PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Warsztaty florystyczne
Autor Wiadomość
Jaworek 

Wysłany: 2009-03-10, 21:59   Warsztaty florystyczne

ZAPRASZAMY NA MURAWOWE WARSZTATY FLORYSTYCZNE W OWCZARACH!

W dniach 04.06. (czwartek) - 09.06.2009 (wtorek) w Stacji Terenowej Klubu Przyrodników w Owczarach odbędą się warsztaty florystyczne. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych florą muraw kserotermicznych – tych którzy chcą się czegoś nauczyć jak i tych, którzy już potrafią, ale kochają obcować z naturą i chcą sprawdzić swoją wiedzę w praktyce. Kilka dni spędzonych na nauce rozpoznawania gatunków na łonie jednego z największych kompleksów muraw kserotermicznych w Polsce, poprzedzone zostanie krótkim teoretycznym wprowadzeniem. A wszystko w miłej atmosferze! W planie przewidziane są 2 ogniska oraz wycieczka do rezerwatu Pamięcin oraz kilku innych obiektów chroniących murawy kserotermiczne. Na co dzień – kilka godzin spędzonych w terenie na wyszukiwaniu i nauce rozpoznawania roślin, potem kilkugodzinny maraton z lupą i kluczem do oznaczania gatunków w ręku w budynku bazy terenowej w Owczarach.

Program i karta zgłoszeniowa

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2009-03-11, 07:46   

Bardzo dziękuję za powyższą informację :res:

O kurka, wydaje się, że jak ktoś lubi botanizować na kserotermach to na tych warsztatach trzeba zaistnieć !!
Ja tam wypełniam i wysyłam kartę zgłoszeniową asap !!

Ptysiaq ?

edit: Kejbii
zmoderowane
_i juz zapłacone i posłane, bo a nuż będzie więcej chętnych niż miejsc.. :) Ciekawe, czy ktoś z forumowych botanizerów też się wybiera? :tup: _
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

IrekM 
Myśliwy

Wysłany: 2009-03-11, 12:30   

Raczej wątpię, żeby w czerwcu udało mi się wyrwać na tydzień ale mam pytanie, kiedy zorganizujecie coś w Uniemyślu ?

MOJA OKOLICA

ZA DWA LATA KONIEC ŚWIATA

Jaworek 

Wysłany: 2009-03-11, 12:49   

IrekM napisał/a:
Raczej wątpię, żeby w czerwcu udało mi się wyrwać na tydzień ale mam pytanie, kiedy zorganizujecie coś w Uniemyślu ?

Skoro wywołano nas do tablicy informuję, że w dniach 4-5 kwietnia organizujemy w okolicach Uniemyśla i Lubawki imprezę przyrodniczą pt. "Śnieżyca wita wiosnę". Szczegółowe informacje pojawią się na forum dziś lub jutro, więc proszę jeszcze o chwilę cierpliwości i bardzo serdecznie zapraszam.

IrekM 
Myśliwy

Wysłany: 2009-03-11, 12:55   

Jaworek napisał/a:
Skoro wywołano nas do tablicy informuję, że w dniach 4-5 kwietnia organizujemy w okolicach Uniemyśla i Lubawki imprezę przyrodniczą pt. "Śnieżyca wita wiosnę". Szczegółowe informacje pojawią się na forum dziś lub jutro, więc proszę jeszcze o chwilę cierpliwości i bardzo serdecznie zapraszam.

No to na 80% się pojawię :)

MOJA OKOLICA

ZA DWA LATA KONIEC ŚWIATA

sabotek 

Wysłany: 2009-03-11, 18:00   

Jaworek napisał/a:
...Szczegółowe informacje pojawią się na forum dziś lub jutro...

jesli mozna, to jeszcze poprosze o informacje czy w lipcu cos bedzie?

