PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Od kiedy sezon na grzyby?
Autor Wiadomość
Ptyś 

Wysłany: 2012-10-17, 21:47   

E tam dobra - 6-7 kawalek jest juz paskudny, że o 8 nie wspomnę :>

Mitka 

Wysłany: 2012-10-19, 22:36   

Powoli kończy się sprzyjająca pogoda, ale nadal jest ciepło. Czy mimo mroźniejszych nocy i lekkich przymrozków opłaca się jeszcze jechać w ten weekend na grzybobranie? Jest to chyba ostatnia szansa?

JarekP 

Wysłany: 2012-10-22, 10:03   

Ale PO Rydzykowałem mmmmmmmmmm

darius 

Wysłany: 2013-06-11, 22:29   

Grzybobranie 2013 czas zacząć :!: :)
Wczoraj i dzisiaj zbierałem moje ulubione kozaczki, których ,ze względu na sprzyjającą im pogodę jest teraz zatrzęsienie :!: Najwiecej jest czerwonych ,ale i brązowe się trafiają. Tak więc , na grzyby -mości forumowicze :!: :tup:

romiś 

Wysłany: 2013-06-13, 09:07   

Potwierdzam. Ja też zaliczyłam pierwsze zbiory czerwonych kozaków :lol: i trafił mi się jeden podgrzybek.

darius 

Wysłany: 2013-06-25, 17:47   

Są już prawdziwki :!: :) W niedzielę nazbierałem ...6 sztuk :lol: Wynik niezbyt imponujący , no ale to dopiero początek sezonu :)

grzegorz83 

Wysłany: 2013-08-06, 12:28   

a długo szukałes?:D za zawsze zaczynam 2-3tydzien września:) mam swoje ulubione miejsce, na tą chwilę grzyby są tam rzadkością jednak za miesiąc-dwa spodziewam się wysypu jak co roku
To coś bardzo pocieszającego, iż w naszym kraju doradztwo finansowe Warszawa jest w wielu przypadkach faktycznie nisko oprocentowane, do tego człowiek nie musi mieć żadnych zaświadczeń, poręczycieli, etc. Pożyczka bez BIK nie jest zła.

joanna89 

Wysłany: 2013-08-21, 13:58   

Zaczęło padać na Mazowszu mam nadzieję na większy deszcz bo byłam w weekend okolice Sulejówka pod Wa-wą i nic grzybów nie ma za sucho.

Lasołaz 

Wysłany: 2013-08-25, 22:02   

Nie dalej jak 2 dni temu miałem okazję przemaszerować lasem kortowskim (Olsztyn) i tylko przy samej ścieżce: 6 koźlarzy, 3 borowiki. Wszystko w zasadzie w jednym miejscu. Niestety 90% owocników zarobaczona doszczętnie :/ Natomiast w moich okolicach wciąż dość sucho, pomimo obfitych opadów w poprzednim tygodniu. Ostatecznie znalazłem zaledwie 4 Boletus edulis, 3 Leccinum scabrum i 6 Suillus gravillei ;)

hipolitkwiatkow 

Wysłany: 2013-09-03, 14:38   

Kiedy można wyskoczyć na grzyby który weekend września??

szyszak 

Wysłany: 2013-09-04, 21:25   

Po ostatnich deszczach, w mazowieckich lasach zaroiło się od grzybów, ja na dzisiejszej wyprawie upolowałem głównie kozaki, następna wyprawa w weekend, teraz ma być ciepło, wiec może i prawdziwki już będą.

Lasołaz 

Wysłany: 2013-09-10, 13:58   

W moich okolicach zatrzęsienie podgrzybków. Spotkałem także kilka mleczajów ( nie znam gatunków, więc nie zbieram), poza tym borowików i koźlarzy jak na lekarstwo.
Na dzisiejszym grzybobraniu niepodzielnie dominowały Podgrzybek brunatny (Xerocomus badius) oraz Podgrzybek złotopory [Zajączek] Xerocomus chrysenteron, znalezione w ilościach bardzo zadowalających :grin:

Sporo także grzybów niejadalnych, spotkałem kilkanaście owocników muchomora cytrynowego oraz muchomora porfirowego.
Trafiłem także na atrakcyjne dla oka owocniki Żagwi łuskowatej - największy rozpiętości około 40 cm :)

Podgrzybki.jpg
P. złotopory i P. brunatny
Plik ściągnięto 2165 raz(y) 39,12 KB

Zagiew.jpg
Polyporus squamosus
Plik ściągnięto 2171 raz(y) 58,51 KB

Kliwia 

Wysłany: 2013-09-11, 21:13   

O ładne grzybki, ładne! :)
W mojej okolicy dopiero wczoraj zaczęło padać tak na dobre a dzisiaj siąpi już cały dzień. Grzyby powoli się pojawiają i w niektórych miejscach wiadrami można je zbierać (o których mowa - cicho sza, bo takich rzeczy się przecież nie zdradza! ;) ).
Słyszałam na razie o podgrzybkach brunatnych, kurkach i o prawdziwkach. Żeby tylko pogoda dopisała... :?
W tym roku na grzybobraniu jeszcze nie byłam, jakoś zapał i nastrój nie taki ale jak widzę takie grzyby jak na tym zdjęciu to jakoś mi lepiej... Kilka razy pewnie pójdę. :)

zielony1 

Wysłany: 2013-09-12, 21:30   

Ja już byłem dziś pół koszyka jeszcze pójdę. Sucho było, dopiero zaczynają się pokazywać.

darius 

Wysłany: 2013-09-21, 19:17   

Pozdrawiam Grzybiarzy :tup: Dzisiaj nazbierałem mnóstwo zdrowiutkich kozaczków :oki: Jutro też się wybieram. :)
Są u Was już opieńki :?:

Odpowiedz do tematu