PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Impreza "Śnieżyca wita wiosnę w gminie Lubawka"
Autor Wiadomość
Jaworek 

Wysłany: 2009-03-11, 18:12   Impreza "Śnieżyca wita wiosnę w gminie Lubawka"

Wiosna już blisko, dlatego wszystkich spragnionych przyrodniczych wrażeń w miłym towarzystwie zapraszamy w Sudety na naszą imprezę przyrodniczą odbywającą się w okolicach Lubawki. Jeśli chcesz zobaczyć rozległe łany kwitnącej śnieżycy wiosennej oraz górskie ziołorośla lepiężnikowe, czy poobserwować wracające z zimowisk oraz przystępujące o lęgów ptaki to na pewno znajdziesz tu coś dla siebie, a to tylko początek atrakcji. Przekonaj się na własne oczy jak…

Cytat:
„Śnieżyca wita wiosnę w gminie Lubawka”
4-5 kwiecień 2009

Sobota – 4.04.2009

● 10.00-14.00 – „Wiosna w przyrodzie” – wycieczka w okolicach Uniemyśla i Okrzeszyna, po ostoi Natura 2000-Góry Kamienne.
Miejsce spotkania: Sudecka Stacja Terenowa Klubu Przyrodników w Uniemyślu, przystanek PKS pod ruinami kościoła: www.karczma-uniemysl.pl/dojazd

• 14.00-16.00 – Ognisko z kiełbaskami. „Wiosna w mojej głowie” – konkursy z nagrodami.
Miejsce: Okolice boiska sportowego w Okrzeszynie koło Lubawki

• 15.00 – Jak pomóc poszkodowanemu w lesie - kurs pierwszej pomocy przygotowany przez studentów Ratownictwa Medycznego z Akademii Medycznej we Wrocławiu.
Miejsce: Okolice boiska sportowego w Okrzeszynie koło Lubawki

● 16.00-17.00 – Pokaz zdjęć i diaporam o przyrodzie Sudetów autorstwa fotografika Krzysztofa Żarkowskiego.
Miejsce: Świetlica wiejska poniżej kościoła w Okrzeszynie koło Lubawki

● 17.00-18.00 – Występ zespołu „Padma” – muzyka z nurtu folk i etno w ciekawych aranżacjach na różnych, orientalnych instrumentach muzycznych.
Miejsce: Świetlica wiejska poniżej kościoła w Okrzeszynie koło Lubawki

Niedziela – 5.04.2009

● 10.00-14.00 – „Ptasie oznaki wiosny” – wycieczka przyrodnicza nad Zb. Bukówka i dolina Bobru do Szczepanowa.
Miejsce spotkania: Przystanek PKS przy moście na Bobrze we wsi Bukówka

● 14.00-16.00 – Ognisko z kiełbaskami. „Wiosna w mojej głowie” – konkursy z nagrodami.
Miejsce: Gospodarstwo „U Obwiesiów” w Szczepanowie: www.uobwiesiow.pl

● 16.00-17.00 – Pokaz zdjęć i diaporam o przyrodzie Sudetów autorstwa fotografika Krzysztofa Żarkowskiego.

● 17.00-18.00 – Występ zespołu „Padma” – muzyka z nurtu folk i etno w ciekawych aranżacjach na różnych, orientalnych instrumentach muzycznych.

Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne. Dla osób, które chciałyby spędzić w okolicy kilka dni istnieje możliwość wynajęcia noclegów w cenie 25-35 zł w okolicznych gospodarstwach agroturystycznych. Dodatkowe pytania o imprezę należy kierować na e-mail: uniemysl@kp.org.pl lub pod nr tel. 692606767 i 504033370

Impreza jest współfinansowana przez Nadleśnictwo Kamienna Góra oraz Gminę Lubawka

Śnieżyca wiosenna.jpg
Plik ściągnięto 2411 raz(y) 25,12 KB

IrekM 
Myśliwy

Wysłany: 2009-03-12, 10:12   

Mam takie ogólne pytanie odnośnie imprezy, czy będzie dużo trudnego łażenia, czy to raczej taka przyjemna wycieczka ? Pytam, bo zastanawiam się czy nie zabrać mojej sześcioletniej córki (wszystko zależy od pogody).