śluźnia 

Wysłany: 2009-03-11, 22:52   

nie mamy skonkretyzowanych planów na lipiec jeszcze, ale do Uniemyśla zapraszamy wolontariuszy, którzy pomogliby nam w drobych pracach remontowych w Stacji Terenowej, w zamian za dach nad głową, wycieczki przyrodnicze, wieczorne ognicha, uczestnictwo w obrączkowaniu ptaków i parę innych atrakcji, w zależności co komu do głowy przyjdzie :)

zapraszamy także (albo przede wszystkim) przyrodników chętnych podzielić się swoją wiedzą z mieszkańcami okolic i przyjezdnymi turystami, no i przede wszystkim z nami.

maciek 

Wysłany: 2009-03-12, 07:31   

Być może ja się wybiorę, ale zobaczę jak będzie z czasem. Na pewno będę wiedział dopiero w maju.
Zwasze mozna się będzie czegoś nauczyć bo murawy i bagna to moja słaba strona (i tak wiadomo że to co najfajniesze rośnie w górach ;) )

Nurmi 

Wysłany: 2009-04-06, 19:40   

No cóż, widzę, że zainteresowanie warsztatami florystycznymi jest ogromne :-D . Spada więc nam nie obowiązek napisania czegoś więcej (sory że tak późno, ale mam problemy z korzystania z wynalazków XXI wieku, do jakich zaliczam forum przyroda).
Warsztaty będą super - to raz :-D
Zgłoszenia przyjmujemy do końca maja - to dwa
A kartę zgłoszenia postaram załączyć w tej wiadomości (o ile mi się uda) - to trzy
Płacić można na miejscu, no i nie ma obowiązku przyjechać aż na tydzień, można przyjechać na krócej (tyle że wtedy muszę wykonać ciężki rachunek w głowie ile taki delikwent zapłaci - ale to już moja broszka)
Impreza będzie międzynarodowa i mam nadzieję na luzie. Chodzenie, oglądanie i oznaczanie roślinek przy piwku, kłócenie się czy dany gatunek to ssp germanica czy borysthenica, no wiecie - to co każdy botanik lubi robić najbardziej! Zapraszam serdecznie!
Pozdrawiam

zgłoszenie udziału w warsztatach Owczary 2009.doc
Pobierz Plik ściągnięto 665 raz(y) 27 KB

Roghal 

Wysłany: 2009-04-12, 16:55   

nie ma bata, też jadę xD. Z góry uprzedzam że nie mam dużego pojęcia o ksertermach :oops:

Siorbek 

Wysłany: 2009-04-12, 22:15   

ojej pojechałabym od razu! Tylko czemu zawsze terminy mi się nakładają:( Byłam kiedyś i w Owczarach i w Pamięciniu to był mój jeden z lepszych wypadów... ach... no szkoda może innym razem się uda:)

Nurmi 

Wysłany: 2009-04-12, 22:16   

Nie ma sprawy :) Po to są warsztaty żeby czegoś się nauczyć! Poobcować z naturą i dobrze się bawić.Mam nadzieję, że warsztaty florystyczne w Owczarach będą doskonałą do tego okazją - więc jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszam!

Jaworek 

Wysłany: 2009-05-13, 15:04   

Zostały już tylko ostatnie dwa wolne miejsca na warsztaty, więc kto pierwszy ten lepszy.....

Jaworek 

Wysłany: 2009-07-05, 13:40   Relacja z warsztatów

Troszkę spóźniona relacja z bardzo udanych warsztatów.....

Wbrew nie zawsze sprzyjającej pogodzie, przez 5 dni warsztatów udało nam się dokładnie spenetrować blisko 70-hektarowy kompleks roślinności kserotermicznych i stworzyć listę prawie 300 gatunków murawowych! Dzięki zaangażowaniu uczestników udało się potwierdzić występowanie kilku rzadkich gatunków, w tym wężymorda stepowego, którego poszukiwania trwały prawie od pierwszego dnia warsztatów. Ponadto odnaleźliśmy kilka nowych, rzadkich gatunków kserotermicznych, wcześniej nie stwierdzanych w okolicy Owczar – czyśćca kosmatego, czyśćca prostego, jastrzębca żmijowcowatego i traganka pęcherzykowatego.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj

A.jpg
Plik ściągnięto 3066 raz(y) 129,5 KB

B.jpg
Plik ściągnięto 3068 raz(y) 121,42 KB

Nurmi 

Wysłany: 2009-07-06, 23:38   

No właśnie, właśnie... kurczę, sezon w pełni i nawet nie miałam czasu zdać relacji :/ . Niech żałuje ten kto nie był! Było na prawdę fajnie - genialni ludzie no i teren oczywiście znakomity. Co prawda ostnice już nie kwitły, ale pajęcznica liliowata była w pełni kwitnienia! Na kolejne warsztaty zapraszam w przyszłym roku :mrgreen:
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu