PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2010-07-13, 19:10
Wbij sobie pal!
Autor Wiadomość
mender 


Posty: 1576
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-04-20, 10:52   Wbij sobie pal!

Wbij sobie pal!
... podczas weekendu majowego w Żywkowie. PTOP-owskie koniki wybrały ostatnio wolność - uciekły do Rosji. Trzeba nauczyć je rozumu. Budujemy grodzenia dla koni - uciekinierów. Potrzebujemy do tego Waszej pomocy! Zapewniamy piękne widoki, dobrą pogodę, niezapomniane przeżycia a także możliwość obcowania z bocianami i bardzo towarzyskimi konikami polskimi. W naszej stacji terenowej znajdziesz darmowe miejsce noclegowe i możliwość przygotowania posiłków. Dla pierwszych chętnych zapewniamy standard full exclusive tj. łóżko :) Ze sobą należy zabrać śpiwór, karimatę, prowiant (mamy lodówkę, naczynia), zapał do pracy i ulubionego misia ;) W planach codzienne kilkugodzinne grodzenie naszych łąk i pastwisk. Po pracy możliwe wycieczki po okolicy, wieczorne ogniska i zabawa do rana. Posiadamy świder ślimakowy do robienia dziur (zasilany pracą ciągnika), więc wolontariuszom pozostanie jedynie przyjemna robota wbijania pali i drutowania. Nie czekaj, zgłoś się już dziś!

Termin: 3-5 maja 2010
Miejsce: bociania wieś Żywkowo
Nocleg: gospodarstwo ptasie PTOP - Żywkowo 7
Kontakt: zywkowo@ptop.org.pl, tel 89/7618207


Kopia wbij PAL.JPG
Plik ściągnięto 1704 raz(y) 108,32 KB

_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
 
krotom 
administrator
ludź od prąduPosty: 10401
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2010-04-20, 12:33   

to jakaś partyzancka akcja będzie by odbić Ruskim te nasze koniki :>

Bo nie wiem czy pożyczać od Fora maczete :lol:
_________________
stare przysłowie pszczół mówi:
Nie pozwalaj wycinać lasu! Kto wie, może kiedyś będziesz musiał zostać partyzantem!
:cry: BJolce, Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(
 
 
mender 


Posty: 1576
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-04-20, 13:17   

Koniki są już po naszej stronie. W ramach odświeżonej ostatnio przyjaźni polsko-rosyjskiej, koniki nam grzecznie oddali :oki: A teraz chcemy je trochę nauczyć moresu i zrobić iście krotom'owskie ogrodzenie... znaczy się z prundem. Nie może Cię zatem tam zabraknąć Kolego :mrgreen:
_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
 
for 
teriolog
Zgórmysyn

Posty: 4280
Skąd: Góry
Wysłany: 2010-04-20, 13:56   

krotom napisał/a:
Bo nie wiem czy pożyczać od Fora maczete

Krotom zawsze mozesz sie zapisac do kolejki...jak narazie jestes 895 oczekujacym na pozyczenie mojej skromnej maczety :twisted:
a sama akcja budzi :res: :oki:
_________________
W górach jest wszystko co kocham...

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!
 
 
 
mender 


Posty: 1576
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-04-26, 23:42   

Mamy już zgłoszonych 6 osób. W roku 2010 prowadzimy ranking akcji wolontariackich. Na razie rekord padł pierwszego dnia jubileuszowego zjazdu, gdzie 10 osób odkrzaczało orlikowe łąki w Puszczy Białowieskiej. Zobaczymy jak będzie tym razem :]
_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
 
mender 


Posty: 1576
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-05-01, 09:56   

Ostatnie dni, aby zgłosić się do grodzenia tych pięknych warmińskich pastwisk:

IMG_7990.JPG
Plik ściągnięto 1698 raz(y) 113,82 KB

IMG_7989.JPG
Plik ściągnięto 1713 raz(y) 103,56 KB

_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
 
mender 


Posty: 1576
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-05-03, 15:33   

Akcja ruszyła! Obecnie w orzeźwiającej warmińskiej bryzie pracuje 3 muskularnych strongmanów i 1 dorównująca im siłą strongwoman. W bazie na zmęczonych wolontariuszy czeka wspaniała gosposia, która przygotowuje pyszne jedzonko :) Na razie ekipa opala słupki, żeby zapobiec gniciu części podziemnych. Jutro zaczynamy wkopywanie. Czekamy na wsparcie. Jeśli jest taka potrzeba, akcję przedłużymy!