MOJA OKOLICA

ZA DWA LATA KONIEC ŚWIATA

Jaworek 

Wysłany: 2009-03-12, 11:00   

IrekM napisał/a:
Mam takie ogólne pytanie odnośnie imprezy, czy będzie dużo trudnego łażenia, czy to raczej taka przyjemna wycieczka ? Pytam, bo zastanawiam się czy nie zabrać mojej sześcioletniej córki (wszystko zależy od pogody).

Wycieczka pierwszego dnia jest nieco dłuższa (9 km) i trudniejsza oraz po troszkę wyższych górach, ale prowadzi dobrymi leśnymi drogami, najczęściej po niezbyt stromych zboczach. W zależności od pogody i ogólnego składu uczestników istnieje możliwość modyfikacji trasy oraz ewentualne samodzielne odłączenie się i powrót do wsi. Wycieczka drugiego dnia jest krótsza (6 km) i po łagodnym terenie, więc myślę że jeśli twoja córka jest w stanie przejść spokojnym tempem 5-7 km to na pewno nie będzie problemu. Pogoda będzie tu kluczowa, ale co by nie było trasa będzie zorganizowana tak, aby nawet w przypadku złych warunków wycieczka była znośna dla uczestników.

akogut 

Wysłany: 2009-03-21, 11:05   

Program interesujący, pogoda zarezerwowana:) Myślę, że wielu miłośników przyrody ma już dość zimy i z wielką chęcią ruszy w teren. W kupie raźniej i weselej:)

Jaworek 

Wysłany: 2009-03-21, 18:20   

akogut napisał/a:
Program interesujący, pogoda zarezerwowana:) Myślę, że wielu miłośników przyrody ma już dość zimy i z wielką chęcią ruszy w teren. W kupie raźniej i weselej:)

Święte Słowa. Zapowiada się bardzo ciekawy weekend. A śnieżyce zaczynają kwitnąć już w najlepsze, więc na początku kwietnia powinien przypaść szczyt. Na pewno będzie co oglądać.
Pogoda w górach na razie jeszcze zimowa, ale znając zmienny sudecki klimat nie mam wątpliwości, że do imprezy jeszcze wszystko się zmieni i zobaczymy prawdziwą wiosnę. A więc do zobaczenia za dwa tygodnie....... ;)

IrekM 
Myśliwy

Wysłany: 2009-04-07, 15:38   

Wychodzi na to, że organizatorzy jeszcze dochodzą do siebie po imprezie :lol: więc wyrwę się przed szereg i napiszę parę słów.

Na początek napiszę, że impreza udana.

W sobotę piękna słoneczna pogoda i bardzo ciepło. W południowym zakątku Gór Kruczych jeszcze wczesnowiosennie. Z roślin widać niewiele, jedynie śnieżyca zechciała współpracować i kwitła koncertowo. W dolinie Szkła i okolicznych dolinkach jest jej naprawdę sporo. W Długim Dole (górne partie Szkła) jeszcze sporo śniegu, więc Jaworek podjął decyzję o wycofie i do fragmentu gdzie występuje czosnek niedźwiedzi nie doszliśmy. Podziwialiśmy za to ładnie pozujące pliszki górskie przy zbiorniku P-POŻ.

Z roślin poza śnieżycą zaprezentowały się paprotka zwyczajna i zanokcica północna na wychodniach skalnych.

Do Okrzeszyna wracaliśmy przez piękne (ale jeszcze nie o tej porze roku) łąki w Dolinie Beczkowskiego Potoku.

