobie przydadzą :grin: Pozdro i do zobaczonka na stronce :grin:

biedronka_7kropka.jpg
Plik ściągnięto 77 raz(y) 89,03 KB

Aneta 
moderator

Wysłany: 2009-01-26, 11:45   

Na wodzie z cukrem biedronki długo nie pociągną - to drapieżniki, potrzebują mięcha (zwłaszcza przy normalnym metabolizmie, a taki mają przebywając w ogrzewanym pomieszczeniu).

biedronka333 napisał/a:
Ma 2 kropki i prawdopodobnie dopiero niedawno przeszła ostatnie linienie bo nie potrafi jeszcze latać.

Dorosłe chrząszcze nie przechodzą linienia. Biedronka nie lata, bo jest wychłodzona, ma spowolnione tempo przemiany materii - lot w tym stanie byłby za dużym wydatkiem energetycznym.

Ptyś 
botanik

Wysłany: 2009-01-27, 23:07   

ja bym proponował z wolna schłodzić owady można by wynieść do piwnicy{o ile ktoś w bloku nie mieszka ;) } jak ktoś ma jakiś garaz czy cos w tym stylu to tam ;)

Odpowiedz do tematu