Więcej zdjęć TU

SSA50348.JPG
Plik ściągnięto 1721 raz(y) 118,77 KB

_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
 
mender 


Posty: 1576
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-05-04, 23:05   

Idzie jak burza! Drugi dzień pracy przynosi widoczne efekty w postaci wkopanych słupków/pali. Niektórzy serio potraktowali nasz apel i próbowali je sobie wbijać, na szczęście "Nad wszystkim czuwa gospodarz domu, nie da on zrobić krzywdy nikomu", tak więc Piecia uświadamia co niektórych. Dziś ekipę wspomógł Wojtek (nasz etatowy alpinista gniazdowy) oraz tubylec Kamil. Serdecznie dziękujemy! Jutro ostatni dzień akcji i mała rotacja w załodze, kierownik jedzie z odsieczą ;)

Jak zwykle najnowsze zdjęcia TU

IMG_8070.JPG
Plik ściągnięto 1767 raz(y) 136,89 KB

_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
 
tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrzgko

Posty: 1870
Skąd: Black Water V-y
Wysłany: 2010-05-04, 23:08   

mender a o swidrze nie mysleliscie zamiast lopat? znacznie przyspiesza prace :]
_________________
"Budujemy zamki z piasku foremkami z blachy przebijając się przez warstwy betonowej masy..." ;)
http://www.facebook.com/piotrtadeuszphoto

http://piotr-tadeusz-photography.weebly.com/
 
 
 
mender 


Posty: 1576
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-05-04, 23:17   

W galerii możesz zobaczyć świder podpięty pod ciągnik. I korzystamy z tego cudownego rozwiązania. Na powyższym zdjęciu wolontariusze mocują jedynie pal (zasypują szczelinki i pionizują pal) a nie kopią dziur.
_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
 
tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrzgko

Posty: 1870
Skąd: Black Water V-y
Wysłany: 2010-05-04, 23:37   

a to wszystko jasne :) choc ja mialem raczej na mysli reczny swider spalinowy. Ale ciagnik to swietna rzecz, nie trzeba niczego taszczyc.
_________________
"Budujemy zamki z piasku foremkami z blachy przebijając się przez warstwy betonowej masy..." ;)
http://www.facebook.com/piotrtadeuszphoto

http://piotr-tadeusz-photography.weebly.com/
 
 
 
xhardcorex 
Jerzy Jeż


Posty: 2827
Skąd: biała podl
Wysłany: 2010-05-05, 07:07   

mender napisał/a:
W galerii możesz zobaczyć świder podpięty pod ciągnik.
a temat Wbij sobie pal! .... powinno być wwierć sobie pala ;)
_________________
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.
 
 
 
mender 


Posty: 1576
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-05-06, 10:43   

No jest mała niezgodność znaczeniowa, ale cel pozostał ten sam :cool:

Akcja zakończona, niebawem jakaś relacja pojawi się na www.ptop.org.pl.
_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
 
mender 


Posty: 1576
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-05-06, 12:54   

Piecia donosi:

Akcja dobiegła końca! Trzeci ostatni dzień akcji dobiegł końca, jak zwykle się działo a działo. Praca rozpoczęła się prawie o świcie, niestety tylko w czteroosobowym składzie. Chwilę później z odsieczą dojechał kierownik Seba i ku naszemu zaskoczeniu dowiózł nam jeszcze jednego wolontariusza Dawida. W tym momencie praca zaczęła palić nam się w rękach. Udało nam się wkopać wszystkie pale na jednej z naszych działek, a troszkę tego było. Co prawda niektóre próbowały wypłynąć z kilku zalanych wodą otworów ale skutecznie zostały uziemione. Dzień był pogodny więc po zakończeniu pracy był jeszcze czas na spacer i obserwacje terenowe.
_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
 
mender 


Posty: 1576
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-05-10, 15:06   

Była to jedna z większych akcji wolontariackich zorganizowanych przez PTOP, a na pewno największa i najliczniejsza w tym roku. Nasze założenia zostały zrealizowane, a nawet można śmiało powiedzieć że zrobiliśmy więcej niż zakładaliśmy. A gdyby nie złośliwość warunków pogodowych w pierwszym dniu (i częściowo drugim) zrobilibyśmy jeszcze więcej. Pierwszego dnia akcji musieliśmy się skupić na opalaniu słupków dębowych (tytułowych „pali”). Opalanie miało na celu zabezpieczenie pali tradycyjnymi metodami (chyba najlepsza ze znanych metod). Zabezpieczenie przed szkodnikami technicznymi drewna oraz grzybami rozkładającymi drewno. Opalane pale były na bieżąco wywożone na pastwiska gdzie czekały na nie wywiercone w ziemi otwory. Drugi dzień przyniósł nam małą poprawę pogody i małe zmiany personalne (w zasadzie dodatki) – dojechał Wojtek. Ilość osób była na tyle duża że część została przy ognisku opalając pale, dwie grupy poszły w teren wkopywać pale (tytułowe „wbijać” – bo niektóre trzeba było jeszcze troszkę wbić), a jedna grupa zajęła się przygotowaniem posiłku regeneracyjnego. Niewielkie trudności przyniosło nam ubijanie ziemi wokół zakopanych pali, wszystko przyczepiało się do butów, które nagle stały się tak ciężkie że samo chodzenie po polach sprawiało trudności. Po zakończeniu prac kilkoro uczestników musiało już wyjechać, ale następny dzień przyniósł kolejne pozytywne zmiany personalne. Kierownik przyjechał z obiecaną odsieczą przywożąc Dawida. Rozpoczęliśmy wkopywanie słupków na kolejnej kwaterze, a poszło to na tyle sprawnie (z wyjątkiem pali, które chciały wypłynąć z wywierconych otworów zalanych wodą), że około godziny 15 zakończyliśmy pracę przewidzianą na ten dzień. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na popołudniowo – wieczorne obserwacje ptaków i przy okazji określenie (obliczenie, zmierzenie) efektów naszych dotychczasowych pracy.

W czwartek po zakończonej akcji gdy wyjechał Karol, w jego miejsce pojawił się jeszcze jeden chętny do pomocy człowiek. Wtedy już tylko 3 osobową grupą udaliśmy się w teren aby przygotować miejsce na wbijanie kolejnych pali, niestety już chyba poza akcją (ale jeżeli by się chętne do pomocy osoby znalazły to będą one w Żywkowie mile widziane).

W dwóch słowach: sprawna akcja.

Ci co nie byli mogą tylko żałować.A na dowód udanej akcji kilka istotnych liczb:

- 12 uczestników akcji;
- 3 dni dobrej zabawy w miłej atmosferze przy pożytecznej pracy;
- 1 czterolistna koniczynka (znaleziona na łące podczas wkopywania pali);
- 596 opalonych pali;
- 343 wbite (wkopane) pale;
- 1411 metrów bieżących ogrodzenia;
- i chyba najważniejsze założenie akcji – powstrzymanie 33 zwierzaków PTOP przed ucieczką z naszego krajuOsiągnięcia imponujące, ale nie udało by się to gdyby nie nasi dzielni wolontariusze i wolontariuszki:

Aldona Trojniel
Iga Radawiec
Iza Radawiec
Tomek Radawiec
Dawid Cząstkiewicz
Wojtek Biedrzyński
Sebastian Menderski
Karol Zarzecki
Piotrek Hryszko
Kamil Hryszko
Rafał Kowaliszyn
Piotrek Kowaliszyn

Uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy i jesteśmy pełni podziwu dla ich zaangażowania.

_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  I N F O R M A C J A
Forum Przyroda wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas korzystania z naszych usług. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki

© PRZYRODA.org | Noclegi Świerże Górne, Kozienice, Chinów - wysoki standard, niskie ceny!

phpBB by przemo  
POLECAMY
hwww.lto.org.pl

www.kuling.org.pl

www.kp.org.pl

www.nietoperze.plREKLAMA
.