PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zjazd LTO
Autor Wiadomość
eMpEurka 

lto

Wysłany: 2012-10-31, 11:28   

Jesienny zjazd Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego - XX lecie LTO

Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne zaprasza na Zjazd LTO w dniach 24-25 listopada (sobota-niedziela) 2012 roku, który odbędzie się w budynku Roztoczańskiego Centrum Naukowo-Edukacyjnego RPN przy ulicy Biały Słup 16 w Zwierzyńcu.

PROGRAM ZJAZDU

24 listopada (sobota)

10.15 - otwarcie zjazdu
10.30-14.00 - sesja referatowa

* Włodzimierz Iwanowski: Przywabianie ptaków drapieżnych do sztucznych gniazd.

* Michał Skakuj: Rozpoznawanie wróblowych w locie.

* Sylwester Aftyka: Obserwacje rzadszych gatunków ptaków na Lubelszczyźnie w sezonie 2012.

* Włodzimierz Iwanowski: Ekologia rozrodu gadożera (Circaetus gallicus) na Białorusi.

14.00-15.30 - przerwa obiadowa
15.30-20.00 - sesja referatowa

* Jan Lontkowski: Identyfikacja błotniaków i ich mieszańców.

* Michał Skakuj: Ptaki i lotniska.

* Adam Flis: Co w trzcinie szczeka, czyli życie rodzinne bączka (Ixobrychus minutus) podczas okresu lęgowego.

* Romuald Mikusek: Ptaki w Andach, czyli jak badać nieznane.

* Grupa Badawcza Sobibór & Marek Kołodziejczyk: Puszczyk mszarny (Strix nebulosa) - duch Lasów Sobiborskich.

od 20.00 - spotkanie towarzyskie :)

25 listopada (niedziela)

* 11.00 - wycieczka na zbiornik retencyjny w Nieliszu.

Gorąco zapraszamy !

Sprawy organizacyjne:

* Mając na uwadze wyjątkowy, bo jubileuszowy charakter zjazdu wszystkich uczestników zapraszamy na darmowy posiłek: obiad i kolację ;) ) W czasie przerw częstujemy kawą i herbatą. Pozostałe napoje we własnym zakresie ;)

Ze względu na zamawiany catering prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w zjeździe najpóźniej do 16 listopada b.r : e-mail: kontakt@lto.org.pl

* Noclegi Prosimy zabrać ze sobą karimaty, materace, śpiwory - oferujemy darmowy nocleg w budynku obrad, ale sala/sale mają charakter koedukacyjny. Bardziej wymagającym proponujemy zarezerwować nocleg w dyrekcji RPN w Zwierzyńcu przy ul. Plażowej 2 (25 zł/dobę) lub skorzystać z oferty "kwaterodawców zwierzynieckich", dostępnej w Internecie.

* W czasie zjazdu będzie możliwość zakupu reprintu "Ptaków krajowych" Władysława Taczanowskiego, okolicznościowych koszulek, kalendarza na nadchodzący 2013 rok itp.

* Płeć piękną prosi się uprzejmie o zabranie ze sobą kreacji wieczornych na wieczorne piruety na parkiecie ;)

Gorąco zapraszamy
Zarząd LTO

Krakus 

Wysłany: 2012-10-31, 13:57   

czy któraś z osób jadących autem z Lublina lub przejeżdżających przez Lublin dysponuje wolnym miejscem w samochodzie :) ? byłbym dozgonnie wdzięczny za pomoc :) , oczywiście chętnie dorzuce sie do paliwa :D

Emys 
emys

Wysłany: 2012-11-01, 17:58   

Krakus napisał/a:
czy któraś z osób jadących autem z Lublina lub przejeżdżających przez Lublin dysponuje wolnym miejscem w samochodzie :) ? byłbym dozgonnie wdzięczny za pomoc :) , oczywiście chętnie dorzuce sie do paliwa :D

Ja bede prawdopodobnie ale wszystko okaze pozniej.

eMpEurka 

lto

Wysłany: 2012-11-01, 20:05   

Przypominam -
Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w zjeździe najpóźniej do 16 listopada b.r : e-mail: kontakt@lto.org.pl ;
Zapraszamy wszystkich miłośników ptaków, nie trzeba być członkiem LTO :) (chociaż warto...)
pozdrawiam
Marcin

Kamikazi 

Wysłany: 2012-11-01, 22:30   

Krakus, najprawdopodobniej będę z mężem jechać przez Lublin i moglibyśmy Cię wtedy zabrać. Jeszcze nie wiem czy będziemy jechać 23 czy 24.

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

Krakus 

Wysłany: 2012-11-02, 10:59   

Dziękuje za odezwę ;) bliżej terminu zjazdu będę się jeszcze dopytywal i ustalał ewentualne szczegóły. :oki:

oliv91 

Wysłany: 2012-11-06, 20:08   

Hej hej! Czy byłby ktoś chętny zabrać 3 zagubione niewiasty z Lublina?? Bo do Lublina dostać się żaden problem.. ale dalej.. nie mam pojęcia jak tam dojechać:) Oczywiście dorzuciłybyśmy się do paliwa :)

PeterBed 

Wysłany: 2012-11-06, 21:42   

Cześć! Mam pytanie też odnośnie dojazdu - czy ktoś jedzie i mógłby mnie zabrać ze Stalowej Woli lub (po 9 rano) z Janowa Lubelskiego?

LTO 

Wysłany: 2012-11-07, 05:51   

Czołem!
Oliv91 reprezentująca Zagubionie Niewiasty - Wasz post pewnie odbije się szerokim echem i pewnie szybko znajdziecie pomocną dłoń ;) ale gdyby nie było jednak szybkiego odzewu zgłoście problem wraz z kontaktem na kontakt@lto.org.pl.
PeterBed - Ty również nie jesteś bez szans ;)

pozdrawiamy

Emys 
emys

Wysłany: 2012-11-08, 18:37   

LTO napisał/a:
Czołem!
Oliv91 reprezentująca Zagubionie Niewiasty - Wasz post pewnie odbije się szerokim echem i pewnie szybko znajdziecie pomocną dłoń ;) ale gdyby nie było jednak szybkiego odzewu zgłoście problem wraz z kontaktem na kontakt@lto.org.pl.
PeterBed - Ty również nie jesteś bez szans ;)

pozdrawiamy

Dobra incjatyw, zeby zglaszali sie ci co potrzebuja transportu jak i ci majca transport i wolne miejsca.

merlo 

Wysłany: 2012-11-09, 12:06   

a ja mam pytanie odnośnie powrotu ze Zjazdu, czy ktoś planuje wyjazd ze Zwierzyńca w niedzielę rano, tzn bez terenowienia na Nieliszu?

Emys 
emys

Wysłany: 2012-11-09, 17:12   

merlo napisał/a:
a ja mam pytanie odnośnie powrotu ze Zjazdu, czy ktoś planuje wyjazd ze Zwierzyńca w niedzielę rano, tzn bez terenowienia na Nieliszu?

Na chwile obecna ja.

merlo 

Wysłany: 2012-11-09, 20:21   

napiszę tylko dwa słowa: to fajnie ;)

sankyu 

lto

Wysłany: 2012-11-09, 22:57   

Witam :)
Ja będę jechał z Lublina razem z kolegą i mam miejsca wolne w samochodzie (2 max 3, ale wtedy trzeba się liczyć z ciasnotą z tyłu ;D ). Powrót w niedzielę po Nieliszu.

oliv91 

Wysłany: 2012-11-09, 23:31   

no to super.. myślę, że się dogadamy:D

Odpowiedz do tematu