PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mazurska masakra piłą motorową....
Autor Wiadomość
mender 

Wysłany: 2010-09-05, 21:17   

Nowe wieści są takie, że gmina wyznaczyła termin oględzin na 17 września... ma oczywiście do tego prawo, więc nic nie mogę zrobić. Ja wystąpiłem do RDOŚ o opinię, żeby przesłać ją do gminy. Może to nieco przyspieszy sprawę. Dowiedziałem się też, że urzędnik z tej gminy, który zajmuje się wycinkami jest wyjątkowo "skrupulatny" i może w związku z tym to trochę potrwać...

mender 

Wysłany: 2010-09-19, 19:57   

Oględziny się odbyły. Było spokojnie i całkiem miło. Teraz Gmina będzie słała uzgodnienie do RDOŚ. Jak RDOŚ uzgodni, mamy decyzję i wyznaczam termin. W związku z tym, że już prawie koniec września nie ma mowy o noclegach na wyspie. Będziemy spać w pensjonacie. Nie chciałbym, żeby ktoś się rozchorował, tym bardziej, że ciepły prysznic po pracy każdemu dobrze zrobi. No i na wyspie znalazłem chyba-kupę wilka, więc nie chciałbym, żeby akcję zakończyło mniej osób niż rozpoczęło :mrgreen:

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2010-09-30, 21:56   

mender napisał/a:
No i na wyspie znalazłem chyba-kupę wilka, więc nie chciałbym, żeby akcję zakończyło mniej osób niż rozpoczęło :mrgreen:
Ty sie martw lepiej żeby akcji nie zakończyło WIĘCEJ osób niż ją rozpoczęło :mrgreen:

podawaj tutaj dalsze konkrety Mender, bom odrobinę ciekaw ;)

mender 

Wysłany: 2010-10-15, 11:14   

Jest uzgodnienie z RDOŚ, pozytywne. Wczorajsza wizyta w gminie mnie nieco zbiła z pantałyku. Urzędnik z gminy, mimo pozytywnej opinii z RDOŚ, ma wiele wątpliwości, m.in. czy usunięcie krzewów (ok 1000 m kw) i 7 brzóz nie spowoduje utraty siedlisk innych ptaków na wyspie i czy w związku z tym nie nałożyć na nas potrzebu przeprowadzenia raportu ooś oraz czy powrót ptaków na wyspę nie będzie uciążliwy na okolicznych mieszkańców (hałas, smród odchodów) i czy w związku z tym nie jest konieczne przeprowadzenie rozprawy administracyjnej w celu poinformowania mieszkańców o planowanej wycince. Urzędnik ma plan podjąć decyzję w przeciągu 2 tygodni (poczytać literaturę etc.).

Sprawa jest poważna, będziemy analizować postępowania gminy pod względem zgodności z obowiązującym prawem.

Amen.

Mateusz_C 

salamandra

Wysłany: 2010-10-22, 15:47   

mender napisał/a:
nie spowoduje utraty siedlisk innych ptaków na wyspie

na pewno spowoduje. Tylko co z tego, skoro takich siedlisk i takich ptaków jest pełno wszędzie poza wyspą?

http://www.talkorigins.org/

mender 

Wysłany: 2010-10-28, 09:07   

Dobre pytanie... :oki:

Najnowsze wieści: gmina przysłała zapytanie do ZMiUW czy nie posiada w swoich zasobach opracowań ornitologicznych z tej wyspy. Pomoże im to w podjęciu decyzji.
Opracowanie takie poczyniłem ja osobiście w piątek i zostało dostarczone do gminy. Ciekawe jaki będzie następny ruch... :?:

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2010-10-29, 08:02   

i chciej tu człowieku coś zrobić dla przyrody.... :/ czekamy i trzymamy kciuki :) zimą po lodzie łatwo przejść będzie i ciąć poza okresem lęgowym... więc może nie byłoby to takie złe jakby zgoda pojawiła się końcem grudnia...

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

x-bowman 

Wysłany: 2010-11-23, 22:33   

Mender, co słychać w temacie?
Jest szansa na masakrę jeszcze w tym roku?

mender 

Wysłany: 2010-11-24, 09:30   

Cisza w temacie. Gmina nadal milczy... Nie chcę za bardzo wytaczać wojny Gminie, bo jeszcze pewnie nie raz coś będę od nich chciał... Czekamy.

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2010-11-24, 10:52   

mender, obsuwa czasowa to pewnie wina wyborów samorządowych

mender 

Wysłany: 2010-11-30, 12:42   

Ależ krotom miałeś nosa!!!

Urzędnik, który zajmował się tą sprawą został starostą powiatu mrągowskiego!!

WIĘCEJ

Ja dziś grzecznie poinformowałem naczelnika gminy, że termin już minął i prosimy o zajęcie stanowiska w tej sprawie.

M.K. 
Rezystencja

Wysłany: 2010-12-07, 16:06   

I jak-sprawa jakoś się wyjaśnia? Pogoda dobra do rżnięcia ;) pozamarzało a dla mnie tym lepiej bo już mam wolne do wiosny więc chętnie wpadne.

mender 

Wysłany: 2010-12-08, 12:56   

30 listopada dzwoniłem do Gminy i prosiłem o zajęcie stanowiska w sprawie, uczulając że ustawowy termin rozpatrzenia minął już dawno. Otrzymałem zapewnienie, że zajmą się wnioskiem. Dziś mamy 8 grudnia i nic mi nie wiadomo o sprawie. Kasę na noclegi mogę wydać do 30 grudnia. Jeśli do tego czasu sprawa sie nie wyjaśni - kasa przepada. Patrząc na kalendarz i to, że taka decyzja może mieć 14 dni uprawomocnienia to mają tydzień na to, żeby zorganizować akcję w najpóźniejszym możliwym terminie, czyli 29-30 grudnia. Czarno to widzę.

mender 

Wysłany: 2010-12-08, 13:57   

Zainspirowany dzisiejszym moim wpisem zadzwoniłem jeszcze raz do gminy i rozmawiałem z nowym pracownikiem, który będzie się sprawą zajmował. Zapowiedział mi, że decyzja zostanie wydana do końca tygodnia i zgodnie ze wskazaniem "starego" pracownika - decyzja będzie negatywna z koniecznością wykonania na wiosnę ekspertyzy ;)

Rozwiązania są trzy:
- w związku z przekroczeniem ustawowego terminu wydania decyzji - mozemy starać się o odszkodowanie i zwrot poniesionych kosztów przygotowania wycinki (zakup piły i kosy),
- możemy odwoływac się do SKO, gdyż wszystkie opinie dot. wycinki (także ta z RDOŚ) są pozytywne,
- istnieje szansa, że to co chcemy wyciąć ma mniej niż 10 lat, stąd moglibyśmy wycinać bez zezwolenia, ale muszę mieć 100% pewności, że tak jest. Będę starał się znaleźć szybko botanika, który mnie zapewni że tak jest.

Czuwaj!

mender 

Wysłany: 2010-12-09, 12:21   

Dwa pierwsze rozwiązania odpadają, gdyż wnioskodawcą jest ZMiUW Mrągowo (jako posiadający prawo do dysponowania gruntem), który nie będzie się odwoływał ze względu na zachowanie dobrych relacji z gminą.

W przypadku trzeciego rozwiązania na razie jest nie do sprawdzenia, gdyż lód na jeziorze jest za słaby żeby po nim chodzić, ale za gruby żeby pływać. Wygląda to na razie kiepsko.

Odpowiedz do tematu