Niestety, z braku czasu nie dane mi było zostać na pokazie diaporam, koncercie i późniejszym ognisku (tego ostatniego najbardziej żal).

Na temat drugiego dnia poświęconego ptakom rozpisywał się nie będę, gdyż ptaki to nie do końca moja bajka. Pogoda była już mniej ciekawa, mglisto, pochmurno i wietrznie. Na zbiorniku Bukówka fala utrudniająca obserwacje. Pod koniec dnia deszcz i pierwsza wiosenna burza. Zdjęć nie robiłem ale inni uczestnicy może coś wrzucą.

Parę zdjęć z dnia pierwszego:

Urodzony prelegent - forumowy Jaworek.

Długi Dół.

Przerwa śniadaniowa.

Główna bohaterka.

Taki sobie grzybek.

Parę innych zdjęć jest tutaj: http://picasaweb.google.p...feat=directlink

Pragnę podziękować śluźni, Jaworkowi i wszystkim innym uczestnikom za mile spędzony weekend.

Oby więcej takich imprez.

MOJA OKOLICA

ZA DWA LATA KONIEC ŚWIATA

Nurmi 

Wysłany: 2009-04-07, 22:28   

To była genialna impreza! To prawda, że pogoda dopisała, a widoki były piękne. Ale gdyby nie organizatorzy (Jaworek i śluźnia) niewiele by z tego było! Program był napięty od rana do wieczora, a mimo wszystko przez cały czas był luźny klimat. Super! Gratuluję i dzięki! A zamiast gadać od rzeczy przesyłam kilka zdjęć

1.jpg
Plik ściągnięto 2428 raz(y) 67,78 KB

Nurmi 

Wysłany: 2009-04-07, 22:32   

No dobra, sprawdziłam, że ładnie się zdjęcia załączają więc przesyłam dalej :-D

2.jpg
organizatorzy narażali życie żeby pokazać rzadkie rośliny
Plik ściągnięto 8559 raz(y) 43,22 KB

3.jpg
a to nam kazali brać do rąk
Plik ściągnięto 8559 raz(y) 28,1 KB

5.jpg
tarzaliśmy się w śnieżycach... tak żeby żadnej nie uszkodzić
Plik ściągnięto 2389 raz(y) 75,21 KB

Jaworek 

Wysłany: 2009-04-11, 15:08   

Na wstępie składam wielkie podziękowania dla moich poprzedników za za doborowe towarzystwo na imprezie, ciekawe relacje i piękne zdjęcia.
My po imprezie mieliśmy wyjazd na kilka dni i dopiero dziś mogę napisać coś od siebie. Jestem bardzo wdzięczny za miłe słowa jak i za wszelkie uwagi oraz propozycje, które otrzymałem, bo na pewno wykorzystam je w przyszłości. Od siebie dodam tylko, że mają czego żałować Ci, którzy nie mogli zostać do niedzielnego wieczora, bo piękny pokaz zdjęć ptaków i roślin autorstwa Krzyśka Żarkowskiego, a także koncert, pokaz kręcenia ogniami i ognisko w kameralnym gronie bardzo sympatycznie zamknął całą imprezę. Niestety nie mam zbyt wielu zdjęć, bo byłem zajęty pilnowaniem wszystkiego, ale moja młodsza siostra przejęła moje obowiązki w tej kwestii. Tutaj kilka zdjęć jej autorstwa:

1.JPG
Potok Szkło leżący w zlewni Morza Północnego
Plik ściągnięto 2383 raz(y) 142,86 KB

2.JPG
Śnieżyce wiosenne w Górach Kruczych
Plik ściągnięto 2368 raz(y) 29,45 KB

3.JPG
Oglądanie pierwszych kwitnących kokoryczy
Plik ściągnięto 2416 raz(y) 139,45 KB

Jaworek 

Wysłany: 2009-04-11, 15:13   

Jeszcze kilka innych zdjęć: